fbpx
LRT Televizija HD
Visada informatyvų ir prasmingą turinį žiūrovui transliuojančio televizijos kanalo LRT programa šiandien ir visą ateinančią savaitę. Pagrindinės LRT visuomeninio transliuotojo vertybės - ugdyti Lietuvos žmones ir operatyviai jiems teikti informatyvų, teisingą turinį. LRT lt programa suteikia galimybę mėgautis įtraukiančiomis pokalbių laidomis, aktualijų programomis, sporto varžybomis, intelektiniais žaidimais, unikaliais filmais ir dar daug kitų plačiajai visuomenės daliai pritaikytų kokybiškų transliacijų.

Programa savaitei

2023-04-01 (Šeštadienis)
03:00
LRT Radijo žinios
Didžiausią naujienų tarnybą šalyje ir dešimtis korespondentų Lietuvos regionuose bei pasaulio šalyse nuo JAV iki Maskvos turintis LRT RADIJAS žinias atnaujina kas dieną, kas minutę.
03:05
Kas ir kodėl?
Žaidimo vedėjas – geru humoro jausmu garsėjantis ir puikia nuotaika užkrečiantis teisininkas, diplomatas Darius Jurgelevičius. Ši viktorina dažnam žiūrovui tampa tarsi šeimos nariu, dalyvaujančiu ruošiant vakarienę, su šeima geriant arbatą ir neabejotinai sužinant kažką naujo. Kiekviename žaidime nuskamba daugiau nei pusšimtis klausimų iš įvairiausių sričių. Sofos lygoje kovas stebintys TV žiūrovai turi ne vieną progą pasitikrinti savo žinias, pasigalynėti jomis su žaidėjais studijoje. Paskutiniame sezono žaidime susitiks keturi geriausi žaidėjai, kurie tarpusavyje pasidalins 10 000 eurų prizinį fondą.
03:35
Gamtininko užrašai
Pagrindinė programos tema – mūsų gamtos pažinimas. Kokie gyvūnai gyvena Lietuvoje, kokie augalai auga miškuose ir pievuose, kokie gamtos procesai vyksta mums nematant? Programos idėja – paklajoti po Lietuvos miškus, pievas, regioninius parkus kartu su žinomiausiu Lietuvos gamtos fotografu Mariumi Čepuliu ir padėti žiūrovui geriau pažinti savo šalies gamtą, o ją pažinus – saugoti ir puoselėti.
04:05
Ryto suktinis su Zita Kelmickaite
Laida "Ryto suktinis" su Zita Kelmickaite skiriama tiems, kas neabejingas savo krašto žmonėms – jų meniniams pasireiškimams, gyvenimiškai išminčiai, kuri priverčia prašalaičius ir juoktis, ir verkti. Laidos kūrėja – pasiutusi – jai nepakanka tik Lietuvos, todėl kai tik yra proga, išmaišo ir pasaulio kraštus, kuriuose esama lietuvių, ir visada pasmaguriauja savitomis krašto tradicijomis. Sekmadienio rytas, 8 val.30 min. – galingiausias gražių žmonių užtaisas visai savaitei.
04:05
Ryto suktinis su Zita Kelmickaite
Laidos kūrėjai prižada aplankyti tuos Lietuvos žmones, kurie nedejuoja, kuria, dainuoja, šoka, įdomiai pasakoja, o svarbiausia, nori gyventi savame krašte, puoselėti savo giminės, miestelių ir kaimelių tradicijas. Mums visada bus svarbūs tie, kas kuria savo ir kitų gyvenimą.
04:30
Šventadienio mintys
Tai žvilgsnis į katalikų bažnyčios vietą šiuolaikiniame pasaulyje, atsigręžimas į šiuolaikinio žmogaus tikėjimo patirtį, religinio gyvenimo aktualijos bei krikščioniška kultūra.
05:00
LRT Radijo žinios
Didžiausią naujienų tarnybą šalyje ir dešimtis korespondentų Lietuvos regionuose bei pasaulio šalyse nuo JAV iki Maskvos turintis LRT RADIJAS žinias atnaujina kas dieną, kas minutę.
05:05
Šoka Lietuva
05:15
Ponių rojus
Tai dar viena populiaraus prancūzų rašytojo E. Zola romano "Moterų laimė" versija. Istorija prasideda Italijoje 1956 metais. Nedideliame Sicilijos miestelyje jauna gražuolė Tereza Jorijo viešai išjuokia jai neištikimą savo sužadėtinį ir atsisako už jo tekėti. Neklusnią dukrą tėvas išsiunčia į Milana, kur ji apsistoja pas dėdę, kol namuose nurims skandalas. Atsitiktinumas lemia, kad ji sudalyvauja neseniai atidarytos universalinės parduotuvės "Ponių rojus" pardavėjos atrankoje. Tai nuostabi naujoviška parduotuvė, kurioje parduodami madingi drabužiai visoms moterims prieinamomis kainomis, o jai vadovauja žavus, energingas, kupinas naujų sumanymų Pjetras Moris. Terezai pavyksta tenai įsidarbinti ir pažinti žavų ir pavojingą mados pasaulį. Serialo veiksmas sukasi apie šios milžiniškos grožio šventovės darbuotojus, jų gyvenimus ir išgyvenimus, su fone vykstančia aršia kova tarp tradicijos ir pažangos, smulkių amatininkų ir vis labiau įsigalinčio stambiojo kapitalo. Visi žino paprastą taisyklę – nuo neapykantos iki meilės tik vienas žingsnis. O ją lydi intrigos, aplinkinių priešiškumas, kvailystės ir neapgalvoti sprendimai, melas ir kupinos nevilties akimirkos. Seriale tiksliai ir detaliai atkurta to meto aplinka, nuotaika, mados, gyvenimas. Tačiau nuoširdi meilė neišvengiamai įveiks visas kliūtis ir galų gale triumfuos!
06:00
Lietuvos Respublikos himnas
Lietuvos Respublikos himnas.
06:02
Keliai. Mašinos. Žmonės
Laidos tikslas – padėti sėkmingai vykdyti misiją mažinant avaringumą keliuose, gerinant eismo saugumą, šviečiant eismo dalyvius (žiūrovus) svarbiausiomis temomis, formuojant gero elgesio kelyje kultūrą.
06:30
Gimę tą pačią dieną
Programa apie žmones, gimusius lygiai tą pačią dieną. Jie gimė toje pačioje šalyje, tuo pačiu metu, priklauso tai pačiai kartai, tačiau jų gyvenimai pasisuka skirtingomis linkmėmis. Vienas iš jų taps žymus, o likusieji du kurs savo paprastus gyvenimus su nepaprastomis istorijomis. Nuo pat gimimo iki dabarties jų likimai persipins su pagrindiniais šalies istorijos įvykiais.
07:30
Mano daina
Scenoje su gyva muzika dainininkai atlieka kūrinius. Svečiai studijoje iš užuominų bando atspėti, kurio svečio daina atliekama.
08:30
Mano pasas meluoja
Programa apie visada jaunus ir energingus meluojančių pasų savininkus. Tuos, kurie nekreipia dėmesio į sidabro spalvos plaukus ir nesiruošia sustoti: dirba, kuria, keliauja, mokosi. Kiekvienoje laidoje – du pasakojimai apie žavius meluojančių pasų savininkus ir pokalbis su svečiu.
09:00
Labas rytas, Lietuva
Populiariausia ir ankstyviausia Lietuvoje ryto informacinė laida kiekvieną darbo dienos rytą žiūrovams siūlo tai, kas svarbiausia ryte: naujausias žinias, sporto pranešimus, spaudos apžvalgas, išsamią orų prognozę, pokalbius su studijos svečiais aktualiausiomis nūdienos temomis.
12:00
Kaip tampama orangutanu
Orangutanai – vieni sparčiausiai nykstančių primatų, kuriems pavojų kelia plečiama žmogaus ūkinė veikla, naikinanti jų įprastas buveines. Daug orangutanų jauniklių lieka našlaičiai, žuvus jų motinoms, bet Borneo saloje grupė gamtosaugos entuziastų pasiaukojamai stengiasi bent daliai šių mažylių suteikti galimybę sugrįžti į laukinę gamtą. Seriale atskleidžiama, kiek daug pastangų reikia įdėti, kad bejėgiai mažyliai taptų nuovokiais ir savimi pasirūpinti gebančiais orangutanais.
12:55
Kelionės vaizdingiausiomis pasaulio upėmis
Šis dokumentinis ciklas pristato šešias išskirtinio grožio Europos ir Šiaurės Amerikos upes. Ciklo kūrėjai keliauja upėmis nuo jų ištakų iki žiočių. Jie kalbina jų pakrantėse gyvenančius ir dirbančius žmones, pasakoja apie istorinę upių reikšmę šalims, per kurias jos teka, visa tai iliustruodami įspūdingais gamtos vaizdais.
13:45
Jaunasis Morsas
Britų televizijos detektyvinis serialas. Tai populiaraus serialo "Detektyvas Morsas" priešistorė. Originalus britų serialas, filmuotas 1987-2000 m., buvo paremtas Colino Dexterio romanų serija, kurių pagrindiniai veikėjai – elegantiškas ir santūrus detektyvas Morsas bei seržantas Liuisas, dirbantys Oksfordo policijoje. Po pagrindinio aktoriaus mirties prodiuseriai nusprendė nebetęsti serialo, tačiau po kelerių metų sukūrė bandomąjį epizodą, pasakojantį apie jauno detektyvą karjerą policijoje. "Jaunojo Morso" istorija prasideda 1968 m. Oksforde. Čia pirmąkart susitinkame su pagrindiniu veikėju Endevoru Morsu. Iš pradžių "Jaunasis Morsas" turėjo būti televizijos filmas, populiaraus detektyvo Morso bylų serialo priešistorė. Kinematografinį pasakojimą apie jaunojo detektyvo likimą britų žiūrovai įvertino entuziastingai, todėl ITV nusprendė kurti tolesnius sezonus. Serialo veiksmas vyksta septintojo dešimtmečio pabaigoje ir aštuntojo dešimtmečio pradžioje Oksforde. Pasakojama apie detektyvo Morso karjeros pradžią. 1960 m. Endevoras Morsas meta studijas Oksforde, patarnauja Karališkajame ryšių korpuse ir galiausiai prisijungia prie policijos komandos. Atrodo, ir čia jis ilgai neužsibus. Nusivylęs teisėsauga, jis nusprendžia atsistatydinti. Tačiau tuo metu su grupe detektyvų nusiunčiamas padėti Oksfordo policijai ieškoti dingusios penkiolikmetės. Ši užduotis nulėmė tolesnį jaunojo Morso gyvenimą. Nors ir jaunas, Endevoras yra uždaras, šiek tiek rūstus ir kiek ciniškas vyras, kuriam sunku parodyti jausmus, ypač tiems, kurie jam labiausiai rūpi. Morsas mėgsta dirbti vienas, išimtį daro tik inspektoriui Tersdėjui, kuris elgiasi su juo kaip su sūnumi. Endevoras dažnai konfliktuoja su viršininkais, nesugeba bendradarbiauti su kitais departamento policijos pareigūnais ir net su tais, kuriems padeda, elgiasi nelabai pagarbiai. Serialas "Jaunasis Morsas" puikiai atskleidžia Oksfordo policijoje vykstančius pokyčius, trintį ir konfliktus tarp senosios mokyklos inspektorių ir jaunesnių kolegų, taip pat to meto moralines ir technologines pertvarkas: moterų emancipaciją, seksualinį išsilaisvinimą ar išsilaipinimą Mėnulyje. Jei mėgstate elegantiškas gerai parašytas detektyvines istorijas, tuomet retro stiliaus serialas "Jaunasis Morsas" jums tikrai patiks. Šiam britų kūriniui būdingos visos svarbiausios patrauklaus detektyvinio serialo savybės: puiki scenografija ir muzika, septintojo dešimtmečio mados, mįslingi tyrimai, o pagrindinis veikėjas – šiurkštus atsiskyrėlis.
15:15
Kūrybingumo mokykla
Jaunimui skirta laida siekia atverti žiūrovui duris į pasaulį kaip skirtingų sričių sąsajų tinklą, o mus jaudinančius reiškinius pamatyti iš pirmo žvilgsnio nesusijusių disciplinų vizionieriško bendradarbiavimo šviesoje. Programa kvies žiūrovus kūrybingam bendradarbiavimui, nes tokios didžiosios temos kaip dirbtinis intelektas, ekologija, žmonių migracija, valstybių ar visuomenių gerovė reikalauja įtraukti bent keletą požiūrio taškų. O šiuolaikinis pasaulis negali būti suprastas iš vienos perspektyvos.
15:30
Žinios. Orai
Operatyvi informacija apie svarbiausius įvykius ir procesus.
15:45
Sveikinimų koncertas
Pasveikinkim vieni kitus už tuos gražius širdies turtus, už tai, kad nieko du kartus šiame pasaulyje nebus. Laidos vedėja Regina Jokubauskaitė.
17:30
Beatos virtuvė
Ilgiausiai TV eteryje gyvuojanti kulinarinė laida "Beatos virtuvė" šį rudenį LRT žiūrovus pasitiks su kone nacionaliniu projektu – laidos vedėja, žurnalistė, knygų autorė ir profesionali kulinarė Beata Nicholson pasišovė savo laidoje pristatyti skaniausius šalies tortus ir jų kepėjus. Dar vasarą socialiniuose tinkluose skelbusi atranką į slaptą projektą, Beata su savo komanda iš šimtų atsiųstų receptų atrinko pačius pačiausius, ypatingus ne tik savo skoniu, bet ir istorija. Daugelis šių tortų receptų iki šiol buvo laikomi paslaptyje ir perduodami iš lūpų į lūpas ateinančioms kartoms. Tačiau nuo šiol skaniausi Lietuvos tortai kartu su TV laida "Beatos virtuvė" atkeliaus į visų mūsų namus, o naujoji laidos rubrika "Mano firminis tortas" taps tikru iššūkiu LRT žiūrovams, nes tikrai norėsis daug ką išbandyt ir paragauti. Dar viena laidos naujovė – virtuvės patarimų rubrika "Šeimininkės užrašai", kurioje Beata parodys, kaip lengvai išspręsti visiems mums aktualius virtuvės klausimus. Neiškyla tešla? Plyšta lietiniai? O gal nebenorite verkti pjaustydami svogūną – jums šiuos virtuvės iššūkius padės įveikti Beata, pasidalindama profesionalų gudrybės. Žinoma, LRT žiūrovai ir toliau Beatos virtuvėje galės mėgautis įdomiais ir jaukiais pokalbiais su įdomiausiais Lietuvos žmonėmis, o pati Beata kiekvienoje laidoje bus paruošusi kulinarinių idėjų, kurios bus lengvai pritaikytos kiekvienų namų virtuvėje.
18:30
Žinios. Orai
Operatyvi informacija apie svarbiausius įvykius ir procesus.
19:00
Langas į valdžią
19:30
Stilius
„Stilius“ – tai kokybės ženklas, pozityvi žinia, tai laikas atsipalaiduoti ir pamiršti rūpesčius. Mes žvelgiame giliau ir toliau. Tobuli, bet paprasti dalykai nepraslys pro mūsų akis.
20:30
Panorama
Svarbiausios naujienos iš Lietuvos ir pasaulio – ne tik iš sostinių, bet ir atokiausių kampelių, informacija tiesiogiai iš įvykių epicentro, argumentų kaktomuša, interviu su dienos herojais tiesioginiame eteryje.
21:00
Aš esu muzika
10 įvairių muzikos žanrų dainininkų pirmoje laidoje prisistato ir atlieka savo dainas, kitose laidose atlieka kito žanro kūrinius. Komisija ir žiūrovai balsuoja. Atlikėjai pristatomi trumpais siužetais.
23:00
50 pavasarių
Aurora jau tikrai nugyveno penkiasdešimt pavasarių, bet moteris net nesiruošia apraudoti prabėgusių metų. Nesvarbu, kad ji išsiskyrusi, kad dukros pradeda savarankišką gyvenimą: viena netikėtai pastoja, kita, susipainiojusi meilės ryšiais, lekia paskui išrinktąjį į Airiją. Užeinančios karščio bangos praneša moteriai, kad prasidėjo kitas biologinis etapas. Nebeliko net noro aukotis nemėgstamame darbe. Vieną dieną Aurora sutinka jaunystės meilę, ir energija, rodos, grįžta su kaupu. Moteris supranta, kad laikas pamiršti nesėkmes bei tuščias ambicijas ir pradėti džiaugtis gyvenimu. Vienintelė abejonė kamuoja Aurorą: ar tikrai įmanoma viską pradėti iš pradžių? "Moterys, kurioms per 50 metų, kine beveik neegzistuoja. Joms tenka tik antraplaniai vaidmenys arba tokie, kurie baigiasi tragiškai", – sako prancūzų režisierė Blandine Lenoir ir priduria: "Aš, priešingai, norėjau sukurti nepaprastą istoriją apie paprastą moters gyvenimą." Režisierė norėjo, kad visą prieštaringų jausmų amplitudę, kurią išgyvena penkiasdešimties sulaukusi moteris, suvaidintų išskirtinė aktorė. Vaidmuo atiteko garsiai prancūzų aktorei, režisierei ir dainininkei Agnes Jaoui, jau atšventusiai penkiasdešimtmetį. Aktorė filme ne tik atliko pagrindinį vaidmenį, bet ir prisidėjo kuriant scenarijų bei dialogus. Kritikai filmą gyrė už stiprią vaidybą ir režisierės sugebėjimą suderinti rimtumą su lengvu humoru bei šviesiu žvilgsniu į paprastų žmonių gyvenimus. Parodytas tarptautinio Nešvilio kino festivalio konkurse.
