LRT Plius HD
Patrauklus, plataus spektro LRT Plius turinys skirtas informuoti, sudominti ir sužavėti auditoriją. LRT Llius tiesiogiai transliuoja naujienas ir debatus apie svarbiausius vietinius ir pasaulinius įvykius. LRT Pius programoje švenčiamas menas, muzika ir literatūra. Rodomi užsienio ir lietuvių režisierių sukurti filmai ir serialai. Taip LRT Plius žiūrovai gali mėgautis įvairiais kino žanrais, istorijomis ir kultūrinio paveldo kūriniais.
TV Programa
2024-02-22
(ketvirtadienis)
18:00
Mariupolis. Pragaro kronikos
2022 m. vasarį Rusijos pajėgoms įsiveržus į Ukraina, pietrytinis Mariupolio uostamiestis tapo šiurpios karo tragedijos epicentru. Išsigelbėję įvykių liudininkai pasakoja apie patirtą siaubą ir kančias.
19:30
Kai nubunda lėlės
Vilniaus "Lėlės" teatro istorija. Šimtas metų. Daug ar mažai? Profesionalus lietuvių lėlių teatras perkopė šį skaičių.
20:30
Panorama
Svarbiausios naujienos iš Lietuvos ir pasaulio – ne tik iš sostinių, bet ir atokiausių kampelių, informacija tiesiogiai iš įvykių epicentro, argumentų kaktomuša, interviu su dienos herojais tiesioginiame eteryje.
21:00
Dienos tema
Nauja aktualių pokalbių rubrika žiūrimiausioje informacinėje laidoje "Panorama". Svarbiausius dienos įvykius apžvelgs ir su pašnekovais diskutuos penki žurnalistikos profesionalai – Audrius Matonis, Indrė Makaraitytė, Nemira Pumprickaitė, Rita Miliūtė, Vladimiras Laučius.
21:20
Sportas. Orai
21:30
3 minutės iki kino
21:33
Jos vardas Prancūzija
Frans de Mior - žymi žurnalistė. Ji blaškosi tarp televizijos studijos, tolimos karo zonos ir aktyvaus šeimos gyvenimo. Pašėlęs įžymybės pasaulis staiga apsiverčia aukštyn kojom, kai ji automobiliu partrenkia motorolerio vairuotoją. Netikėtas kasdienybės sutrikdymas priverčia viską permąstyti. Frans bando sulėtinti tempą ir pasitraukti į paprastą, anonimišką gyvenimą, tačiau šlovė ir toliau ją persekioja, o naujo gyvenimo paieškas nutraukia paslaptingas meilės romanas.
23:45
Prisiminkime
2024-02-23
(penktadienis)
00:00
DW žinios rusų kalba
Informacinio karo prieš Lietuvą ir demokratines vertybes akivaizdoje Lietuvos nacionalinis transliuotojas pateikia dar vieną alternatyvą ieškantiems objektyvios informacijos rusų kalba. Portale LRT.lt nuo šiol galima matyti vokiečių kanalo "Deutsche Welle" rusų kalba rengiamas žinias.
00:15
Dabar pasaulyje
Objektyvus žvilgsnis į įvykius posovietinėje erdvėje – naujame "Laisvės radijo" ir "Amerikos balso" televiziniame projekte "Dabar pasaulyje".
00:40
Moterų gatvės
Pasakojant įdomias įtaigias trumpas istorijas, griauti stereotipus, atkreipti dėmesį į asmenvardžių nelygybės problematiką atskiruose miestuose. Pasitelkus VU istorikų komandą, atsižvelgiant į vietos gyventojų nuomonę, pasiūlyti miesto ar miestelio valdžiai 3-5 tam miestui nusipelniusias moteris, kurių pavardės galėtų tapti gatvių pavadinimais - plečiant miestą naujomis gatvėmis ar keičiant kai kuriuos pobjaurius dabartinius, dažnai sovietmečiu alsuojančius pavadinimus (Nuotėkų, Melioratorių, Kosmonautų ir pan.). Nusipelniusių moterų kiekvieno miesto istorijoje tikrai yra, tačiau iš inercijos ar nežinojimo į istorijos įamžinimą vis dar žiūrime per vyriškąją prizmę. Nelikime Europos uodegoje formuodami istorinę atmintį. Išleiskime pagaliau moteris į gatves!
01:35
Svarbi valanda
Aktualijų laida, kurią veda Rasa Tapinienė ir Deividas Jursevičius.