2023-04-02 (Sekmadienis)
03:35
Kaip tampama orangutanu
Orangutanai – vieni sparčiausiai nykstančių primatų, kuriems pavojų kelia plečiama žmogaus ūkinė veikla, naikinanti jų įprastas buveines. Daug orangutanų jauniklių lieka našlaičiai, žuvus jų motinoms, bet Borneo saloje grupė gamtosaugos entuziastų pasiaukojamai stengiasi bent daliai šių mažylių suteikti galimybę sugrįžti į laukinę gamtą. Seriale atskleidžiama, kiek daug pastangų reikia įdėti, kad bejėgiai mažyliai taptų nuovokiais ir savimi pasirūpinti gebančiais orangutanais.
04:25
Jaunasis Morsas
Britų televizijos detektyvinis serialas. Tai populiaraus serialo "Detektyvas Morsas" priešistorė. Originalus britų serialas, filmuotas 1987-2000 m., buvo paremtas Colino Dexterio romanų serija, kurių pagrindiniai veikėjai – elegantiškas ir santūrus detektyvas Morsas bei seržantas Liuisas, dirbantys Oksfordo policijoje. Po pagrindinio aktoriaus mirties prodiuseriai nusprendė nebetęsti serialo, tačiau po kelerių metų sukūrė bandomąjį epizodą, pasakojantį apie jauno detektyvą karjerą policijoje. "Jaunojo Morso" istorija prasideda 1968 m. Oksforde. Čia pirmąkart susitinkame su pagrindiniu veikėju Endevoru Morsu. Iš pradžių "Jaunasis Morsas" turėjo būti televizijos filmas, populiaraus detektyvo Morso bylų serialo priešistorė. Kinematografinį pasakojimą apie jaunojo detektyvo likimą britų žiūrovai įvertino entuziastingai, todėl ITV nusprendė kurti tolesnius sezonus. Serialo veiksmas vyksta septintojo dešimtmečio pabaigoje ir aštuntojo dešimtmečio pradžioje Oksforde. Pasakojama apie detektyvo Morso karjeros pradžią. 1960 m. Endevoras Morsas meta studijas Oksforde, patarnauja Karališkajame ryšių korpuse ir galiausiai prisijungia prie policijos komandos. Atrodo, ir čia jis ilgai neužsibus. Nusivylęs teisėsauga, jis nusprendžia atsistatydinti. Tačiau tuo metu su grupe detektyvų nusiunčiamas padėti Oksfordo policijai ieškoti dingusios penkiolikmetės. Ši užduotis nulėmė tolesnį jaunojo Morso gyvenimą. Nors ir jaunas, Endevoras yra uždaras, šiek tiek rūstus ir kiek ciniškas vyras, kuriam sunku parodyti jausmus, ypač tiems, kurie jam labiausiai rūpi. Morsas mėgsta dirbti vienas, išimtį daro tik inspektoriui Tersdėjui, kuris elgiasi su juo kaip su sūnumi. Endevoras dažnai konfliktuoja su viršininkais, nesugeba bendradarbiauti su kitais departamento policijos pareigūnais ir net su tais, kuriems padeda, elgiasi nelabai pagarbiai. Serialas "Jaunasis Morsas" puikiai atskleidžia Oksfordo policijoje vykstančius pokyčius, trintį ir konfliktus tarp senosios mokyklos inspektorių ir jaunesnių kolegų, taip pat to meto moralines ir technologines pertvarkas: moterų emancipaciją, seksualinį išsilaisvinimą ar išsilaipinimą Mėnulyje. Jei mėgstate elegantiškas gerai parašytas detektyvines istorijas, tuomet retro stiliaus serialas "Jaunasis Morsas" jums tikrai patiks. Šiam britų kūriniui būdingos visos svarbiausios patrauklaus detektyvinio serialo savybės: puiki scenografija ir muzika, septintojo dešimtmečio mados, mįslingi tyrimai, o pagrindinis veikėjas – šiurkštus atsiskyrėlis.
06:00
Lietuvos Respublikos himnas
Lietuvos Respublikos himnas.
06:02
Legendos. Šiandien ir visados
07:00
Veranda
Architektūros ir dizaino žurnalas, skirtas pristatyti urbanistinę ir regioninę architektūrą ir jos objektus. Parodyti dizaino ir interjerų įdomiuosius pavyzdžius, naujienas, atkurtus istorinius objektus. Formuoti interjerų estetikos ir stilistikos nuovokas ir ugdyti estetines vertybes. Pristatyti architektus, dizainerius ir jų kūrybinius darbus.Laidos moto – apie mus ir namus – leidžia suprasti, jog laida skiriama visiems, besidomintiems savo gyvenama aplinka.Laidoje rodomi rimti dalykai, bet apie juos kalbama lengvai ir linksmai.
07:30
Šventadienio mintys
Tai žvilgsnis į katalikų bažnyčios vietą šiuolaikiniame pasaulyje, atsigręžimas į šiuolaikinio žmogaus tikėjimo patirtį, religinio gyvenimo aktualijos bei krikščioniška kultūra.
08:00
Išpažinimai
Programa apie šiuolaikinį dvasinį gyvenimą. Tai posūkis į savotišką realybės šou, kuriame pasakojamos ne jau nutikusios istorijos, o leidžiama joms gimti gyvai.
08:00
Išpažinimai
Programa apie šiuolaikinį dvasinį gyvenimą. Tai posūkis į savotišką realybės šou, kuriame pasakojamos ne jau nutikusios istorijos, o leidžiama joms gimti gyvai.
08:30
Ryto suktinis su Zita Kelmickaite
Laidos kūrėjai prižada aplankyti tuos Lietuvos žmones, kurie nedejuoja, kuria, dainuoja, šoka, įdomiai pasakoja, o svarbiausia, nori gyventi savame krašte, puoselėti savo giminės, miestelių ir kaimelių tradicijas. Mums visada bus svarbūs tie, kas kuria savo ir kitų gyvenimą.
08:30
Ryto suktinis su Zita Kelmickaite
Laidos kūrėjai prižada aplankyti tuos Lietuvos žmones, kurie nedejuoja, kuria, dainuoja, šoka, įdomiai pasakoja, o svarbiausia, nori gyventi savame krašte, puoselėti savo giminės, miestelių ir kaimelių tradicijas. Mums visada bus svarbūs tie, kas kuria savo ir kitų gyvenimą.
09:00
Čia mano sodas
Apie sodininkavimą, apie jo naudą ir emocinį sveikatos gerinimą. Apie sodininkus profesionalus ir mėgėjus.
09:30
Gamtininko užrašai
Pagrindinė programos tema – mūsų gamtos pažinimas. Kokie gyvūnai gyvena Lietuvoje, kokie augalai auga miškuose ir pievuose, kokie gamtos procesai vyksta mums nematant? Programos idėja – paklajoti po Lietuvos miškus, pievas, regioninius parkus kartu su žinomiausiu Lietuvos gamtos fotografu Mariumi Čepuliu ir padėti žiūrovui geriau pažinti savo šalies gamtą, o ją pažinus – saugoti ir puoselėti.
10:00
Gustavo enciklopedija
Pažintinė-pramoginė laida visai šeimai. Ved. Audrius Rakauskas.
10:30
Lietuvos tūkstantmečio vaikai
Po sėkmingo aštuntokų starto gabiausių Lietuvos vaikų konkursas kviečia į atrankas šeštųjų ir dešimtųjų klasių mokinius. Šios anketos padės atrinkti vaikus, labiausiai vertus varžytis dėl garbingo Tūkstantmečio vaiko vardo. Spalio pabaigoje pasirodys anketos ir kitų klasių mokiniams. Apie tai bus pranešta išplatinant pranešimus mokykloms bei transliuojant anonsus per Lietuvos televiziją. Anketa yra visapusiška – reikia užpildyti bendro pobūdžio informaciją apie save, atsakyti į keletą atvirų klausimų, o taip pat išspręsti testą. Vienas svarbiausių atrankos kriterijų – praėjusių metų metinio trimestro pažymių vidurkis, kitas svarbus kriterijus – dalyvavimas įvairiose olimpiadose, konkursuose, bei įvairūs kiti pasiekimai ir laimėjimai.
11:30
Mano geriausias draugas
Į laidas atkeliauja vaikai su savo augintiniais. Demonstruoja savo geriausio draugo sugebėjimus, dalinasi linksmomis istorijomis. Atvyksta ir pramogų pasaulio žvaigždės. Renkami smagiausio gyvūno vaizdeliai.
12:00
Nepalas. Valstybė prie pat dangaus
12:45
Po laukinę gamtą
Nuotykis Serengetyje. Filmuojant laukinius gyvūnus (Serengeti Adventure – Capturing Animals on Camera). Rež. Heiko de Groot
13:15
Euromaxx
"Euromaxx" – tai vokiečių televizijos "Deutsche Welle" ir LRT bendros gamybos Europos kultūros ir gyvenimo būdo žurnalas. Dinamiškuose reportažuose – meno, kultūros renginiai, mokslo atradimai, mada, muzika, kulinarinis paveldas, gražiausių Europos miestų architektūra, įdomūs žmonės ir jų istorijos, skirtingų tautų gyvenimo būdo ypatybės. DW televizija šią laidą kuria jau septynerius metus. Ji transliuojama įvairiose pasaulio šalyse aštuoniomis kalbomis, o per LRT matysite ir lietuviškąjį "Euromaxx" variantą, kurį ves žurnalistė ir informacinių laidų vedėja Ugnė Galadauskaitė. "Euromaxx" yra pelnęs tarptautinį pripažinimą: "Hotbird TV" apdovanojimą, aukščiausius Niujorko festivalio ir "Worldfest" Hjustone prizus, apdovanotas "WorldMediaFEest" Hamburge. Apdovanojimais įvertinta ir laidos studija bei jos grafinis apipavidalinimas.
13:30
Jaunasis Montalbanas
15:30
Žinios. Orai
Operatyvi informacija apie svarbiausius įvykius ir procesus.
15:45
Istorijos detektyvai
Atsakymų į senovės mįsles bus ieškoma ne tik Lietuvoje ar Vilniuje. Filmuota medžiaga bus iš Lenkijos, Latvijos. Istorines minkles padės įminti patys geriausi Lietuvos istorikai, archeologai, mitologai, kalbininkai.
16:45
Duokim garo!
Laidos tikslas – parodyti stipriausias ir kūrybingiausias Lietuvos kapelas, dainininkus ir muzikantus, lavinti žiūrovo požiūrį į etninės kultūros reiškinius šiandien.
18:00
Keliai. Mašinos. Žmonės
Laidos tikslas – padėti sėkmingai vykdyti misiją mažinant avaringumą keliuose, gerinant eismo saugumą, šviečiant eismo dalyvius (žiūrovus) svarbiausiomis temomis, formuojant gero elgesio kelyje kultūrą.
18:30
Žinios. Orai
Operatyvi informacija apie svarbiausius įvykius ir procesus.
19:00
Savaitė su "Dviračio žiniomis"
Pasak laidos prodiuserio H. Mackevičiaus, Lietuvoje tikru politiku galima vadintis dviem atvejais: arba kažkaip atsitiktinai, netyčia ar per klaidą tampi ministru, arba kai "Dviračio žiniose" atsiranda tavo antrininkas. Beje, antrasis variantas yra daug ilgaamžiškesnis. Tačiau ir daug sunkiau pasiekiamas. H. Mackevičius: "Laida "Dviračio žinios" yra itin plataus profilio. Ji domisi ne tik tuo, kas vyksta Seime, prezidentūroje ar prie Lietuvos geležinkelių. Parodijų ir pašmaikštavimų neišvengs ir šou verslas, sporto pasaulis, poezijos festivaliai bei skulptorių bienalės Lukiškių aikštėje. Kitaip sakant, "Dviračio žinių" laidoje bus visko. Nebus tik patyčių, nes šitoje srityje neįveikiami yra kai kurių politikų įrašai Facebooko paskyrose.
19:25
Už pergalę gyventi 2023. Siužetai
Rimanto Kaukėno labdaromos ir paramos fondo renginio "Už pergalę gyventi 2023" trumpieji siužetai.
19:25
Už pergalę gyventi 2023. Siužetai
Rimanto Kaukėno labdaromos ir paramos fondo renginio "Už pergalę gyventi 2023" trumpieji siužetai.
19:30
Savaitė
Analitinė laida Savaitė išskiria aktualiausias naujienas, pabrėžia tendencijas, procesus, svarbius Lietuvos visuomenei.
20:30
Panorama
Svarbiausios naujienos iš Lietuvos ir pasaulio – ne tik iš sostinių, bet ir atokiausių kampelių, informacija tiesiogiai iš įvykių epicentro, argumentų kaktomuša, interviu su dienos herojais tiesioginiame eteryje.
21:00
Nuostabioji draugė
Pagal knygą sukurtas serialas "Nuostabioji draugė" ekranuose pasirodė 2018 m. Serialas paremtas Elenos Ferrantės, rašytojos, kuri niekada neatskleidė savo tapatybės ir pelnė tarptautinę šlovę keturių įspūdingų knygų serija "Neapolietiška saga". Joje pasakojama apie šešiasdešimt metų trukusią dviejų moterų – Elenos ir Lilos – draugystę nuo jų susitikimo pirmoje pradinės mokyklos klasėje 1950 metais. Serialo veiksmas vyksta pavojingame, bet magiškame Neapolio mieste. Tiek romanas, tiek serialas turi ištikimų gerbėjų visame pasaulyje. Trečiasis serialo sezonas sukurtas pagal trečiąją romano dalį. Šiame sezone persikeliame į Neapolį, kurį krečia socialiniai neramumai, nelygybė ir neteisybė. Elena ir Lila – jau suaugusios moterys, bandančios rasti savo kelią septintajame dešimtmetyje. Deja, užuot priartėjusios, jos vis labiau tolsta viena nuo kitos. Lila paliko vyrą ir atsisakė patogaus gyvenimo. Dabar ji priversta dirbti darbininke fabrike pačiomis sunkiausiomis, kartais net žeminančiomis sąlygomis. Elena paliko gimtąjį miestą ir išvyko studijuoti į Pizą, įgijo koledžo diplomą ir išleido populiarų romaną – tai jai atvėrė duris į turtingesnį pasaulį. Moterys bando susikurti gyvenimą pasaulyje, kupiname vilties, bet ir netikrumo, o jas nuolat sieja stiprus, bet sudėtingas ir dviprasmiškas ryšys. Daug dėmesio skiriama socialinei nelygybei, galingų profesinių sąjungų steigimui, darbuotojų išnaudojimui ir finansų rykliams, kurie valdo ne tik mažiausiai apmokamus darbuotojus, bet ir gamyklų bei įmonių savininkus.
22:00
Meilė vietoje arba išsinešti
Amel ir Numas – du nieko bendra neturintys skirtingų socialinių sluoksnių ir rasių trisdešimtmečiai, kuriuos netikėtai suvedė likimas. Pagrindinė veikėja Amel vadovauja kavinių tinklui. Jos karjera sparčiai kyla aukštyn. Trisdešimtmetis Numas gyvena iš atsitiktinių darbų ir net nesvajoja apie karjerą. Jųdviejų santykiai ar romanas yra neįsivaizduojami. Tačiau ką daryti, kai, nepaisant visko, priešingybės traukia viena kitą? Tačiau kelias į kito širdį nėra rožėmis klotas. Amel ir Numas slepia romaną, nes negali patikėti savo jausmais. O dar kai į santykius įsiterpia šeimos, draugai ir kolegos, skelbiami karai, prasideda kivirčai. Atsidūrę tarp socialinių skirtumų ir aistros liepsnų, kurią pusę jie pasirinks? Ar meilė nugalės viską?
23:25
Iki paskutinio atodūsio
Nerūpestingas anarchistas ir smulkus vagišius Mišelis Puakaras pavagia mašiną ir nužudo besivejantį policininką. Ieškomas teisėsaugos, jis užmezga santykius su amerikiete Patricija Frankini, Sorbonos universitete studijuojančia žurnalistiką. Jie planuoja išvykti iš Paryžiaus, bet Mišelis prieš tai nori susigrąžinti skolą iš kito nusikalstamo pasaulio veikėjo ir tikisi, kad mergina keliaus su juo į Italiją. Nors jo nuotrauka išspausdinta vietiniuose laikraščiuose, vagišiui tai nė motais. Policininkai Mišeliui vis labiau lipa ant kulnų, kai šis bando gyventi pagal amerikietiškus filmus ir sekioja paskui gražuolę amerikietę. Patricija įskundžia partnerį policijai. Jeano Vigo prizas už geriausią debiutą. Tarptautinio Berlyno kino festivalio prizas už geriausią režisūrą.
2023-04-03 (Pirmadienis)
03:10
Po laukinę gamtą
Nuotykis Serengetyje. Filmuojant laukinius gyvūnus (Serengeti Adventure – Capturing Animals on Camera). Rež. Heiko de Groot
03:40
Euromaxx
"Euromaxx" – tai vokiečių televizijos "Deutsche Welle" ir LRT bendros gamybos Europos kultūros ir gyvenimo būdo žurnalas. Dinamiškuose reportažuose – meno, kultūros renginiai, mokslo atradimai, mada, muzika, kulinarinis paveldas, gražiausių Europos miestų architektūra, įdomūs žmonės ir jų istorijos, skirtingų tautų gyvenimo būdo ypatybės. DW televizija šią laidą kuria jau septynerius metus. Ji transliuojama įvairiose pasaulio šalyse aštuoniomis kalbomis, o per LRT matysite ir lietuviškąjį "Euromaxx" variantą, kurį ves žurnalistė ir informacinių laidų vedėja Ugnė Galadauskaitė. "Euromaxx" yra pelnęs tarptautinį pripažinimą: "Hotbird TV" apdovanojimą, aukščiausius Niujorko festivalio ir "Worldfest" Hjustone prizus, apdovanotas "WorldMediaFEest" Hamburge. Apdovanojimais įvertinta ir laidos studija bei jos grafinis apipavidalinimas.
04:00
Jaunasis Montalbanas
06:00
Lietuvos Respublikos himnas
Lietuvos Respublikos himnas.
06:02
Labas rytas, Lietuva
Populiariausia ir ankstyviausia Lietuvoje ryto informacinė laida kiekvieną darbo dienos rytą žiūrovams siūlo tai, kas svarbiausia ryte: naujausias žinias, sporto pranešimus, spaudos apžvalgas, išsamią orų prognozę, pokalbius su studijos svečiais aktualiausiomis nūdienos temomis.
06:30
Žinios. Orai
Operatyvi informacija apie svarbiausius įvykius ir procesus.
06:40
Labas rytas, Lietuva
Populiariausia ir ankstyviausia Lietuvoje ryto informacinė laida kiekvieną darbo dienos rytą žiūrovams siūlo tai, kas svarbiausia ryte: naujausias žinias, sporto pranešimus, spaudos apžvalgas, išsamią orų prognozę, pokalbius su studijos svečiais aktualiausiomis nūdienos temomis.
07:00
Žinios. Orai
Operatyvi informacija apie svarbiausius įvykius ir procesus.
07:07
Labas rytas, Lietuva
Populiariausia ir ankstyviausia Lietuvoje ryto informacinė laida kiekvieną darbo dienos rytą žiūrovams siūlo tai, kas svarbiausia ryte: naujausias žinias, sporto pranešimus, spaudos apžvalgas, išsamią orų prognozę, pokalbius su studijos svečiais aktualiausiomis nūdienos temomis.
07:30
Žinios. Orai
Operatyvi informacija apie svarbiausius įvykius ir procesus.
07:37
Labas rytas, Lietuva
Populiariausia ir ankstyviausia Lietuvoje ryto informacinė laida kiekvieną darbo dienos rytą žiūrovams siūlo tai, kas svarbiausia ryte: naujausias žinias, sporto pranešimus, spaudos apžvalgas, išsamią orų prognozę, pokalbius su studijos svečiais aktualiausiomis nūdienos temomis.
08:00
Žinios. Orai
Operatyvi informacija apie svarbiausius įvykius ir procesus.
08:07
Labas rytas, Lietuva
Populiariausia ir ankstyviausia Lietuvoje ryto informacinė laida kiekvieną darbo dienos rytą žiūrovams siūlo tai, kas svarbiausia ryte: naujausias žinias, sporto pranešimus, spaudos apžvalgas, išsamią orų prognozę, pokalbius su studijos svečiais aktualiausiomis nūdienos temomis.
08:30
Žinios. Orai
Operatyvi informacija apie svarbiausius įvykius ir procesus.
08:40
Labas rytas, Lietuva
Populiariausia ir ankstyviausia Lietuvoje ryto informacinė laida kiekvieną darbo dienos rytą žiūrovams siūlo tai, kas svarbiausia ryte: naujausias žinias, sporto pranešimus, spaudos apžvalgas, išsamią orų prognozę, pokalbius su studijos svečiais aktualiausiomis nūdienos temomis.
08:55
Leipcigo kriminalinė policija
Seriale išsamiai vaizduojamas intensyvus kasdienis Leipcigo kriminalinės policijos darbas išaiškinant pačias painiausias bylas, daugiausia susijusias su žmogžudystėmis. Dinamiškiausiam Rytų Vokietijos miestui pasisekė, kad šiame policijos skyriuje dirba tokie atsidavę ir profesionalūs policininkai. Seriale vaizduojamas nepagražintas nusikalstamas pasaulis. Kriminalistų komandai vadovauja geraširdis Hajus Traučkė, mokantis sudrausminti pagrindinius savo komandos narius: atvykusį iš Kelno širdžių ėdiką Janą Maibachą, ambicingąją Iną Cimerman ir temperamentingąjį Tomą Kovalskį. Jiems taip pat padeda koroneriai, laboratorijos darbuotojai, prokuroras. Be sudėtingo nusikaltimų tyrimo, seriale žiūrovai stebi ir asmeninį detektyvų gyvenimą – jų laimės akimirkas ar užklupusias nesėkmes.
09:40
Alpių detektyvai
10:30
Paskutinis pėdsakas
Serialo veiksmas vyksta Berlyne. Išgalvotas Berlyno kriminalinės policijos padalinys – savarankiškai veikiantis Dingusių asmenų paieškos skyrius, bando išsiaiškinti neseniai dingusių žmonių likimą. Tyrėjų komandoje – detektyvas vyriausiasis inspektorius Oliveris Radekas, detektyvė vyriausioji inspektorė Mina Amiri ir dar du jauni kolegos. Apklausdama dingusiųjų šeimas ir tuos žmones, kurie matė juos paskutinį kartą, policija stengiasi išsiaiškinti visas dingimo aplinkybes. Dažnai jiems pasiseka rasti pradingėlius gyvus ir sveikus, bet taip nutinka ne visada. Seriale pasakojamos paslaptingos ir painios netikėtai dingusių žmonių istorijos. Kiekviena serija – intriguojanti ir nenuspėjama. Kartais su tragiška pabaiga. Ar iš tikrųjų tokioje išsivysčiusioje šalyje, kaip Vokietija, lengva rasti dingusį giminaitį? Viskas paaiškės prieš prasidedant pabaigos titrams.
11:15
Euromaxx
"Euromaxx" – tai vokiečių televizijos "Deutsche Welle" ir LRT bendros gamybos Europos kultūros ir gyvenimo būdo žurnalas. Dinamiškuose reportažuose – meno, kultūros renginiai, mokslo atradimai, mada, muzika, kulinarinis paveldas, gražiausių Europos miestų architektūra, įdomūs žmonės ir jų istorijos, skirtingų tautų gyvenimo būdo ypatybės. DW televizija šią laidą kuria jau septynerius metus. Ji transliuojama įvairiose pasaulio šalyse aštuoniomis kalbomis, o per LRT matysite ir lietuviškąjį "Euromaxx" variantą, kurį ves žurnalistė ir informacinių laidų vedėja Ugnė Galadauskaitė. "Euromaxx" yra pelnęs tarptautinį pripažinimą: "Hotbird TV" apdovanojimą, aukščiausius Niujorko festivalio ir "Worldfest" Hjustone prizus, apdovanotas "WorldMediaFEest" Hamburge. Apdovanojimais įvertinta ir laidos studija bei jos grafinis apipavidalinimas.
11:30
Kas ir kodėl?
Žaidimo vedėjas – geru humoro jausmu garsėjantis ir puikia nuotaika užkrečiantis teisininkas, diplomatas Darius Jurgelevičius. Ši viktorina dažnam žiūrovui tampa tarsi šeimos nariu, dalyvaujančiu ruošiant vakarienę, su šeima geriant arbatą ir neabejotinai sužinant kažką naujo. Kiekviename žaidime nuskamba daugiau nei pusšimtis klausimų iš įvairiausių sričių. Sofos lygoje kovas stebintys TV žiūrovai turi ne vieną progą pasitikrinti savo žinias, pasigalynėti jomis su žaidėjais studijoje. Paskutiniame sezono žaidime susitiks keturi geriausi žaidėjai, kurie tarpusavyje pasidalins 10 000 eurų prizinį fondą.
12:00
Tokijas – miestas feniksas. Šiuolaikinės Japonijos iškilimas
Vos 150 metų užtrukęs Tokijo virsmas: kaip iš medinių trobelių pilno miestelio jis virto unikalią kultūrą įkūnijančiu technologiniu ir globaliu megapoliu.
12:50
Kūrybingumo mokykla
Jaunimui skirta laida siekia atverti žiūrovui duris į pasaulį kaip skirtingų sričių sąsajų tinklą, o mus jaudinančius reiškinius pamatyti iš pirmo žvilgsnio nesusijusių disciplinų vizionieriško bendradarbiavimo šviesoje. Programa kvies žiūrovus kūrybingam bendradarbiavimui, nes tokios didžiosios temos kaip dirbtinis intelektas, ekologija, žmonių migracija, valstybių ar visuomenių gerovė reikalauja įtraukti bent keletą požiūrio taškų. O šiuolaikinis pasaulis negali būti suprastas iš vienos perspektyvos.
13:00
Beatos virtuvė
Ilgiausiai TV eteryje gyvuojanti kulinarinė laida "Beatos virtuvė" šį rudenį LRT žiūrovus pasitiks su kone nacionaliniu projektu – laidos vedėja, žurnalistė, knygų autorė ir profesionali kulinarė Beata Nicholson pasišovė savo laidoje pristatyti skaniausius šalies tortus ir jų kepėjus. Dar vasarą socialiniuose tinkluose skelbusi atranką į slaptą projektą, Beata su savo komanda iš šimtų atsiųstų receptų atrinko pačius pačiausius, ypatingus ne tik savo skoniu, bet ir istorija. Daugelis šių tortų receptų iki šiol buvo laikomi paslaptyje ir perduodami iš lūpų į lūpas ateinančioms kartoms. Tačiau nuo šiol skaniausi Lietuvos tortai kartu su TV laida "Beatos virtuvė" atkeliaus į visų mūsų namus, o naujoji laidos rubrika "Mano firminis tortas" taps tikru iššūkiu LRT žiūrovams, nes tikrai norėsis daug ką išbandyt ir paragauti. Dar viena laidos naujovė – virtuvės patarimų rubrika "Šeimininkės užrašai", kurioje Beata parodys, kaip lengvai išspręsti visiems mums aktualius virtuvės klausimus. Neiškyla tešla? Plyšta lietiniai? O gal nebenorite verkti pjaustydami svogūną – jums šiuos virtuvės iššūkius padės įveikti Beata, pasidalindama profesionalų gudrybės. Žinoma, LRT žiūrovai ir toliau Beatos virtuvėje galės mėgautis įdomiais ir jaukiais pokalbiais su įdomiausiais Lietuvos žmonėmis, o pati Beata kiekvienoje laidoje bus paruošusi kulinarinių idėjų, kurios bus lengvai pritaikytos kiekvienų namų virtuvėje.
14:00
Žinios. Orai
Operatyvi informacija apie svarbiausius įvykius ir procesus.
14:20
Laba diena, Lietuva
Pačios naujausios žinios iš LRT radijo ir televizijos studijų ir truputis muzikos atokvėpiui, aktualūs interviu ir ne mažiau intriguojantys archyvo kadrai.
15:00
Žinios. Orai
Operatyvi informacija apie svarbiausius įvykius ir procesus.
15:15
Laba diena, Lietuva
Pačios naujausios žinios iš LRT radijo ir televizijos studijų ir truputis muzikos atokvėpiui, aktualūs interviu ir ne mažiau intriguojantys archyvo kadrai.
16:00
Žinios. Orai
Operatyvi informacija apie svarbiausius įvykius ir procesus.
16:15
Ist Endo seserys
Serialo siužetas paremtas bestseleriu tapusiais Jennifer Worth memuarais. Ji dirbo Šventojo Jono anglikonų religinės bendruomenės namuose, kurių pagrindinė veikla – akušerija. Seriale vaizduojamas seserų iš Londono skurdžiausio Ist Endo rajono kasdienis gyvenimas. Istorija prasideda pasakojimu apie dvidešimt dvejų metų Dženi, ką tik įgijusią akušerės kvalifikaciją. Mergina 1957 metais palieka šeimos namus ir tampa akušere varganame miesto rajone. Dirbdama kartu su vienuolėmis ir kvalifikuotomis slaugytojomis, ji patiria sunkias gyvenimo sąlygas, mato motinų, kuriomis atvyko rūpintis, drąsą ir gerumą. Jauną akušerę maloniai priima vienuolės, ji susidraugauja su kitomis akušerėmis – linksmuole Triksi, švelniąja Sintija ir naujoke, kilusia iš turtingos šeimos Čumi. Vietos bendruomenės gyvenimą stebime jaunų slaugytojų, dviračiais važiuojančių pas pacientus, akimis. Nors pasaulis, kuriame atsidūrė Dženi, visai kitoks nei jai įprastas, mergina greitai pasineria į gimties, mirties, romanų ir intrigų sūkurį bendruomenėje, kurią mokosi pamilti. Dirbdama kartu su kitomis akušerėmis vienuolėmis, Dženi mato sunkias pacientų gyvenimo sąlygas, bet ir atranda jų nepaprastą stiprybę. Ji pamažu įsilieja į vietos gyventojų kasdienybę, kurioje netrūksta romantikos ir paslapčių. Pirmojo sezono veiksmas prasideda 1957 m. pradžioje, kai Didžiojoje Britanijoje kyla kūdikių bumas, o Ist Endą vargina skurdas. Seriale nagrinėjamos tokios temos, kaip tuberkuliozės epidemija, sergančių ligonių priežiūra, akušerija kalėjimo sąlygomis, smurtas šeimoje, rasinės santuokos, moterų lytinių organų žalojimas ir abortai. BAFTA apdovanojimai atiteko pirmųjų serijų režisierei Philippai Lowthorpe bei už geriausią grimą. Dar pelnytos 3 BAFTA nominacijos. 2013 m. Nacionalinį britų televizijos apdovanojimą už geriausią moters vaidmenį dramoje pelnė aktorė Miranda Hart, 2017 metais ši premija įteikta kaip geriausiam draminiam serialui. Iš viso 17 televizijos apdovanojimų ir 20 nominacijų.
17:15
Ponių rojus
Tai dar viena populiaraus prancūzų rašytojo E. Zola romano "Moterų laimė" versija. Istorija prasideda Italijoje 1956 metais. Nedideliame Sicilijos miestelyje jauna gražuolė Tereza Jorijo viešai išjuokia jai neištikimą savo sužadėtinį ir atsisako už jo tekėti. Neklusnią dukrą tėvas išsiunčia į Milana, kur ji apsistoja pas dėdę, kol namuose nurims skandalas. Atsitiktinumas lemia, kad ji sudalyvauja neseniai atidarytos universalinės parduotuvės "Ponių rojus" pardavėjos atrankoje. Tai nuostabi naujoviška parduotuvė, kurioje parduodami madingi drabužiai visoms moterims prieinamomis kainomis, o jai vadovauja žavus, energingas, kupinas naujų sumanymų Pjetras Moris. Terezai pavyksta tenai įsidarbinti ir pažinti žavų ir pavojingą mados pasaulį. Serialo veiksmas sukasi apie šios milžiniškos grožio šventovės darbuotojus, jų gyvenimus ir išgyvenimus, su fone vykstančia aršia kova tarp tradicijos ir pažangos, smulkių amatininkų ir vis labiau įsigalinčio stambiojo kapitalo. Visi žino paprastą taisyklę – nuo neapykantos iki meilės tik vienas žingsnis. O ją lydi intrigos, aplinkinių priešiškumas, kvailystės ir neapgalvoti sprendimai, melas ir kupinos nevilties akimirkos. Seriale tiksliai ir detaliai atkurta to meto aplinka, nuotaika, mados, gyvenimas. Tačiau nuoširdi meilė neišvengiamai įveiks visas kliūtis ir galų gale triumfuos!
18:00
Kas ir kodėl?
Žaidimo vedėjas – geru humoro jausmu garsėjantis ir puikia nuotaika užkrečiantis teisininkas, diplomatas Darius Jurgelevičius. Ši viktorina dažnam žiūrovui tampa tarsi šeimos nariu, dalyvaujančiu ruošiant vakarienę, su šeima geriant arbatą ir neabejotinai sužinant kažką naujo. Kiekviename žaidime nuskamba daugiau nei pusšimtis klausimų iš įvairiausių sričių. Sofos lygoje kovas stebintys TV žiūrovai turi ne vieną progą pasitikrinti savo žinias, pasigalynėti jomis su žaidėjais studijoje. Paskutiniame sezono žaidime susitiks keturi geriausi žaidėjai, kurie tarpusavyje pasidalins 10 000 eurų prizinį fondą.
18:30
Svarbi valanda
Aktualijų laida, kurią veda Rasa Tapinienė ir Deividas Jursevičius.