02:35
Panorama
Svarbiausios naujienos iš Lietuvos ir pasaulio – ne tik iš sostinių, bet ir atokiausių kampelių, informacija tiesiogiai iš įvykių epicentro, argumentų kaktomuša, interviu su dienos herojais tiesioginiame eteryje.
03:05
Dienos tema
Nauja aktualių pokalbių rubrika žiūrimiausioje informacinėje laidoje "Panorama". Svarbiausius dienos įvykius apžvelgs ir su pašnekovais diskutuos penki žurnalistikos profesionalai – Audrius Matonis, Indrė Makaraitytė, Nemira Pumprickaitė, Rita Miliūtė, Vladimiras Laučius.
03:25
Sportas. Orai
03:30
LRT girdi
04:30
Dviračio žinios
Pasak laidos prodiuserio H. Mackevičiaus, Lietuvoje tikru politiku galima vadintis dviem atvejais: arba kažkaip atsitiktinai, netyčia ar per klaidą tampi ministru, arba kai "Dviračio žiniose" atsiranda tavo antrininkas. Beje, antrasis variantas yra daug ilgaamžiškesnis. Tačiau ir daug sunkiau pasiekiamas. H. Mackevičius: "Laida "Dviračio žinios" yra itin plataus profilio. Ji domisi ne tik tuo, kas vyksta Seime, prezidentūroje ar prie Lietuvos geležinkelių. Parodijų ir pašmaikštavimų neišvengs ir šou verslas, sporto pasaulis, poezijos festivaliai bei skulptorių bienalės Lukiškių aikštėje. Kitaip sakant, "Dviračio žinių" laidoje bus visko. Nebus tik patyčių, nes šitoje srityje neįveikiami yra kai kurių politikų įrašai Facebooko paskyrose.
05:00
Mūšio laukas
Visuomenės atsparumo skatinimo programa.
05:30
Mūsų rusų gatvė
Laida apie rusų, lietuvių ir kitų Lietuvoje gyvenančių tautų ryšius praeityje ir šiandien, transliuojama rusų kalba su lietuviškais subtitrais. Tik šioje laidoje galite sužinoti visą informaciją apie rusų bendruomenės gyvenimą, jos pilietinę poziciją dabartinėje geopolitinėje situacijoje, artimiau susipažinti su įdomiais tėvynainiais ir naujais imigrantais. Laidos vizitinė kortelė - siužetai apie praeitį, nufilmuoti remiantis archyviniais dokumentais ir senąja spauda. "Mūsų rusų gatvė" apdovanota Prahoje vykusio Tarptautinio televizijos ir radijo laidų rusų kalba festivalio Didžiuoju prizu, įvertinta Tautinių mažumų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės premija "Už tarpkultūrinio dialogo skatinimą", laimėjo Lietuvos radijo ir televizijos komisijos konkurso "Pragiedruliai" nominacijoje "Geriausia televizijos kultūros laida".
06:00
Lietuvos Respublikos himnas
06:05
Arbata
07:00
Kas ir kodėl?
Triuškinantys LRT viktorinos "Auksinis protas" TV reitingai įtikino, kad intelektinis žaidimas Lietuvoje irgi gali būti pramoga. Protų kovas mėgstantiems žiūrovams nacionalinis transliuotojas jau trečiąjį sezoną siūlo dar vieną projektą – "Kas ir kodėl". Šį sezoną laidą vesti patikėta Dariui Jurgelevičiui, perėmusiam estafetę iš humoristo Pauliaus Ambrazevičiaus. Darius – tikra radijo legenda, prieš daugelį metų vedęs kultinę laidą "Miklusis pirštas" pirmojoje komercinėje Lietuvos radijo stotyje. Kasdien transliuojamoje laidoje nuo pirmadienio iki ketvirtadienio dalyvauja po 4 žaidėjus, o penktadienį eteryje kaunasi kiekvienos dienos laimėtojai, besirungiantys dėl galimybės patekti į finalą.
07:30
Gimę tą pačią dieną
Trys žmonės gimė tais pačiais metais, tą patį mėnesį, tą pačią dieną. Kaip susipynė jų likimai? Kaip jie tapo tuo, kuo yra šiandien? Trys nuoširdūs pasakojimai apie skaudžiausius, linksmiausius ir svarbiausius savo gyvenimo įvykius.