19:30
Daiktų istorijos
Pagrindinė programos idėja – per daiktą atskleisti visuomenei svarbią, įdomią Lietuvos (ir ne tik) istorijos, kultūros temą. Kūrybinė grupė reaguos į skelbiamas įsimintinas datas, valstybės institucijų jubiliejus, svarbius šaliai įvykius.
20:30
Panorama
Svarbiausios naujienos iš Lietuvos ir pasaulio – ne tik iš sostinių, bet ir atokiausių kampelių, informacija tiesiogiai iš įvykių epicentro, argumentų kaktomuša, interviu su dienos herojais tiesioginiame eteryje.
21:00
Dienos tema
Nauja aktualių pokalbių rubrika žiūrimiausioje informacinėje laidoje "Panorama". Svarbiausius dienos įvykius apžvelgs ir su pašnekovais diskutuos penki žurnalistikos profesionalai – Audrius Matonis, Indrė Makaraitytė, Nemira Pumprickaitė, Rita Miliūtė, Vladimiras Laučius.
21:20
Sportas. Orai
21:30
LRT forumas
Politinių diskusijų laida apie Lietuvos ir pasaulio įvykius.
22:30
Dviračio žinios
Pasak laidos prodiuserio H. Mackevičiaus, Lietuvoje tikru politiku galima vadintis dviem atvejais: arba kažkaip atsitiktinai, netyčia ar per klaidą tampi ministru, arba kai "Dviračio žiniose" atsiranda tavo antrininkas. Beje, antrasis variantas yra daug ilgaamžiškesnis. Tačiau ir daug sunkiau pasiekiamas. H. Mackevičius: "Laida "Dviračio žinios" yra itin plataus profilio. Ji domisi ne tik tuo, kas vyksta Seime, prezidentūroje ar prie Lietuvos geležinkelių. Parodijų ir pašmaikštavimų neišvengs ir šou verslas, sporto pasaulis, poezijos festivaliai bei skulptorių bienalės Lukiškių aikštėje. Kitaip sakant, "Dviračio žinių" laidoje bus visko. Nebus tik patyčių, nes šitoje srityje neįveikiami yra kai kurių politikų įrašai Facebooko paskyrose.
23:00
Laukinis rajonas
Jonas Cheiveris buvo negailestingas kolumbiečių revoliucionierius. Po taikos sutarties su vyriausybe jis svajoja apie naują gyvenimą ir trokšta vėl tapti visuomenės dalimi. Vyras atvyksta į Bogotą, kur ruošiasi susitikti su šeima, su kuria jau nebesitikėjo pasimatyti. Tačiau taikus gyvenimas, pasirodo, yra ne mažiau painus nei pilietinio konflikto metai. Net kariai ne tokie baisūs, kaip siaučiantys sostinės gatvėse nusikaltėliai, o daugelis valdžios pareigūnų – korumpuoti melagiai. Kolumbiečių revoliucionieriui tenka priešintis neteisybei ir žiaurumui, kuris jau tapo įprastas Bogotos gyventojams. Šiose akmeninėse džiunglėse netrukus prireikia Jono kovinės patirties. Jis įtraukiamas į kruviną kovą tarp valdžios ir vietinių nusikalstamų grupuočių. Antrajame sezone tęsiama šio prieštaravimų draskomo nelaimingo vyro paini, kupina dramatizmo ir pavojų gyvenimo istorija.
23:50
Alpių detektyvai
2023-04-04 (Antradienis)
03:00
LRT Radijo žinios
Didžiausią naujienų tarnybą šalyje ir dešimtis korespondentų Lietuvos regionuose bei pasaulio šalyse nuo JAV iki Maskvos turintis LRT RADIJAS žinias atnaujina kas dieną, kas minutę.
03:05
Kas ir kodėl?
Žaidimo vedėjas – geru humoro jausmu garsėjantis ir puikia nuotaika užkrečiantis teisininkas, diplomatas Darius Jurgelevičius. Ši viktorina dažnam žiūrovui tampa tarsi šeimos nariu, dalyvaujančiu ruošiant vakarienę, su šeima geriant arbatą ir neabejotinai sužinant kažką naujo. Kiekviename žaidime nuskamba daugiau nei pusšimtis klausimų iš įvairiausių sričių. Sofos lygoje kovas stebintys TV žiūrovai turi ne vieną progą pasitikrinti savo žinias, pasigalynėti jomis su žaidėjais studijoje. Paskutiniame sezono žaidime susitiks keturi geriausi žaidėjai, kurie tarpusavyje pasidalins 10 000 eurų prizinį fondą.
03:35
Dviračio žinios
Pasak laidos prodiuserio H. Mackevičiaus, Lietuvoje tikru politiku galima vadintis dviem atvejais: arba kažkaip atsitiktinai, netyčia ar per klaidą tampi ministru, arba kai "Dviračio žiniose" atsiranda tavo antrininkas. Beje, antrasis variantas yra daug ilgaamžiškesnis. Tačiau ir daug sunkiau pasiekiamas. H. Mackevičius: "Laida "Dviračio žinios" yra itin plataus profilio. Ji domisi ne tik tuo, kas vyksta Seime, prezidentūroje ar prie Lietuvos geležinkelių. Parodijų ir pašmaikštavimų neišvengs ir šou verslas, sporto pasaulis, poezijos festivaliai bei skulptorių bienalės Lukiškių aikštėje. Kitaip sakant, "Dviračio žinių" laidoje bus visko. Nebus tik patyčių, nes šitoje srityje neįveikiami yra kai kurių politikų įrašai Facebooko paskyrose.
04:05
Savaitė
Analitinė laida Savaitė išskiria aktualiausias naujienas, pabrėžia tendencijas, procesus, svarbius Lietuvos visuomenei.
05:00
LRT Radijo žinios
Didžiausią naujienų tarnybą šalyje ir dešimtis korespondentų Lietuvos regionuose bei pasaulio šalyse nuo JAV iki Maskvos turintis LRT RADIJAS žinias atnaujina kas dieną, kas minutę.
05:05
Kūrybingumo mokykla
Jaunimui skirta laida siekia atverti žiūrovui duris į pasaulį kaip skirtingų sričių sąsajų tinklą, o mus jaudinančius reiškinius pamatyti iš pirmo žvilgsnio nesusijusių disciplinų vizionieriško bendradarbiavimo šviesoje. Programa kvies žiūrovus kūrybingam bendradarbiavimui, nes tokios didžiosios temos kaip dirbtinis intelektas, ekologija, žmonių migracija, valstybių ar visuomenių gerovė reikalauja įtraukti bent keletą požiūrio taškų. O šiuolaikinis pasaulis negali būti suprastas iš vienos perspektyvos.
05:15
Ponių rojus
Tai dar viena populiaraus prancūzų rašytojo E. Zola romano "Moterų laimė" versija. Istorija prasideda Italijoje 1956 metais. Nedideliame Sicilijos miestelyje jauna gražuolė Tereza Jorijo viešai išjuokia jai neištikimą savo sužadėtinį ir atsisako už jo tekėti. Neklusnią dukrą tėvas išsiunčia į Milana, kur ji apsistoja pas dėdę, kol namuose nurims skandalas. Atsitiktinumas lemia, kad ji sudalyvauja neseniai atidarytos universalinės parduotuvės "Ponių rojus" pardavėjos atrankoje. Tai nuostabi naujoviška parduotuvė, kurioje parduodami madingi drabužiai visoms moterims prieinamomis kainomis, o jai vadovauja žavus, energingas, kupinas naujų sumanymų Pjetras Moris. Terezai pavyksta tenai įsidarbinti ir pažinti žavų ir pavojingą mados pasaulį. Serialo veiksmas sukasi apie šios milžiniškos grožio šventovės darbuotojus, jų gyvenimus ir išgyvenimus, su fone vykstančia aršia kova tarp tradicijos ir pažangos, smulkių amatininkų ir vis labiau įsigalinčio stambiojo kapitalo. Visi žino paprastą taisyklę – nuo neapykantos iki meilės tik vienas žingsnis. O ją lydi intrigos, aplinkinių priešiškumas, kvailystės ir neapgalvoti sprendimai, melas ir kupinos nevilties akimirkos. Seriale tiksliai ir detaliai atkurta to meto aplinka, nuotaika, mados, gyvenimas. Tačiau nuoširdi meilė neišvengiamai įveiks visas kliūtis ir galų gale triumfuos!
06:00
Lietuvos Respublikos himnas
Lietuvos Respublikos himnas.
06:02
Labas rytas, Lietuva
Populiariausia ir ankstyviausia Lietuvoje ryto informacinė laida kiekvieną darbo dienos rytą žiūrovams siūlo tai, kas svarbiausia ryte: naujausias žinias, sporto pranešimus, spaudos apžvalgas, išsamią orų prognozę, pokalbius su studijos svečiais aktualiausiomis nūdienos temomis.
08:55
Leipcigo kriminalinė policija
Seriale išsamiai vaizduojamas intensyvus kasdienis Leipcigo kriminalinės policijos darbas išaiškinant pačias painiausias bylas, daugiausia susijusias su žmogžudystėmis. Dinamiškiausiam Rytų Vokietijos miestui pasisekė, kad šiame policijos skyriuje dirba tokie atsidavę ir profesionalūs policininkai. Seriale vaizduojamas nepagražintas nusikalstamas pasaulis. Kriminalistų komandai vadovauja geraširdis Hajus Traučkė, mokantis sudrausminti pagrindinius savo komandos narius: atvykusį iš Kelno širdžių ėdiką Janą Maibachą, ambicingąją Iną Cimerman ir temperamentingąjį Tomą Kovalskį. Jiems taip pat padeda koroneriai, laboratorijos darbuotojai, prokuroras. Be sudėtingo nusikaltimų tyrimo, seriale žiūrovai stebi ir asmeninį detektyvų gyvenimą – jų laimės akimirkas ar užklupusias nesėkmes.
09:40
Alpių detektyvai
10:30
Paskutinis pėdsakas
Serialo veiksmas vyksta Berlyne. Išgalvotas Berlyno kriminalinės policijos padalinys – savarankiškai veikiantis Dingusių asmenų paieškos skyrius, bando išsiaiškinti neseniai dingusių žmonių likimą. Tyrėjų komandoje – detektyvas vyriausiasis inspektorius Oliveris Radekas, detektyvė vyriausioji inspektorė Mina Amiri ir dar du jauni kolegos. Apklausdama dingusiųjų šeimas ir tuos žmones, kurie matė juos paskutinį kartą, policija stengiasi išsiaiškinti visas dingimo aplinkybes. Dažnai jiems pasiseka rasti pradingėlius gyvus ir sveikus, bet taip nutinka ne visada. Seriale pasakojamos paslaptingos ir painios netikėtai dingusių žmonių istorijos. Kiekviena serija – intriguojanti ir nenuspėjama. Kartais su tragiška pabaiga. Ar iš tikrųjų tokioje išsivysčiusioje šalyje, kaip Vokietija, lengva rasti dingusį giminaitį? Viskas paaiškės prieš prasidedant pabaigos titrams.
11:15
Euromaxx
"Euromaxx" – tai vokiečių televizijos "Deutsche Welle" ir LRT bendros gamybos Europos kultūros ir gyvenimo būdo žurnalas. Dinamiškuose reportažuose – meno, kultūros renginiai, mokslo atradimai, mada, muzika, kulinarinis paveldas, gražiausių Europos miestų architektūra, įdomūs žmonės ir jų istorijos, skirtingų tautų gyvenimo būdo ypatybės. DW televizija šią laidą kuria jau septynerius metus. Ji transliuojama įvairiose pasaulio šalyse aštuoniomis kalbomis, o per LRT matysite ir lietuviškąjį "Euromaxx" variantą, kurį ves žurnalistė ir informacinių laidų vedėja Ugnė Galadauskaitė. "Euromaxx" yra pelnęs tarptautinį pripažinimą: "Hotbird TV" apdovanojimą, aukščiausius Niujorko festivalio ir "Worldfest" Hjustone prizus, apdovanotas "WorldMediaFEest" Hamburge. Apdovanojimais įvertinta ir laidos studija bei jos grafinis apipavidalinimas.
11:30
Kas ir kodėl?
Žaidimo vedėjas – geru humoro jausmu garsėjantis ir puikia nuotaika užkrečiantis teisininkas, diplomatas Darius Jurgelevičius. Ši viktorina dažnam žiūrovui tampa tarsi šeimos nariu, dalyvaujančiu ruošiant vakarienę, su šeima geriant arbatą ir neabejotinai sužinant kažką naujo. Kiekviename žaidime nuskamba daugiau nei pusšimtis klausimų iš įvairiausių sričių. Sofos lygoje kovas stebintys TV žiūrovai turi ne vieną progą pasitikrinti savo žinias, pasigalynėti jomis su žaidėjais studijoje. Paskutiniame sezono žaidime susitiks keturi geriausi žaidėjai, kurie tarpusavyje pasidalins 10 000 eurų prizinį fondą.
12:00
Tokijas – miestas feniksas. Šiuolaikinės Japonijos iškilimas
Vos 150 metų užtrukęs Tokijo virsmas: kaip iš medinių trobelių pilno miestelio jis virto unikalią kultūrą įkūnijančiu technologiniu ir globaliu megapoliu.
12:50
Kūrybingumo mokykla
Jaunimui skirta laida siekia atverti žiūrovui duris į pasaulį kaip skirtingų sričių sąsajų tinklą, o mus jaudinančius reiškinius pamatyti iš pirmo žvilgsnio nesusijusių disciplinų vizionieriško bendradarbiavimo šviesoje. Programa kvies žiūrovus kūrybingam bendradarbiavimui, nes tokios didžiosios temos kaip dirbtinis intelektas, ekologija, žmonių migracija, valstybių ar visuomenių gerovė reikalauja įtraukti bent keletą požiūrio taškų. O šiuolaikinis pasaulis negali būti suprastas iš vienos perspektyvos.
13:00
Gyvenk kaip galima švariau
Tvaraus, ekologiško ir atsakingo gyvenimo būdo žurnalas, kuriame – svarbiausios aktualijos apie sveikesnį maistą, švaresnę aplinką, atliekų rūšiavimą bei perdirbimą, "zero waste" naudą, atsakingą madą ir daugybę kitų kasdienybės detalių, vedančių į svarbius bei reikšmingus pokyčius.
13:30
Gamtininko užrašai
Pagrindinė programos tema – mūsų gamtos pažinimas. Kokie gyvūnai gyvena Lietuvoje, kokie augalai auga miškuose ir pievuose, kokie gamtos procesai vyksta mums nematant? Programos idėja – paklajoti po Lietuvos miškus, pievas, regioninius parkus kartu su žinomiausiu Lietuvos gamtos fotografu Mariumi Čepuliu ir padėti žiūrovui geriau pažinti savo šalies gamtą, o ją pažinus – saugoti ir puoselėti.
14:00
Žinios. Orai
Operatyvi informacija apie svarbiausius įvykius ir procesus.
14:20
Laba diena, Lietuva
Pačios naujausios žinios iš LRT radijo ir televizijos studijų ir truputis muzikos atokvėpiui, aktualūs interviu ir ne mažiau intriguojantys archyvo kadrai.
16:15
Ist Endo seserys
Serialo siužetas paremtas bestseleriu tapusiais Jennifer Worth memuarais. Ji dirbo Šventojo Jono anglikonų religinės bendruomenės namuose, kurių pagrindinė veikla – akušerija. Seriale vaizduojamas seserų iš Londono skurdžiausio Ist Endo rajono kasdienis gyvenimas. Istorija prasideda pasakojimu apie dvidešimt dvejų metų Dženi, ką tik įgijusią akušerės kvalifikaciją. Mergina 1957 metais palieka šeimos namus ir tampa akušere varganame miesto rajone. Dirbdama kartu su vienuolėmis ir kvalifikuotomis slaugytojomis, ji patiria sunkias gyvenimo sąlygas, mato motinų, kuriomis atvyko rūpintis, drąsą ir gerumą. Jauną akušerę maloniai priima vienuolės, ji susidraugauja su kitomis akušerėmis – linksmuole Triksi, švelniąja Sintija ir naujoke, kilusia iš turtingos šeimos Čumi. Vietos bendruomenės gyvenimą stebime jaunų slaugytojų, dviračiais važiuojančių pas pacientus, akimis. Nors pasaulis, kuriame atsidūrė Dženi, visai kitoks nei jai įprastas, mergina greitai pasineria į gimties, mirties, romanų ir intrigų sūkurį bendruomenėje, kurią mokosi pamilti. Dirbdama kartu su kitomis akušerėmis vienuolėmis, Dženi mato sunkias pacientų gyvenimo sąlygas, bet ir atranda jų nepaprastą stiprybę. Ji pamažu įsilieja į vietos gyventojų kasdienybę, kurioje netrūksta romantikos ir paslapčių. Pirmojo sezono veiksmas prasideda 1957 m. pradžioje, kai Didžiojoje Britanijoje kyla kūdikių bumas, o Ist Endą vargina skurdas. Seriale nagrinėjamos tokios temos, kaip tuberkuliozės epidemija, sergančių ligonių priežiūra, akušerija kalėjimo sąlygomis, smurtas šeimoje, rasinės santuokos, moterų lytinių organų žalojimas ir abortai. BAFTA apdovanojimai atiteko pirmųjų serijų režisierei Philippai Lowthorpe bei už geriausią grimą. Dar pelnytos 3 BAFTA nominacijos. 2013 m. Nacionalinį britų televizijos apdovanojimą už geriausią moters vaidmenį dramoje pelnė aktorė Miranda Hart, 2017 metais ši premija įteikta kaip geriausiam draminiam serialui. Iš viso 17 televizijos apdovanojimų ir 20 nominacijų.