08:30
Močiute, išmokyk
Socialinis projektas apie ryšį tarp suaugusių anūkų ir senelių, apie galimybes pažinti senesnės kartos gyvenimą, sutvirtinti vertybinį pamatą, sužinoti apie senjorų problemas, pamatyti pasaulį jų akimis. Laida "Močiute, išmokyk" per konkrečias daugiau ar mažiau žinomų žmonių istorijas ir jų išmoktas pamokas iš savųjų senelių, padės kiekvienam atrasti savo šeimos istoriją.
09:00
Labas rytas, Lietuva
Populiariausia ir ankstyviausia Lietuvoje ryto informacinė laida kiekvieną darbo dienos rytą žiūrovams siūlo tai, kas svarbiausia ryte: naujausias žinias, sporto pranešimus, spaudos apžvalgas, išsamią orų prognozę, pokalbius su studijos svečiais aktualiausiomis nūdienos temomis.
11:30
Pusryčiai pas kaimyną
Lietuvoje gyvena 154-ių tautybių gyventojai. Nors tautinės mažumos yra neatsiejama mūsų visuomenės dalis, su Lietuva susijusi istoriniais saitais, visuomenės susiskaldymas, nacionalizmo protrūkiai, diskriminacija rodo, kad rasiniu pagrindu grįsta neapykanta visuomenėje vis dar egzistuoja (pvz. 2019 m. Eurobarometro tyrimas atskleidė, kad 48proc. Lietuvos gyventojų mano, kad romų tautybės diskriminacija yra labai paplitusi). Programos tikslas - supažindinti žiūrovą su šalia gyvenančių tautinių bendrijų atstovais, mažinti diskriminaciją, atskirtį. Idėja - kaimyną pažinsi virtuvėje prie pusryčių stalo. Lankomi Lietuvoje gyvenančių įvairių kultūrų žmonių namai, kartu gaminami jų mėgstami pusryčiai, susipažįstama su jų gyvenimo ypatybėmis, tradicijomis, kultūra ir pan.
12:00
Gražiausios poetų dainos
Teminiai koncertai iš LRT Didžiosios studijos, kuriuose, pritariant orkestrui, skamba naujai aranžuotos dainos, sukurtos pagal žinomų Lietuvos poetų eiles, ypatingą dėmesį skiriant dainų tekstams ir poezijai. Laida - iškilminga, nuotaikinga dinamiško montažo kūrybinė laboratorija, suteikianti erdvės gabiausiems aranžuotojams, muzikantams ir dainininkams (nuo operinio žanro iki šiuolaikinės elektroninės muzikos).
13:30
Vilnius Mama Jazz 2022
"Vilnius Mama Jazz" programoje – ne vien koncertai, bet ir daugybė įdomių veiklų – autografų dalybos, interviu po koncertų su muzikantais, vinilinių plokštelių ir albumų mainai, mentorystės programa, muzikos mugė, retrospektyvinė Dainiaus Labučio fotografijų paroda, festivalio paštas, Vladimiro Čekasino filmo "Bolero" peržiūra, "Lewben Art Foundation" kuruojama šiuolaikinio meno ekspozicija "Menas kaip ginklas / Visuomenė be ginklų" ir kt.
14:35
Kai nubunda lėlės
Vilniaus "Lėlės" teatro istorija. Šimtas metų. Daug ar mažai? Profesionalus lietuvių lėlių teatras perkopė šį skaičių.
15:30
Tarnauti ir ginti
Ispanų serialas apie Madrido policijos nuovados kasdienybę. Policijos pareigūnų tyriami atvejai - socialiniai konfliktai, imigrantų problemos, smurtas prieš moteris - lengvesni nusikaltimai, turintys didelę įtaką nukentėjusiųjų gyvenimui. Siužeto centre esantis policijos komisariatas parodo veikėjus, jų problemas, nerimą, viltis ir džiaugsmus.
16:30
Ištrinama tauta
2022 m. vasario 24-ąją prasidėjusi Rusijos karinė invazija sudavė skaudų smūgį ne vien Ukrainos žmonėms, bet ir šios šalies kultūrai. Barbariški įsibrovėlių veiksmai sunaikino arba nuniokojo daugybę muziejų, paminklų, religinių pastatų, bibliotekų, mokyklų ir kitų vertybių. Filme atskleidžiamas padarytos žalos mastas ir išreiškiama viltis, kad Ukrainai iškovojus pergalę šiame kare bent dalį sunaikintų vertybių pavyks atkurti, padedant kaimyninėms šalims.
17:00
Kai nutyla artilerija
Filmuota Kramatorske, Sviatohirske, Slovjanske, Majakuose, Sosnovėje, Voznesenske, Tetjanivkoje, Tetianivkoje, Lvive.