17:15
Ponių rojus
Tai dar viena populiaraus prancūzų rašytojo E. Zola romano "Moterų laimė" versija. Istorija prasideda Italijoje 1956 metais. Nedideliame Sicilijos miestelyje jauna gražuolė Tereza Jorijo viešai išjuokia jai neištikimą savo sužadėtinį ir atsisako už jo tekėti. Neklusnią dukrą tėvas išsiunčia į Milana, kur ji apsistoja pas dėdę, kol namuose nurims skandalas. Atsitiktinumas lemia, kad ji sudalyvauja neseniai atidarytos universalinės parduotuvės "Ponių rojus" pardavėjos atrankoje. Tai nuostabi naujoviška parduotuvė, kurioje parduodami madingi drabužiai visoms moterims prieinamomis kainomis, o jai vadovauja žavus, energingas, kupinas naujų sumanymų Pjetras Moris. Terezai pavyksta tenai įsidarbinti ir pažinti žavų ir pavojingą mados pasaulį. Serialo veiksmas sukasi apie šios milžiniškos grožio šventovės darbuotojus, jų gyvenimus ir išgyvenimus, su fone vykstančia aršia kova tarp tradicijos ir pažangos, smulkių amatininkų ir vis labiau įsigalinčio stambiojo kapitalo. Visi žino paprastą taisyklę – nuo neapykantos iki meilės tik vienas žingsnis. O ją lydi intrigos, aplinkinių priešiškumas, kvailystės ir neapgalvoti sprendimai, melas ir kupinos nevilties akimirkos. Seriale tiksliai ir detaliai atkurta to meto aplinka, nuotaika, mados, gyvenimas. Tačiau nuoširdi meilė neišvengiamai įveiks visas kliūtis ir galų gale triumfuos!
18:00
Kas ir kodėl?
Žaidimo vedėjas – geru humoro jausmu garsėjantis ir puikia nuotaika užkrečiantis teisininkas, diplomatas Darius Jurgelevičius. Ši viktorina dažnam žiūrovui tampa tarsi šeimos nariu, dalyvaujančiu ruošiant vakarienę, su šeima geriant arbatą ir neabejotinai sužinant kažką naujo. Kiekviename žaidime nuskamba daugiau nei pusšimtis klausimų iš įvairiausių sričių. Sofos lygoje kovas stebintys TV žiūrovai turi ne vieną progą pasitikrinti savo žinias, pasigalynėti jomis su žaidėjais studijoje. Paskutiniame sezono žaidime susitiks keturi geriausi žaidėjai, kurie tarpusavyje pasidalins 10 000 eurų prizinį fondą.
18:30
Svarbi valanda
Aktualijų laida, kurią veda Rasa Tapinienė ir Deividas Jursevičius.
19:30
(Ne)emigrantai
Šiandieninis, sparčiai globalėjantis pasaulis, rodos, susitraukė iki Europos dydžio. Įsėdus į lėtuvą po kelių valandų galima atsidurti už Atlanto, o šiuolaikinių technologijų pagalba su emigravusiais artimaisiais įmanoma kalbėti, kad ir ištisą parą. Žmonės vis laisviau migruoja ir keičia savo gyvenamąsias vietas visame pasaulyje. Vieni ieško nuotykių, kiti gersnių darbo ar mokslo galimybių, o treti vyksta užsidirbti pinigų. Kiekvienas emigracijoje gyvenantis žmogus savo širdyje laiko vis kitokią patirtį. Dažnai itin darbštūs lietuviai stropumu, atsidavimu užsitarnauja pagarbą ir pripažinimą. Būna, kad emigravusiems tautiečiams pavyksta greitai perkąsti kitokias "žaidimo taisykles" ir nesunkiai susikurti komfortabilų gyvenimą. Žinoma, pasitaiko ir skaudžių patirčių, kuomet nemokant kalbos, neturint pažįstamų, atvykstama tik uždirbti pinigų savo vargstančiai šeimai, likusiai Lietuvoje. Įveikus užsienyje adaptacijos laikotarpį kiekvienas lietuvis pats sprendžia, kokius toliau žengti žingsnius. Nekreipti dėmesio į tėvynės ilgesį širdyje ir toliau gyventi paprastą gyvenimą svetur? Dar šiek tiek padirbėti, kol sąskaitoje pūpsos solidi suma? Ar atkakliai stengtis įgyvendinti savus tikslus ir svajones? Socialinės dokumentikos laida "(Ne)emigrantai" jau septintąjį sezoną per LRT Televiziją rodys pačias tikriausias lietuvaičių istorijas iš gyvenimo svetur. Daug dėmesio bus skiriama ir į Lietuvą grįžusių tautiečių pasakojimams: kokią patritį jie parsiveža, kodėl grįžta ir kodėl svarbu rasti kelią namo.
20:30
Panorama
Svarbiausios naujienos iš Lietuvos ir pasaulio – ne tik iš sostinių, bet ir atokiausių kampelių, informacija tiesiogiai iš įvykių epicentro, argumentų kaktomuša, interviu su dienos herojais tiesioginiame eteryje.
21:30
Keliaujanti laiku
Laidos vedėja keliauja iš vienos epochos į kitą, žiūrovus nukelia į skirtingas erdves. Kelionę laiku padės įgyvendinti įvairūs gyvosios istorijos klubai, ekspertai ir konkrečios srities žinovai. Eksperimentinė archeologija, muzikos instrumentai, šokiai, pramogos, kulinarija, karyba – apie gyvenimą įvairiais Lietuvos istorijos laikotarpiais – nuo akmens amžiaus iki pokario partizanų pasipriešinimo.
22:30
Dviračio žinios
Pasak laidos prodiuserio H. Mackevičiaus, Lietuvoje tikru politiku galima vadintis dviem atvejais: arba kažkaip atsitiktinai, netyčia ar per klaidą tampi ministru, arba kai "Dviračio žiniose" atsiranda tavo antrininkas. Beje, antrasis variantas yra daug ilgaamžiškesnis. Tačiau ir daug sunkiau pasiekiamas. H. Mackevičius: "Laida "Dviračio žinios" yra itin plataus profilio. Ji domisi ne tik tuo, kas vyksta Seime, prezidentūroje ar prie Lietuvos geležinkelių. Parodijų ir pašmaikštavimų neišvengs ir šou verslas, sporto pasaulis, poezijos festivaliai bei skulptorių bienalės Lukiškių aikštėje. Kitaip sakant, "Dviračio žinių" laidoje bus visko. Nebus tik patyčių, nes šitoje srityje neįveikiami yra kai kurių politikų įrašai Facebooko paskyrose.
23:00
Laukinis rajonas
Jonas Cheiveris buvo negailestingas kolumbiečių revoliucionierius. Po taikos sutarties su vyriausybe jis svajoja apie naują gyvenimą ir trokšta vėl tapti visuomenės dalimi. Vyras atvyksta į Bogotą, kur ruošiasi susitikti su šeima, su kuria jau nebesitikėjo pasimatyti. Tačiau taikus gyvenimas, pasirodo, yra ne mažiau painus nei pilietinio konflikto metai. Net kariai ne tokie baisūs, kaip siaučiantys sostinės gatvėse nusikaltėliai, o daugelis valdžios pareigūnų – korumpuoti melagiai. Kolumbiečių revoliucionieriui tenka priešintis neteisybei ir žiaurumui, kuris jau tapo įprastas Bogotos gyventojams. Šiose akmeninėse džiunglėse netrukus prireikia Jono kovinės patirties. Jis įtraukiamas į kruviną kovą tarp valdžios ir vietinių nusikalstamų grupuočių. Antrajame sezone tęsiama šio prieštaravimų draskomo nelaimingo vyro paini, kupina dramatizmo ir pavojų gyvenimo istorija.
23:50
Alpių detektyvai
2023-04-05 (Trečiadienis)
03:00
LRT Radijo žinios
Didžiausią naujienų tarnybą šalyje ir dešimtis korespondentų Lietuvos regionuose bei pasaulio šalyse nuo JAV iki Maskvos turintis LRT RADIJAS žinias atnaujina kas dieną, kas minutę.
03:05
Kas ir kodėl?
Žaidimo vedėjas – geru humoro jausmu garsėjantis ir puikia nuotaika užkrečiantis teisininkas, diplomatas Darius Jurgelevičius. Ši viktorina dažnam žiūrovui tampa tarsi šeimos nariu, dalyvaujančiu ruošiant vakarienę, su šeima geriant arbatą ir neabejotinai sužinant kažką naujo. Kiekviename žaidime nuskamba daugiau nei pusšimtis klausimų iš įvairiausių sričių. Sofos lygoje kovas stebintys TV žiūrovai turi ne vieną progą pasitikrinti savo žinias, pasigalynėti jomis su žaidėjais studijoje. Paskutiniame sezono žaidime susitiks keturi geriausi žaidėjai, kurie tarpusavyje pasidalins 10 000 eurų prizinį fondą.
03:35
Dviračio žinios
Pasak laidos prodiuserio H. Mackevičiaus, Lietuvoje tikru politiku galima vadintis dviem atvejais: arba kažkaip atsitiktinai, netyčia ar per klaidą tampi ministru, arba kai "Dviračio žiniose" atsiranda tavo antrininkas. Beje, antrasis variantas yra daug ilgaamžiškesnis. Tačiau ir daug sunkiau pasiekiamas. H. Mackevičius: "Laida "Dviračio žinios" yra itin plataus profilio. Ji domisi ne tik tuo, kas vyksta Seime, prezidentūroje ar prie Lietuvos geležinkelių. Parodijų ir pašmaikštavimų neišvengs ir šou verslas, sporto pasaulis, poezijos festivaliai bei skulptorių bienalės Lukiškių aikštėje. Kitaip sakant, "Dviračio žinių" laidoje bus visko. Nebus tik patyčių, nes šitoje srityje neįveikiami yra kai kurių politikų įrašai Facebooko paskyrose.
04:05
Stilius
„Stilius“ – tai kokybės ženklas, pozityvi žinia, tai laikas atsipalaiduoti ir pamiršti rūpesčius. Mes žvelgiame giliau ir toliau. Tobuli, bet paprasti dalykai nepraslys pro mūsų akis.
05:00
LRT Radijo žinios
Didžiausią naujienų tarnybą šalyje ir dešimtis korespondentų Lietuvos regionuose bei pasaulio šalyse nuo JAV iki Maskvos turintis LRT RADIJAS žinias atnaujina kas dieną, kas minutę.
05:05
Šoka Lietuva
05:15
Ponių rojus
Tai dar viena populiaraus prancūzų rašytojo E. Zola romano "Moterų laimė" versija. Istorija prasideda Italijoje 1956 metais. Nedideliame Sicilijos miestelyje jauna gražuolė Tereza Jorijo viešai išjuokia jai neištikimą savo sužadėtinį ir atsisako už jo tekėti. Neklusnią dukrą tėvas išsiunčia į Milana, kur ji apsistoja pas dėdę, kol namuose nurims skandalas. Atsitiktinumas lemia, kad ji sudalyvauja neseniai atidarytos universalinės parduotuvės "Ponių rojus" pardavėjos atrankoje. Tai nuostabi naujoviška parduotuvė, kurioje parduodami madingi drabužiai visoms moterims prieinamomis kainomis, o jai vadovauja žavus, energingas, kupinas naujų sumanymų Pjetras Moris. Terezai pavyksta tenai įsidarbinti ir pažinti žavų ir pavojingą mados pasaulį. Serialo veiksmas sukasi apie šios milžiniškos grožio šventovės darbuotojus, jų gyvenimus ir išgyvenimus, su fone vykstančia aršia kova tarp tradicijos ir pažangos, smulkių amatininkų ir vis labiau įsigalinčio stambiojo kapitalo. Visi žino paprastą taisyklę – nuo neapykantos iki meilės tik vienas žingsnis. O ją lydi intrigos, aplinkinių priešiškumas, kvailystės ir neapgalvoti sprendimai, melas ir kupinos nevilties akimirkos. Seriale tiksliai ir detaliai atkurta to meto aplinka, nuotaika, mados, gyvenimas. Tačiau nuoširdi meilė neišvengiamai įveiks visas kliūtis ir galų gale triumfuos!
06:00
Lietuvos Respublikos himnas
Lietuvos Respublikos himnas.
06:02
Labas rytas, Lietuva
Populiariausia ir ankstyviausia Lietuvoje ryto informacinė laida kiekvieną darbo dienos rytą žiūrovams siūlo tai, kas svarbiausia ryte: naujausias žinias, sporto pranešimus, spaudos apžvalgas, išsamią orų prognozę, pokalbius su studijos svečiais aktualiausiomis nūdienos temomis.
08:55
Leipcigo kriminalinė policija
Seriale išsamiai vaizduojamas intensyvus kasdienis Leipcigo kriminalinės policijos darbas išaiškinant pačias painiausias bylas, daugiausia susijusias su žmogžudystėmis. Dinamiškiausiam Rytų Vokietijos miestui pasisekė, kad šiame policijos skyriuje dirba tokie atsidavę ir profesionalūs policininkai. Seriale vaizduojamas nepagražintas nusikalstamas pasaulis. Kriminalistų komandai vadovauja geraširdis Hajus Traučkė, mokantis sudrausminti pagrindinius savo komandos narius: atvykusį iš Kelno širdžių ėdiką Janą Maibachą, ambicingąją Iną Cimerman ir temperamentingąjį Tomą Kovalskį. Jiems taip pat padeda koroneriai, laboratorijos darbuotojai, prokuroras. Be sudėtingo nusikaltimų tyrimo, seriale žiūrovai stebi ir asmeninį detektyvų gyvenimą – jų laimės akimirkas ar užklupusias nesėkmes.
09:40
Alpių detektyvai
10:30
Paskutinis pėdsakas
Serialo veiksmas vyksta Berlyne. Išgalvotas Berlyno kriminalinės policijos padalinys – savarankiškai veikiantis Dingusių asmenų paieškos skyrius, bando išsiaiškinti neseniai dingusių žmonių likimą. Tyrėjų komandoje – detektyvas vyriausiasis inspektorius Oliveris Radekas, detektyvė vyriausioji inspektorė Mina Amiri ir dar du jauni kolegos. Apklausdama dingusiųjų šeimas ir tuos žmones, kurie matė juos paskutinį kartą, policija stengiasi išsiaiškinti visas dingimo aplinkybes. Dažnai jiems pasiseka rasti pradingėlius gyvus ir sveikus, bet taip nutinka ne visada. Seriale pasakojamos paslaptingos ir painios netikėtai dingusių žmonių istorijos. Kiekviena serija – intriguojanti ir nenuspėjama. Kartais su tragiška pabaiga. Ar iš tikrųjų tokioje išsivysčiusioje šalyje, kaip Vokietija, lengva rasti dingusį giminaitį? Viskas paaiškės prieš prasidedant pabaigos titrams.
11:15
Euromaxx
"Euromaxx" – tai vokiečių televizijos "Deutsche Welle" ir LRT bendros gamybos Europos kultūros ir gyvenimo būdo žurnalas. Dinamiškuose reportažuose – meno, kultūros renginiai, mokslo atradimai, mada, muzika, kulinarinis paveldas, gražiausių Europos miestų architektūra, įdomūs žmonės ir jų istorijos, skirtingų tautų gyvenimo būdo ypatybės. DW televizija šią laidą kuria jau septynerius metus. Ji transliuojama įvairiose pasaulio šalyse aštuoniomis kalbomis, o per LRT matysite ir lietuviškąjį "Euromaxx" variantą, kurį ves žurnalistė ir informacinių laidų vedėja Ugnė Galadauskaitė. "Euromaxx" yra pelnęs tarptautinį pripažinimą: "Hotbird TV" apdovanojimą, aukščiausius Niujorko festivalio ir "Worldfest" Hjustone prizus, apdovanotas "WorldMediaFEest" Hamburge. Apdovanojimais įvertinta ir laidos studija bei jos grafinis apipavidalinimas.
11:30
Kas ir kodėl?
Žaidimo vedėjas – geru humoro jausmu garsėjantis ir puikia nuotaika užkrečiantis teisininkas, diplomatas Darius Jurgelevičius. Ši viktorina dažnam žiūrovui tampa tarsi šeimos nariu, dalyvaujančiu ruošiant vakarienę, su šeima geriant arbatą ir neabejotinai sužinant kažką naujo. Kiekviename žaidime nuskamba daugiau nei pusšimtis klausimų iš įvairiausių sričių. Sofos lygoje kovas stebintys TV žiūrovai turi ne vieną progą pasitikrinti savo žinias, pasigalynėti jomis su žaidėjais studijoje. Paskutiniame sezono žaidime susitiks keturi geriausi žaidėjai, kurie tarpusavyje pasidalins 10 000 eurų prizinį fondą.
12:00
Metropolitano meno muziejuje
Vienas didžiausių pasaulyje muziejų – Metropolitanas – 2020-aisiais sulaukė 150 metų jubiliejaus. Šią sukaktį muziejaus darbuotojai ir lankytojai tikėjosi sutikti su trenksmu, tačiau pandemija pakoregavo planus. Didžiuliai finansiniai nuostoliai, rasiniai neramumai JAV, tamsios dėmės muziejaus istorijoje, paskui besikeičiančią šiuolaikinę visuomenę nesuspėjančios kultūrinės įstaigos – ar pasaulyje dar yra vietos tokiems muziejams kaip Metropolitanas?
12:50
Kūrybingumo mokykla
Jaunimui skirta laida siekia atverti žiūrovui duris į pasaulį kaip skirtingų sričių sąsajų tinklą, o mus jaudinančius reiškinius pamatyti iš pirmo žvilgsnio nesusijusių disciplinų vizionieriško bendradarbiavimo šviesoje. Programa kvies žiūrovus kūrybingam bendradarbiavimui, nes tokios didžiosios temos kaip dirbtinis intelektas, ekologija, žmonių migracija, valstybių ar visuomenių gerovė reikalauja įtraukti bent keletą požiūrio taškų. O šiuolaikinis pasaulis negali būti suprastas iš vienos perspektyvos.
13:00
(Ne)emigrantai
Šiandieninis, sparčiai globalėjantis pasaulis, rodos, susitraukė iki Europos dydžio. Įsėdus į lėtuvą po kelių valandų galima atsidurti už Atlanto, o šiuolaikinių technologijų pagalba su emigravusiais artimaisiais įmanoma kalbėti, kad ir ištisą parą. Žmonės vis laisviau migruoja ir keičia savo gyvenamąsias vietas visame pasaulyje. Vieni ieško nuotykių, kiti gersnių darbo ar mokslo galimybių, o treti vyksta užsidirbti pinigų. Kiekvienas emigracijoje gyvenantis žmogus savo širdyje laiko vis kitokią patirtį. Dažnai itin darbštūs lietuviai stropumu, atsidavimu užsitarnauja pagarbą ir pripažinimą. Būna, kad emigravusiems tautiečiams pavyksta greitai perkąsti kitokias "žaidimo taisykles" ir nesunkiai susikurti komfortabilų gyvenimą. Žinoma, pasitaiko ir skaudžių patirčių, kuomet nemokant kalbos, neturint pažįstamų, atvykstama tik uždirbti pinigų savo vargstančiai šeimai, likusiai Lietuvoje. Įveikus užsienyje adaptacijos laikotarpį kiekvienas lietuvis pats sprendžia, kokius toliau žengti žingsnius. Nekreipti dėmesio į tėvynės ilgesį širdyje ir toliau gyventi paprastą gyvenimą svetur? Dar šiek tiek padirbėti, kol sąskaitoje pūpsos solidi suma? Ar atkakliai stengtis įgyvendinti savus tikslus ir svajones? Socialinės dokumentikos laida "(Ne)emigrantai" jau septintąjį sezoną per LRT Televiziją rodys pačias tikriausias lietuvaičių istorijas iš gyvenimo svetur. Daug dėmesio bus skiriama ir į Lietuvą grįžusių tautiečių pasakojimams: kokią patritį jie parsiveža, kodėl grįžta ir kodėl svarbu rasti kelią namo.
14:00
Žinios. Orai
Operatyvi informacija apie svarbiausius įvykius ir procesus.
14:20
Laba diena, Lietuva
Pačios naujausios žinios iš LRT radijo ir televizijos studijų ir truputis muzikos atokvėpiui, aktualūs interviu ir ne mažiau intriguojantys archyvo kadrai.
16:15
Ist Endo seserys
Serialo siužetas paremtas bestseleriu tapusiais Jennifer Worth memuarais. Ji dirbo Šventojo Jono anglikonų religinės bendruomenės namuose, kurių pagrindinė veikla – akušerija. Seriale vaizduojamas seserų iš Londono skurdžiausio Ist Endo rajono kasdienis gyvenimas. Istorija prasideda pasakojimu apie dvidešimt dvejų metų Dženi, ką tik įgijusią akušerės kvalifikaciją. Mergina 1957 metais palieka šeimos namus ir tampa akušere varganame miesto rajone. Dirbdama kartu su vienuolėmis ir kvalifikuotomis slaugytojomis, ji patiria sunkias gyvenimo sąlygas, mato motinų, kuriomis atvyko rūpintis, drąsą ir gerumą. Jauną akušerę maloniai priima vienuolės, ji susidraugauja su kitomis akušerėmis – linksmuole Triksi, švelniąja Sintija ir naujoke, kilusia iš turtingos šeimos Čumi. Vietos bendruomenės gyvenimą stebime jaunų slaugytojų, dviračiais važiuojančių pas pacientus, akimis. Nors pasaulis, kuriame atsidūrė Dženi, visai kitoks nei jai įprastas, mergina greitai pasineria į gimties, mirties, romanų ir intrigų sūkurį bendruomenėje, kurią mokosi pamilti. Dirbdama kartu su kitomis akušerėmis vienuolėmis, Dženi mato sunkias pacientų gyvenimo sąlygas, bet ir atranda jų nepaprastą stiprybę. Ji pamažu įsilieja į vietos gyventojų kasdienybę, kurioje netrūksta romantikos ir paslapčių. Pirmojo sezono veiksmas prasideda 1957 m. pradžioje, kai Didžiojoje Britanijoje kyla kūdikių bumas, o Ist Endą vargina skurdas. Seriale nagrinėjamos tokios temos, kaip tuberkuliozės epidemija, sergančių ligonių priežiūra, akušerija kalėjimo sąlygomis, smurtas šeimoje, rasinės santuokos, moterų lytinių organų žalojimas ir abortai. BAFTA apdovanojimai atiteko pirmųjų serijų režisierei Philippai Lowthorpe bei už geriausią grimą. Dar pelnytos 3 BAFTA nominacijos. 2013 m. Nacionalinį britų televizijos apdovanojimą už geriausią moters vaidmenį dramoje pelnė aktorė Miranda Hart, 2017 metais ši premija įteikta kaip geriausiam draminiam serialui. Iš viso 17 televizijos apdovanojimų ir 20 nominacijų.
17:15
Ponių rojus
Tai dar viena populiaraus prancūzų rašytojo E. Zola romano "Moterų laimė" versija. Istorija prasideda Italijoje 1956 metais. Nedideliame Sicilijos miestelyje jauna gražuolė Tereza Jorijo viešai išjuokia jai neištikimą savo sužadėtinį ir atsisako už jo tekėti. Neklusnią dukrą tėvas išsiunčia į Milana, kur ji apsistoja pas dėdę, kol namuose nurims skandalas. Atsitiktinumas lemia, kad ji sudalyvauja neseniai atidarytos universalinės parduotuvės "Ponių rojus" pardavėjos atrankoje. Tai nuostabi naujoviška parduotuvė, kurioje parduodami madingi drabužiai visoms moterims prieinamomis kainomis, o jai vadovauja žavus, energingas, kupinas naujų sumanymų Pjetras Moris. Terezai pavyksta tenai įsidarbinti ir pažinti žavų ir pavojingą mados pasaulį. Serialo veiksmas sukasi apie šios milžiniškos grožio šventovės darbuotojus, jų gyvenimus ir išgyvenimus, su fone vykstančia aršia kova tarp tradicijos ir pažangos, smulkių amatininkų ir vis labiau įsigalinčio stambiojo kapitalo. Visi žino paprastą taisyklę – nuo neapykantos iki meilės tik vienas žingsnis. O ją lydi intrigos, aplinkinių priešiškumas, kvailystės ir neapgalvoti sprendimai, melas ir kupinos nevilties akimirkos. Seriale tiksliai ir detaliai atkurta to meto aplinka, nuotaika, mados, gyvenimas. Tačiau nuoširdi meilė neišvengiamai įveiks visas kliūtis ir galų gale triumfuos!
18:00
Kas ir kodėl?
Žaidimo vedėjas – geru humoro jausmu garsėjantis ir puikia nuotaika užkrečiantis teisininkas, diplomatas Darius Jurgelevičius. Ši viktorina dažnam žiūrovui tampa tarsi šeimos nariu, dalyvaujančiu ruošiant vakarienę, su šeima geriant arbatą ir neabejotinai sužinant kažką naujo. Kiekviename žaidime nuskamba daugiau nei pusšimtis klausimų iš įvairiausių sričių. Sofos lygoje kovas stebintys TV žiūrovai turi ne vieną progą pasitikrinti savo žinias, pasigalynėti jomis su žaidėjais studijoje. Paskutiniame sezono žaidime susitiks keturi geriausi žaidėjai, kurie tarpusavyje pasidalins 10 000 eurų prizinį fondą.
18:30
Svarbi valanda
Aktualijų laida, kurią veda Rasa Tapinienė ir Deividas Jursevičius.
19:30
Tai kur toliau?
Kiekvienoje laidoje pateikiamas detalus pasakojimas apie ekstremalią kultūrinę patirtį, nuotykį įvairiose pasaulio šalyse.
20:30
Panorama
Svarbiausios naujienos iš Lietuvos ir pasaulio – ne tik iš sostinių, bet ir atokiausių kampelių, informacija tiesiogiai iš įvykių epicentro, argumentų kaktomuša, interviu su dienos herojais tiesioginiame eteryje.
21:30
Lietuva kalba
Interaktyvi pokalbių laida. Aštrios, drąsios, provokuojamos temos, ginčai, tikros, specialiai padarytos visuomenės apklausos.
22:30
Dviračio žinios
Pasak laidos prodiuserio H. Mackevičiaus, Lietuvoje tikru politiku galima vadintis dviem atvejais: arba kažkaip atsitiktinai, netyčia ar per klaidą tampi ministru, arba kai "Dviračio žiniose" atsiranda tavo antrininkas. Beje, antrasis variantas yra daug ilgaamžiškesnis. Tačiau ir daug sunkiau pasiekiamas. H. Mackevičius: "Laida "Dviračio žinios" yra itin plataus profilio. Ji domisi ne tik tuo, kas vyksta Seime, prezidentūroje ar prie Lietuvos geležinkelių. Parodijų ir pašmaikštavimų neišvengs ir šou verslas, sporto pasaulis, poezijos festivaliai bei skulptorių bienalės Lukiškių aikštėje. Kitaip sakant, "Dviračio žinių" laidoje bus visko. Nebus tik patyčių, nes šitoje srityje neįveikiami yra kai kurių politikų įrašai Facebooko paskyrose.
23:00
Mirtis gelmėse
Paslaptingas Škotijos žvejybos tralerio dingimas ir mirtis branduoliniame povandeniniame laive į konfliktą įtraukia policiją, karinį jūrų laivyną ir Didžiosios Britanijos saugumo tarnybas. Kai branduoliniame povandeniniame laive "Vigil" randamas negyvas įgulos narys, kreipiamasi į Škotijos policiją. Didžiosios Britanijos branduolinė atgrasymo priemonė turi likti jūroje, todėl povandeninis laivas lieka patruliuoti, o vyriausioji inspektorė Emi Silva privalo lipti į jį pradėti tyrimo. Nors mirties priežastimi laikomas atsitiktinis perdozavimas, Emi įtaria, kad nėra taip paprasta – mirtis gali būti ir smurtinė. Kol įgula trukdo Emi tyrimui, dingsta Škotijos žvejybos laivas. Emi randa įkalčių, kad šiedu įvykiai gali būti susiję ir kelia pavojų Didžiosios Britanijos branduoliniam saugumui. Tai tampa audringo tyrimo priežastimi. Įvyksta konfliktas tarp karališkojo karinio jūrų laivyno, slaptųjų tarnybų ir policijos. Netrukus išaiškėja sąmokslas, dėl kurio policijos pajėgos ir konfliktuoja su aukštesnėmis galiomis, o tai gali sukelti pavojingų padarinių. Drąsi, patyrusi ir užsispyrusi pareigūnė tęsia tyrimą net patekusi į labai įtemptą situaciją, kai imama abejoti jos kompetencija, nors pati išgyvena nelengvą gyvenimo periodą: naršo asmenines traumas ir netektis, abejoja savo santykiais ir gyvenimo pasirinkimais.
2023-04-06 (Ketvirtadienis)
03:00
LRT Radijo žinios
Didžiausią naujienų tarnybą šalyje ir dešimtis korespondentų Lietuvos regionuose bei pasaulio šalyse nuo JAV iki Maskvos turintis LRT RADIJAS žinias atnaujina kas dieną, kas minutę.
03:05
Kas ir kodėl?
Žaidimo vedėjas – geru humoro jausmu garsėjantis ir puikia nuotaika užkrečiantis teisininkas, diplomatas Darius Jurgelevičius. Ši viktorina dažnam žiūrovui tampa tarsi šeimos nariu, dalyvaujančiu ruošiant vakarienę, su šeima geriant arbatą ir neabejotinai sužinant kažką naujo. Kiekviename žaidime nuskamba daugiau nei pusšimtis klausimų iš įvairiausių sričių. Sofos lygoje kovas stebintys TV žiūrovai turi ne vieną progą pasitikrinti savo žinias, pasigalynėti jomis su žaidėjais studijoje. Paskutiniame sezono žaidime susitiks keturi geriausi žaidėjai, kurie tarpusavyje pasidalins 10 000 eurų prizinį fondą.
03:35
Dviračio žinios
Pasak laidos prodiuserio H. Mackevičiaus, Lietuvoje tikru politiku galima vadintis dviem atvejais: arba kažkaip atsitiktinai, netyčia ar per klaidą tampi ministru, arba kai "Dviračio žiniose" atsiranda tavo antrininkas. Beje, antrasis variantas yra daug ilgaamžiškesnis. Tačiau ir daug sunkiau pasiekiamas. H. Mackevičius: "Laida "Dviračio žinios" yra itin plataus profilio. Ji domisi ne tik tuo, kas vyksta Seime, prezidentūroje ar prie Lietuvos geležinkelių. Parodijų ir pašmaikštavimų neišvengs ir šou verslas, sporto pasaulis, poezijos festivaliai bei skulptorių bienalės Lukiškių aikštėje. Kitaip sakant, "Dviračio žinių" laidoje bus visko. Nebus tik patyčių, nes šitoje srityje neįveikiami yra kai kurių politikų įrašai Facebooko paskyrose.
04:05
Mano pasas meluoja
Programa apie visada jaunus ir energingus meluojančių pasų savininkus. Tuos, kurie nekreipia dėmesio į sidabro spalvos plaukus ir nesiruošia sustoti: dirba, kuria, keliauja, mokosi. Kiekvienoje laidoje – du pasakojimai apie žavius meluojančių pasų savininkus ir pokalbis su svečiu.
04:30
Čia mano sodas
Apie sodininkavimą, apie jo naudą ir emocinį sveikatos gerinimą. Apie sodininkus profesionalus ir mėgėjus.
05:00
LRT Radijo žinios
Didžiausią naujienų tarnybą šalyje ir dešimtis korespondentų Lietuvos regionuose bei pasaulio šalyse nuo JAV iki Maskvos turintis LRT RADIJAS žinias atnaujina kas dieną, kas minutę.
05:05
Šoka Lietuva
05:15
Ponių rojus
Tai dar viena populiaraus prancūzų rašytojo E. Zola romano "Moterų laimė" versija. Istorija prasideda Italijoje 1956 metais. Nedideliame Sicilijos miestelyje jauna gražuolė Tereza Jorijo viešai išjuokia jai neištikimą savo sužadėtinį ir atsisako už jo tekėti. Neklusnią dukrą tėvas išsiunčia į Milana, kur ji apsistoja pas dėdę, kol namuose nurims skandalas. Atsitiktinumas lemia, kad ji sudalyvauja neseniai atidarytos universalinės parduotuvės "Ponių rojus" pardavėjos atrankoje. Tai nuostabi naujoviška parduotuvė, kurioje parduodami madingi drabužiai visoms moterims prieinamomis kainomis, o jai vadovauja žavus, energingas, kupinas naujų sumanymų Pjetras Moris. Terezai pavyksta tenai įsidarbinti ir pažinti žavų ir pavojingą mados pasaulį. Serialo veiksmas sukasi apie šios milžiniškos grožio šventovės darbuotojus, jų gyvenimus ir išgyvenimus, su fone vykstančia aršia kova tarp tradicijos ir pažangos, smulkių amatininkų ir vis labiau įsigalinčio stambiojo kapitalo. Visi žino paprastą taisyklę – nuo neapykantos iki meilės tik vienas žingsnis. O ją lydi intrigos, aplinkinių priešiškumas, kvailystės ir neapgalvoti sprendimai, melas ir kupinos nevilties akimirkos. Seriale tiksliai ir detaliai atkurta to meto aplinka, nuotaika, mados, gyvenimas. Tačiau nuoširdi meilė neišvengiamai įveiks visas kliūtis ir galų gale triumfuos!
06:00
Lietuvos Respublikos himnas
Lietuvos Respublikos himnas.
06:02
Labas rytas, Lietuva
Populiariausia ir ankstyviausia Lietuvoje ryto informacinė laida kiekvieną darbo dienos rytą žiūrovams siūlo tai, kas svarbiausia ryte: naujausias žinias, sporto pranešimus, spaudos apžvalgas, išsamią orų prognozę, pokalbius su studijos svečiais aktualiausiomis nūdienos temomis.
08:55
Leipcigo kriminalinė policija
Seriale išsamiai vaizduojamas intensyvus kasdienis Leipcigo kriminalinės policijos darbas išaiškinant pačias painiausias bylas, daugiausia susijusias su žmogžudystėmis. Dinamiškiausiam Rytų Vokietijos miestui pasisekė, kad šiame policijos skyriuje dirba tokie atsidavę ir profesionalūs policininkai. Seriale vaizduojamas nepagražintas nusikalstamas pasaulis. Kriminalistų komandai vadovauja geraširdis Hajus Traučkė, mokantis sudrausminti pagrindinius savo komandos narius: atvykusį iš Kelno širdžių ėdiką Janą Maibachą, ambicingąją Iną Cimerman ir temperamentingąjį Tomą Kovalskį. Jiems taip pat padeda koroneriai, laboratorijos darbuotojai, prokuroras. Be sudėtingo nusikaltimų tyrimo, seriale žiūrovai stebi ir asmeninį detektyvų gyvenimą – jų laimės akimirkas ar užklupusias nesėkmes.
09:40
Alpių detektyvai
10:30
Paskutinis pėdsakas
Serialo veiksmas vyksta Berlyne. Išgalvotas Berlyno kriminalinės policijos padalinys – savarankiškai veikiantis Dingusių asmenų paieškos skyrius, bando išsiaiškinti neseniai dingusių žmonių likimą. Tyrėjų komandoje – detektyvas vyriausiasis inspektorius Oliveris Radekas, detektyvė vyriausioji inspektorė Mina Amiri ir dar du jauni kolegos. Apklausdama dingusiųjų šeimas ir tuos žmones, kurie matė juos paskutinį kartą, policija stengiasi išsiaiškinti visas dingimo aplinkybes. Dažnai jiems pasiseka rasti pradingėlius gyvus ir sveikus, bet taip nutinka ne visada. Seriale pasakojamos paslaptingos ir painios netikėtai dingusių žmonių istorijos. Kiekviena serija – intriguojanti ir nenuspėjama. Kartais su tragiška pabaiga. Ar iš tikrųjų tokioje išsivysčiusioje šalyje, kaip Vokietija, lengva rasti dingusį giminaitį? Viskas paaiškės prieš prasidedant pabaigos titrams.
11:15
Euromaxx
"Euromaxx" – tai vokiečių televizijos "Deutsche Welle" ir LRT bendros gamybos Europos kultūros ir gyvenimo būdo žurnalas. Dinamiškuose reportažuose – meno, kultūros renginiai, mokslo atradimai, mada, muzika, kulinarinis paveldas, gražiausių Europos miestų architektūra, įdomūs žmonės ir jų istorijos, skirtingų tautų gyvenimo būdo ypatybės. DW televizija šią laidą kuria jau septynerius metus. Ji transliuojama įvairiose pasaulio šalyse aštuoniomis kalbomis, o per LRT matysite ir lietuviškąjį "Euromaxx" variantą, kurį ves žurnalistė ir informacinių laidų vedėja Ugnė Galadauskaitė. "Euromaxx" yra pelnęs tarptautinį pripažinimą: "Hotbird TV" apdovanojimą, aukščiausius Niujorko festivalio ir "Worldfest" Hjustone prizus, apdovanotas "WorldMediaFEest" Hamburge. Apdovanojimais įvertinta ir laidos studija bei jos grafinis apipavidalinimas.
11:30
Kas ir kodėl?
Žaidimo vedėjas – geru humoro jausmu garsėjantis ir puikia nuotaika užkrečiantis teisininkas, diplomatas Darius Jurgelevičius. Ši viktorina dažnam žiūrovui tampa tarsi šeimos nariu, dalyvaujančiu ruošiant vakarienę, su šeima geriant arbatą ir neabejotinai sužinant kažką naujo. Kiekviename žaidime nuskamba daugiau nei pusšimtis klausimų iš įvairiausių sričių. Sofos lygoje kovas stebintys TV žiūrovai turi ne vieną progą pasitikrinti savo žinias, pasigalynėti jomis su žaidėjais studijoje. Paskutiniame sezono žaidime susitiks keturi geriausi žaidėjai, kurie tarpusavyje pasidalins 10 000 eurų prizinį fondą.
12:00
Metropolitano meno muziejuje
Vienas didžiausių pasaulyje muziejų – Metropolitanas – 2020-aisiais sulaukė 150 metų jubiliejaus. Šią sukaktį muziejaus darbuotojai ir lankytojai tikėjosi sutikti su trenksmu, tačiau pandemija pakoregavo planus. Didžiuliai finansiniai nuostoliai, rasiniai neramumai JAV, tamsios dėmės muziejaus istorijoje, paskui besikeičiančią šiuolaikinę visuomenę nesuspėjančios kultūrinės įstaigos – ar pasaulyje dar yra vietos tokiems muziejams kaip Metropolitanas?
12:50
Kūrybingumo mokykla
Jaunimui skirta laida siekia atverti žiūrovui duris į pasaulį kaip skirtingų sričių sąsajų tinklą, o mus jaudinančius reiškinius pamatyti iš pirmo žvilgsnio nesusijusių disciplinų vizionieriško bendradarbiavimo šviesoje. Programa kvies žiūrovus kūrybingam bendradarbiavimui, nes tokios didžiosios temos kaip dirbtinis intelektas, ekologija, žmonių migracija, valstybių ar visuomenių gerovė reikalauja įtraukti bent keletą požiūrio taškų. O šiuolaikinis pasaulis negali būti suprastas iš vienos perspektyvos.
13:00
Tai kur toliau?
Kiekvienoje laidoje pateikiamas detalus pasakojimas apie ekstremalią kultūrinę patirtį, nuotykį įvairiose pasaulio šalyse.
14:00
Žinios. Orai
Operatyvi informacija apie svarbiausius įvykius ir procesus.
14:20
Laba diena, Lietuva
Pačios naujausios žinios iš LRT radijo ir televizijos studijų ir truputis muzikos atokvėpiui, aktualūs interviu ir ne mažiau intriguojantys archyvo kadrai.
16:15
Ist Endo seserys
Serialo siužetas paremtas bestseleriu tapusiais Jennifer Worth memuarais. Ji dirbo Šventojo Jono anglikonų religinės bendruomenės namuose, kurių pagrindinė veikla – akušerija. Seriale vaizduojamas seserų iš Londono skurdžiausio Ist Endo rajono kasdienis gyvenimas. Istorija prasideda pasakojimu apie dvidešimt dvejų metų Dženi, ką tik įgijusią akušerės kvalifikaciją. Mergina 1957 metais palieka šeimos namus ir tampa akušere varganame miesto rajone. Dirbdama kartu su vienuolėmis ir kvalifikuotomis slaugytojomis, ji patiria sunkias gyvenimo sąlygas, mato motinų, kuriomis atvyko rūpintis, drąsą ir gerumą. Jauną akušerę maloniai priima vienuolės, ji susidraugauja su kitomis akušerėmis – linksmuole Triksi, švelniąja Sintija ir naujoke, kilusia iš turtingos šeimos Čumi. Vietos bendruomenės gyvenimą stebime jaunų slaugytojų, dviračiais važiuojančių pas pacientus, akimis. Nors pasaulis, kuriame atsidūrė Dženi, visai kitoks nei jai įprastas, mergina greitai pasineria į gimties, mirties, romanų ir intrigų sūkurį bendruomenėje, kurią mokosi pamilti. Dirbdama kartu su kitomis akušerėmis vienuolėmis, Dženi mato sunkias pacientų gyvenimo sąlygas, bet ir atranda jų nepaprastą stiprybę. Ji pamažu įsilieja į vietos gyventojų kasdienybę, kurioje netrūksta romantikos ir paslapčių. Pirmojo sezono veiksmas prasideda 1957 m. pradžioje, kai Didžiojoje Britanijoje kyla kūdikių bumas, o Ist Endą vargina skurdas. Seriale nagrinėjamos tokios temos, kaip tuberkuliozės epidemija, sergančių ligonių priežiūra, akušerija kalėjimo sąlygomis, smurtas šeimoje, rasinės santuokos, moterų lytinių organų žalojimas ir abortai. BAFTA apdovanojimai atiteko pirmųjų serijų režisierei Philippai Lowthorpe bei už geriausią grimą. Dar pelnytos 3 BAFTA nominacijos. 2013 m. Nacionalinį britų televizijos apdovanojimą už geriausią moters vaidmenį dramoje pelnė aktorė Miranda Hart, 2017 metais ši premija įteikta kaip geriausiam draminiam serialui. Iš viso 17 televizijos apdovanojimų ir 20 nominacijų.
17:15
Ponių rojus
Tai dar viena populiaraus prancūzų rašytojo E. Zola romano "Moterų laimė" versija. Istorija prasideda Italijoje 1956 metais. Nedideliame Sicilijos miestelyje jauna gražuolė Tereza Jorijo viešai išjuokia jai neištikimą savo sužadėtinį ir atsisako už jo tekėti. Neklusnią dukrą tėvas išsiunčia į Milana, kur ji apsistoja pas dėdę, kol namuose nurims skandalas. Atsitiktinumas lemia, kad ji sudalyvauja neseniai atidarytos universalinės parduotuvės "Ponių rojus" pardavėjos atrankoje. Tai nuostabi naujoviška parduotuvė, kurioje parduodami madingi drabužiai visoms moterims prieinamomis kainomis, o jai vadovauja žavus, energingas, kupinas naujų sumanymų Pjetras Moris. Terezai pavyksta tenai įsidarbinti ir pažinti žavų ir pavojingą mados pasaulį. Serialo veiksmas sukasi apie šios milžiniškos grožio šventovės darbuotojus, jų gyvenimus ir išgyvenimus, su fone vykstančia aršia kova tarp tradicijos ir pažangos, smulkių amatininkų ir vis labiau įsigalinčio stambiojo kapitalo. Visi žino paprastą taisyklę – nuo neapykantos iki meilės tik vienas žingsnis. O ją lydi intrigos, aplinkinių priešiškumas, kvailystės ir neapgalvoti sprendimai, melas ir kupinos nevilties akimirkos. Seriale tiksliai ir detaliai atkurta to meto aplinka, nuotaika, mados, gyvenimas. Tačiau nuoširdi meilė neišvengiamai įveiks visas kliūtis ir galų gale triumfuos!
18:00
Kas ir kodėl?
Žaidimo vedėjas – geru humoro jausmu garsėjantis ir puikia nuotaika užkrečiantis teisininkas, diplomatas Darius Jurgelevičius. Ši viktorina dažnam žiūrovui tampa tarsi šeimos nariu, dalyvaujančiu ruošiant vakarienę, su šeima geriant arbatą ir neabejotinai sužinant kažką naujo. Kiekviename žaidime nuskamba daugiau nei pusšimtis klausimų iš įvairiausių sričių. Sofos lygoje kovas stebintys TV žiūrovai turi ne vieną progą pasitikrinti savo žinias, pasigalynėti jomis su žaidėjais studijoje. Paskutiniame sezono žaidime susitiks keturi geriausi žaidėjai, kurie tarpusavyje pasidalins 10 000 eurų prizinį fondą.
18:30
Svarbi valanda
Aktualijų laida, kurią veda Rasa Tapinienė ir Deividas Jursevičius.
19:30
Eurolyga per LRT
19:45
Eurolygos krepšinio turnyras
Tiesioginė transliacija iš Kauno
20:40
Eurolyga per LRT
20:50
Eurolygos krepšinio turnyras
Tiesioginė transliacija iš Kauno
22:00
Eurolyga per LRT
22:15
Lietuvos olimpiečiai
Tai Lietuvos sporto rėmimo fondo finansuojamas projektas "Žiūrėk, įsimink, atlik, būk sveikas, bei stiprus", kurio metu buvo filmuojami buvę žymiausi Lietuvos sportininkai (olimpiečiai, paralimpiečiai ir kt.). Projekto tikslai – didinti Lietuvos gyventojų fizinį aktyvumą, išsaugoti žymiausių sportininkų atminimą, taip pat skleisti olimpinę šviesą gyventojų tarpe.
22:25
Už pergalę gyventi 2023. Siužetai
Rimanto Kaukėno labdaromos ir paramos fondo renginio "Už pergalę gyventi 2023" trumpieji siužetai.
22:26
Lietuvos olimpiečiai
Tai Lietuvos sporto rėmimo fondo finansuojamas projektas "Žiūrėk, įsimink, atlik, būk sveikas, bei stiprus", kurio metu buvo filmuojami buvę žymiausi Lietuvos sportininkai (olimpiečiai, paralimpiečiai ir kt.). Projekto tikslai – didinti Lietuvos gyventojų fizinį aktyvumą, išsaugoti žymiausių sportininkų atminimą, taip pat skleisti olimpinę šviesą gyventojų tarpe.
22:30
Dviračio žinios
Pasak laidos prodiuserio H. Mackevičiaus, Lietuvoje tikru politiku galima vadintis dviem atvejais: arba kažkaip atsitiktinai, netyčia ar per klaidą tampi ministru, arba kai "Dviračio žiniose" atsiranda tavo antrininkas. Beje, antrasis variantas yra daug ilgaamžiškesnis. Tačiau ir daug sunkiau pasiekiamas. H. Mackevičius: "Laida "Dviračio žinios" yra itin plataus profilio. Ji domisi ne tik tuo, kas vyksta Seime, prezidentūroje ar prie Lietuvos geležinkelių. Parodijų ir pašmaikštavimų neišvengs ir šou verslas, sporto pasaulis, poezijos festivaliai bei skulptorių bienalės Lukiškių aikštėje. Kitaip sakant, "Dviračio žinių" laidoje bus visko. Nebus tik patyčių, nes šitoje srityje neįveikiami yra kai kurių politikų įrašai Facebooko paskyrose.
23:00
Mirtis gelmėse
Paslaptingas Škotijos žvejybos tralerio dingimas ir mirtis branduoliniame povandeniniame laive į konfliktą įtraukia policiją, karinį jūrų laivyną ir Didžiosios Britanijos saugumo tarnybas. Kai branduoliniame povandeniniame laive "Vigil" randamas negyvas įgulos narys, kreipiamasi į Škotijos policiją. Didžiosios Britanijos branduolinė atgrasymo priemonė turi likti jūroje, todėl povandeninis laivas lieka patruliuoti, o vyriausioji inspektorė Emi Silva privalo lipti į jį pradėti tyrimo. Nors mirties priežastimi laikomas atsitiktinis perdozavimas, Emi įtaria, kad nėra taip paprasta – mirtis gali būti ir smurtinė. Kol įgula trukdo Emi tyrimui, dingsta Škotijos žvejybos laivas. Emi randa įkalčių, kad šiedu įvykiai gali būti susiję ir kelia pavojų Didžiosios Britanijos branduoliniam saugumui. Tai tampa audringo tyrimo priežastimi. Įvyksta konfliktas tarp karališkojo karinio jūrų laivyno, slaptųjų tarnybų ir policijos. Netrukus išaiškėja sąmokslas, dėl kurio policijos pajėgos ir konfliktuoja su aukštesnėmis galiomis, o tai gali sukelti pavojingų padarinių. Drąsi, patyrusi ir užsispyrusi pareigūnė tęsia tyrimą net patekusi į labai įtemptą situaciją, kai imama abejoti jos kompetencija, nors pati išgyvena nelengvą gyvenimo periodą: naršo asmenines traumas ir netektis, abejoja savo santykiais ir gyvenimo pasirinkimais.
2023-04-07 (Penktadienis)
03:00
LRT Radijo žinios
Didžiausią naujienų tarnybą šalyje ir dešimtis korespondentų Lietuvos regionuose bei pasaulio šalyse nuo JAV iki Maskvos turintis LRT RADIJAS žinias atnaujina kas dieną, kas minutę.
03:05
Kas ir kodėl?
Žaidimo vedėjas – geru humoro jausmu garsėjantis ir puikia nuotaika užkrečiantis teisininkas, diplomatas Darius Jurgelevičius. Ši viktorina dažnam žiūrovui tampa tarsi šeimos nariu, dalyvaujančiu ruošiant vakarienę, su šeima geriant arbatą ir neabejotinai sužinant kažką naujo. Kiekviename žaidime nuskamba daugiau nei pusšimtis klausimų iš įvairiausių sričių. Sofos lygoje kovas stebintys TV žiūrovai turi ne vieną progą pasitikrinti savo žinias, pasigalynėti jomis su žaidėjais studijoje. Paskutiniame sezono žaidime susitiks keturi geriausi žaidėjai, kurie tarpusavyje pasidalins 10 000 eurų prizinį fondą.
03:35
Dviračio žinios
Pasak laidos prodiuserio H. Mackevičiaus, Lietuvoje tikru politiku galima vadintis dviem atvejais: arba kažkaip atsitiktinai, netyčia ar per klaidą tampi ministru, arba kai "Dviračio žiniose" atsiranda tavo antrininkas. Beje, antrasis variantas yra daug ilgaamžiškesnis. Tačiau ir daug sunkiau pasiekiamas. H. Mackevičius: "Laida "Dviračio žinios" yra itin plataus profilio. Ji domisi ne tik tuo, kas vyksta Seime, prezidentūroje ar prie Lietuvos geležinkelių. Parodijų ir pašmaikštavimų neišvengs ir šou verslas, sporto pasaulis, poezijos festivaliai bei skulptorių bienalės Lukiškių aikštėje. Kitaip sakant, "Dviračio žinių" laidoje bus visko. Nebus tik patyčių, nes šitoje srityje neįveikiami yra kai kurių politikų įrašai Facebooko paskyrose.
04:05
Langas į valdžią
04:30
Išpažinimai
Programa apie šiuolaikinį dvasinį gyvenimą. Tai posūkis į savotišką realybės šou, kuriame pasakojamos ne jau nutikusios istorijos, o leidžiama joms gimti gyvai.
04:30
Išpažinimai
Programa apie šiuolaikinį dvasinį gyvenimą. Tai posūkis į savotišką realybės šou, kuriame pasakojamos ne jau nutikusios istorijos, o leidžiama joms gimti gyvai.
05:00
LRT Radijo žinios
Didžiausią naujienų tarnybą šalyje ir dešimtis korespondentų Lietuvos regionuose bei pasaulio šalyse nuo JAV iki Maskvos turintis LRT RADIJAS žinias atnaujina kas dieną, kas minutę.
05:05
Šoka Lietuva
05:15
Ponių rojus
Tai dar viena populiaraus prancūzų rašytojo E. Zola romano "Moterų laimė" versija. Istorija prasideda Italijoje 1956 metais. Nedideliame Sicilijos miestelyje jauna gražuolė Tereza Jorijo viešai išjuokia jai neištikimą savo sužadėtinį ir atsisako už jo tekėti. Neklusnią dukrą tėvas išsiunčia į Milana, kur ji apsistoja pas dėdę, kol namuose nurims skandalas. Atsitiktinumas lemia, kad ji sudalyvauja neseniai atidarytos universalinės parduotuvės "Ponių rojus" pardavėjos atrankoje. Tai nuostabi naujoviška parduotuvė, kurioje parduodami madingi drabužiai visoms moterims prieinamomis kainomis, o jai vadovauja žavus, energingas, kupinas naujų sumanymų Pjetras Moris. Terezai pavyksta tenai įsidarbinti ir pažinti žavų ir pavojingą mados pasaulį. Serialo veiksmas sukasi apie šios milžiniškos grožio šventovės darbuotojus, jų gyvenimus ir išgyvenimus, su fone vykstančia aršia kova tarp tradicijos ir pažangos, smulkių amatininkų ir vis labiau įsigalinčio stambiojo kapitalo. Visi žino paprastą taisyklę – nuo neapykantos iki meilės tik vienas žingsnis. O ją lydi intrigos, aplinkinių priešiškumas, kvailystės ir neapgalvoti sprendimai, melas ir kupinos nevilties akimirkos. Seriale tiksliai ir detaliai atkurta to meto aplinka, nuotaika, mados, gyvenimas. Tačiau nuoširdi meilė neišvengiamai įveiks visas kliūtis ir galų gale triumfuos!
06:00
Lietuvos Respublikos himnas
Lietuvos Respublikos himnas.
06:02
Labas rytas, Lietuva
Populiariausia ir ankstyviausia Lietuvoje ryto informacinė laida kiekvieną darbo dienos rytą žiūrovams siūlo tai, kas svarbiausia ryte: naujausias žinias, sporto pranešimus, spaudos apžvalgas, išsamią orų prognozę, pokalbius su studijos svečiais aktualiausiomis nūdienos temomis.
08:55
Leipcigo kriminalinė policija
Seriale išsamiai vaizduojamas intensyvus kasdienis Leipcigo kriminalinės policijos darbas išaiškinant pačias painiausias bylas, daugiausia susijusias su žmogžudystėmis. Dinamiškiausiam Rytų Vokietijos miestui pasisekė, kad šiame policijos skyriuje dirba tokie atsidavę ir profesionalūs policininkai. Seriale vaizduojamas nepagražintas nusikalstamas pasaulis. Kriminalistų komandai vadovauja geraširdis Hajus Traučkė, mokantis sudrausminti pagrindinius savo komandos narius: atvykusį iš Kelno širdžių ėdiką Janą Maibachą, ambicingąją Iną Cimerman ir temperamentingąjį Tomą Kovalskį. Jiems taip pat padeda koroneriai, laboratorijos darbuotojai, prokuroras. Be sudėtingo nusikaltimų tyrimo, seriale žiūrovai stebi ir asmeninį detektyvų gyvenimą – jų laimės akimirkas ar užklupusias nesėkmes.
09:40
Alpių detektyvai
10:30
Paskutinis pėdsakas
Serialo veiksmas vyksta Berlyne. Išgalvotas Berlyno kriminalinės policijos padalinys – savarankiškai veikiantis Dingusių asmenų paieškos skyrius, bando išsiaiškinti neseniai dingusių žmonių likimą. Tyrėjų komandoje – detektyvas vyriausiasis inspektorius Oliveris Radekas, detektyvė vyriausioji inspektorė Mina Amiri ir dar du jauni kolegos. Apklausdama dingusiųjų šeimas ir tuos žmones, kurie matė juos paskutinį kartą, policija stengiasi išsiaiškinti visas dingimo aplinkybes. Dažnai jiems pasiseka rasti pradingėlius gyvus ir sveikus, bet taip nutinka ne visada. Seriale pasakojamos paslaptingos ir painios netikėtai dingusių žmonių istorijos. Kiekviena serija – intriguojanti ir nenuspėjama. Kartais su tragiška pabaiga. Ar iš tikrųjų tokioje išsivysčiusioje šalyje, kaip Vokietija, lengva rasti dingusį giminaitį? Viskas paaiškės prieš prasidedant pabaigos titrams.
11:15
Euromaxx
"Euromaxx" – tai vokiečių televizijos "Deutsche Welle" ir LRT bendros gamybos Europos kultūros ir gyvenimo būdo žurnalas. Dinamiškuose reportažuose – meno, kultūros renginiai, mokslo atradimai, mada, muzika, kulinarinis paveldas, gražiausių Europos miestų architektūra, įdomūs žmonės ir jų istorijos, skirtingų tautų gyvenimo būdo ypatybės. DW televizija šią laidą kuria jau septynerius metus. Ji transliuojama įvairiose pasaulio šalyse aštuoniomis kalbomis, o per LRT matysite ir lietuviškąjį "Euromaxx" variantą, kurį ves žurnalistė ir informacinių laidų vedėja Ugnė Galadauskaitė. "Euromaxx" yra pelnęs tarptautinį pripažinimą: "Hotbird TV" apdovanojimą, aukščiausius Niujorko festivalio ir "Worldfest" Hjustone prizus, apdovanotas "WorldMediaFEest" Hamburge. Apdovanojimais įvertinta ir laidos studija bei jos grafinis apipavidalinimas.
11:30
Kas ir kodėl?
Žaidimo vedėjas – geru humoro jausmu garsėjantis ir puikia nuotaika užkrečiantis teisininkas, diplomatas Darius Jurgelevičius. Ši viktorina dažnam žiūrovui tampa tarsi šeimos nariu, dalyvaujančiu ruošiant vakarienę, su šeima geriant arbatą ir neabejotinai sužinant kažką naujo. Kiekviename žaidime nuskamba daugiau nei pusšimtis klausimų iš įvairiausių sričių. Sofos lygoje kovas stebintys TV žiūrovai turi ne vieną progą pasitikrinti savo žinias, pasigalynėti jomis su žaidėjais studijoje. Paskutiniame sezono žaidime susitiks keturi geriausi žaidėjai, kurie tarpusavyje pasidalins 10 000 eurų prizinį fondą.
12:00
Metropolitano meno muziejuje
Vienas didžiausių pasaulyje muziejų – Metropolitanas – 2020-aisiais sulaukė 150 metų jubiliejaus. Šią sukaktį muziejaus darbuotojai ir lankytojai tikėjosi sutikti su trenksmu, tačiau pandemija pakoregavo planus. Didžiuliai finansiniai nuostoliai, rasiniai neramumai JAV, tamsios dėmės muziejaus istorijoje, paskui besikeičiančią šiuolaikinę visuomenę nesuspėjančios kultūrinės įstaigos – ar pasaulyje dar yra vietos tokiems muziejams kaip Metropolitanas?
12:50
Kūrybingumo mokykla
Jaunimui skirta laida siekia atverti žiūrovui duris į pasaulį kaip skirtingų sričių sąsajų tinklą, o mus jaudinančius reiškinius pamatyti iš pirmo žvilgsnio nesusijusių disciplinų vizionieriško bendradarbiavimo šviesoje. Programa kvies žiūrovus kūrybingam bendradarbiavimui, nes tokios didžiosios temos kaip dirbtinis intelektas, ekologija, žmonių migracija, valstybių ar visuomenių gerovė reikalauja įtraukti bent keletą požiūrio taškų. O šiuolaikinis pasaulis negali būti suprastas iš vienos perspektyvos.
13:00
Keliaujanti laiku
Laidos vedėja keliauja iš vienos epochos į kitą, žiūrovus nukelia į skirtingas erdves. Kelionę laiku padės įgyvendinti įvairūs gyvosios istorijos klubai, ekspertai ir konkrečios srities žinovai. Eksperimentinė archeologija, muzikos instrumentai, šokiai, pramogos, kulinarija, karyba – apie gyvenimą įvairiais Lietuvos istorijos laikotarpiais – nuo akmens amžiaus iki pokario partizanų pasipriešinimo.
14:00
Žinios. Orai
Operatyvi informacija apie svarbiausius įvykius ir procesus.
14:20
Laba diena, Lietuva
Pačios naujausios žinios iš LRT radijo ir televizijos studijų ir truputis muzikos atokvėpiui, aktualūs interviu ir ne mažiau intriguojantys archyvo kadrai.
16:15
Ist Endo seserys
Serialo siužetas paremtas bestseleriu tapusiais Jennifer Worth memuarais. Ji dirbo Šventojo Jono anglikonų religinės bendruomenės namuose, kurių pagrindinė veikla – akušerija. Seriale vaizduojamas seserų iš Londono skurdžiausio Ist Endo rajono kasdienis gyvenimas. Istorija prasideda pasakojimu apie dvidešimt dvejų metų Dženi, ką tik įgijusią akušerės kvalifikaciją. Mergina 1957 metais palieka šeimos namus ir tampa akušere varganame miesto rajone. Dirbdama kartu su vienuolėmis ir kvalifikuotomis slaugytojomis, ji patiria sunkias gyvenimo sąlygas, mato motinų, kuriomis atvyko rūpintis, drąsą ir gerumą. Jauną akušerę maloniai priima vienuolės, ji susidraugauja su kitomis akušerėmis – linksmuole Triksi, švelniąja Sintija ir naujoke, kilusia iš turtingos šeimos Čumi. Vietos bendruomenės gyvenimą stebime jaunų slaugytojų, dviračiais važiuojančių pas pacientus, akimis. Nors pasaulis, kuriame atsidūrė Dženi, visai kitoks nei jai įprastas, mergina greitai pasineria į gimties, mirties, romanų ir intrigų sūkurį bendruomenėje, kurią mokosi pamilti. Dirbdama kartu su kitomis akušerėmis vienuolėmis, Dženi mato sunkias pacientų gyvenimo sąlygas, bet ir atranda jų nepaprastą stiprybę. Ji pamažu įsilieja į vietos gyventojų kasdienybę, kurioje netrūksta romantikos ir paslapčių. Pirmojo sezono veiksmas prasideda 1957 m. pradžioje, kai Didžiojoje Britanijoje kyla kūdikių bumas, o Ist Endą vargina skurdas. Seriale nagrinėjamos tokios temos, kaip tuberkuliozės epidemija, sergančių ligonių priežiūra, akušerija kalėjimo sąlygomis, smurtas šeimoje, rasinės santuokos, moterų lytinių organų žalojimas ir abortai. BAFTA apdovanojimai atiteko pirmųjų serijų režisierei Philippai Lowthorpe bei už geriausią grimą. Dar pelnytos 3 BAFTA nominacijos. 2013 m. Nacionalinį britų televizijos apdovanojimą už geriausią moters vaidmenį dramoje pelnė aktorė Miranda Hart, 2017 metais ši premija įteikta kaip geriausiam draminiam serialui. Iš viso 17 televizijos apdovanojimų ir 20 nominacijų.
17:15
Ponių rojus
Tai dar viena populiaraus prancūzų rašytojo E. Zola romano "Moterų laimė" versija. Istorija prasideda Italijoje 1956 metais. Nedideliame Sicilijos miestelyje jauna gražuolė Tereza Jorijo viešai išjuokia jai neištikimą savo sužadėtinį ir atsisako už jo tekėti. Neklusnią dukrą tėvas išsiunčia į Milana, kur ji apsistoja pas dėdę, kol namuose nurims skandalas. Atsitiktinumas lemia, kad ji sudalyvauja neseniai atidarytos universalinės parduotuvės "Ponių rojus" pardavėjos atrankoje. Tai nuostabi naujoviška parduotuvė, kurioje parduodami madingi drabužiai visoms moterims prieinamomis kainomis, o jai vadovauja žavus, energingas, kupinas naujų sumanymų Pjetras Moris. Terezai pavyksta tenai įsidarbinti ir pažinti žavų ir pavojingą mados pasaulį. Serialo veiksmas sukasi apie šios milžiniškos grožio šventovės darbuotojus, jų gyvenimus ir išgyvenimus, su fone vykstančia aršia kova tarp tradicijos ir pažangos, smulkių amatininkų ir vis labiau įsigalinčio stambiojo kapitalo. Visi žino paprastą taisyklę – nuo neapykantos iki meilės tik vienas žingsnis. O ją lydi intrigos, aplinkinių priešiškumas, kvailystės ir neapgalvoti sprendimai, melas ir kupinos nevilties akimirkos. Seriale tiksliai ir detaliai atkurta to meto aplinka, nuotaika, mados, gyvenimas. Tačiau nuoširdi meilė neišvengiamai įveiks visas kliūtis ir galų gale triumfuos!
18:00
Kas ir kodėl?
Žaidimo vedėjas – geru humoro jausmu garsėjantis ir puikia nuotaika užkrečiantis teisininkas, diplomatas Darius Jurgelevičius. Ši viktorina dažnam žiūrovui tampa tarsi šeimos nariu, dalyvaujančiu ruošiant vakarienę, su šeima geriant arbatą ir neabejotinai sužinant kažką naujo. Kiekviename žaidime nuskamba daugiau nei pusšimtis klausimų iš įvairiausių sričių. Sofos lygoje kovas stebintys TV žiūrovai turi ne vieną progą pasitikrinti savo žinias, pasigalynėti jomis su žaidėjais studijoje. Paskutiniame sezono žaidime susitiks keturi geriausi žaidėjai, kurie tarpusavyje pasidalins 10 000 eurų prizinį fondą.
18:30
Svarbi valanda
Aktualijų laida, kurią veda Rasa Tapinienė ir Deividas Jursevičius.
19:30
Mano daina
Scenoje su gyva muzika dainininkai atlieka kūrinius. Svečiai studijoje iš užuominų bando atspėti, kurio svečio daina atliekama.
20:30
Panorama
Svarbiausios naujienos iš Lietuvos ir pasaulio – ne tik iš sostinių, bet ir atokiausių kampelių, informacija tiesiogiai iš įvykių epicentro, argumentų kaktomuša, interviu su dienos herojais tiesioginiame eteryje.
21:00
Mūsų popiežius
Filmas apie popiežiaus Pranciškaus kilmę, jo senelių ir tėvo kelionę iš Italijos į Argentiną, siekiant išvengti fašistinio persekiojimo ir tikintis geresnio gyvenimo, apie būsimo popiežiaus vaikystę, paremtą itališkomis šaknimis. Gilus pamąstymas apie migracijos reiškinį, neužmirštant šiandienos aktualijų.
22:15
Kryžiaus kelias iš Romos Koliziejaus
23:45
Aš išėjau
Sukurtas pagal to paties pavadinimo Hapės Kerkelingo knygą. Pramogų pasaulio žvaigždę ir publikos numylėtinį Hapę Kerkelingą scenoje ištinka širdies smūgis. Gydytojas liepia pasiimti trijų mėnesių atostogas, bet kaip vyras gali tai padaryti, kai reikia dirbti? Antsvorio turintis, pervargęs, nusivylimo apimtas vokiečių komikas, televizijos žvaigždė, supranta, kad taip toliau tęstis nebegali, ir gulėjimas Maldyvų paplūdimyje, apsuptam gerbėjų, fotografuojančių jį socialiniams tinklams, nepadės. Pamatęs televizijos laidą apie Šv. Jokūbo kelią (El Camino de Santiago) – garsųjį piligrimų kelią iki Kristaus mokinio apaštalo Jokūbo kapo, vyras pasiima šešių mėnesių atostogas ir nutaria leistis į piligriminę kelionę. Žmona tam nepritaria: kaip jis su papildomais trisdešimčia kilogramų nueis 800 kilometrų? O dar svarbiau – kodėl? Tačiau Hapė apsisprendė – jis iškeliauja ieškoti. Ko? Dievo? Tiesos? Ramybės? Savęs paties? Filmas apie ieškojimą – kartais labai juokingas, kartais jaudinantis ir emocingas. Trys kino apdovanojimai įteikti aktoriui Devidui Striesowui.