18:00
"RADAROM!" Bendrumo galia
Ukrainos karo metinių proga, LRT kartu su savo partneriais suorganizavo didžiausią iki šiol Lietuvoje vykusią paramos kampaniją "RADAROM!", kurios metu buvo surinkta 14 mln. eurų ir nupirkta Ukrainai 16 radarinių sistemų. Filme kalbama kalbama apie dviejų tautų brolystę, viduramžių bendrystę, pagalbą, empatiją ir pačią akciją... Lietuviai kaip niekas suvokia, kad Ukrainoje vyksta ir mūsų gynyba, todėl iš Izraelio nupirkti radarai - tai mūsų tautos solidarumo ženklas ukrainiečių tautai.
19:00
Kultūros diena
"Kultūros dienoje" – aktualiausia informacija apie Lietuvos kultūrinį gyvenimą, interviu su jį formuojančiomis asmenybėmis. Laida tiesiogiai jungsis su svarbiausiais tądien kultūros renginiais – teatrų ir kino premjeromis, koncertais, parodomis. Tai, ko neparodė pirmojo kanalo "Panorama", parodys "Kultūros diena" – išsamiau, plačiau, giliau.
19:30
Belarus Zhyve. Baltarusių karas Ukrainoje
Tai pasakojimas apie baltarusius kovojančius Ukrainoje ir jų didžiausią dalinį, Kalinauskio pulką.Istorija supina Baltarusija, Lietuva ir, galiausiai, Ukrainą į viena pasakojimą. Aleksandrui ir LIubai teko begti iš Baltarusijos i Vilnių kartu su vaikais, kur galiausiai ir nusėdo. Bet, atejo karas Ukrainoje. Dabar, Aleksandras kovoja Kalinauskio Pulke Ukrainoje, o Liuba jo laukia kartu su vaikais čia, Vilniuje.
20:30
Panorama
Svarbiausios naujienos iš Lietuvos ir pasaulio – ne tik iš sostinių, bet ir atokiausių kampelių, informacija tiesiogiai iš įvykių epicentro, argumentų kaktomuša, interviu su dienos herojais tiesioginiame eteryje.
21:00
Dienos tema
Nauja aktualių pokalbių rubrika žiūrimiausioje informacinėje laidoje "Panorama". Svarbiausius dienos įvykius apžvelgs ir su pašnekovais diskutuos penki žurnalistikos profesionalai – Audrius Matonis, Indrė Makaraitytė, Nemira Pumprickaitė, Rita Miliūtė, Vladimiras Laučius.
21:20
Sportas. Orai
21:30
Laiškas Ukrainai
Rusijos karinė invazija 2022-ųjų vasarį negrįžtamai pakeitė visų ukrainiečių likimus ir sujaukė gyvenimą Europoje. Tiesiogiai karą patiriančiųjų pasirinkimai aiškūs: kovoti arba bėgti. Tačiau esant toliau nuo jo klausimų daugėja: domėtis ar ignoruoti, priimti ar atstumti, aukoti ar kovoti? Lietuvos kino bendruomenė susibūrė į savanorišką kino projektą , kurio tikslas buvo fiksuoti, kas tokiu sudėtingu metu vyko mūsų šalyje.
23:10
Belarus Zhyve. Baltarusių karas Ukrainoje
Tai pasakojimas apie baltarusius kovojančius Ukrainoje ir jų didžiausią dalinį, Kalinauskio pulką.Istorija supina Baltarusija, Lietuva ir, galiausiai, Ukrainą į viena pasakojimą. Aleksandrui ir LIubai teko begti iš Baltarusijos i Vilnių kartu su vaikais, kur galiausiai ir nusėdo. Bet, atejo karas Ukrainoje. Dabar, Aleksandras kovoja Kalinauskio Pulke Ukrainoje, o Liuba jo laukia kartu su vaikais čia, Vilniuje.
2024-02-24
(šeštadienis)
00:05
DW žinios rusų kalba
Informacinio karo prieš Lietuvą ir demokratines vertybes akivaizdoje Lietuvos nacionalinis transliuotojas pateikia dar vieną alternatyvą ieškantiems objektyvios informacijos rusų kalba. Portale LRT.lt nuo šiol galima matyti vokiečių kanalo "Deutsche Welle" rusų kalba rengiamas žinias.
00:20
Jos vardas Prancūzija
Frans de Mior - žymi žurnalistė. Ji blaškosi tarp televizijos studijos, tolimos karo zonos ir aktyvaus šeimos gyvenimo. Pašėlęs įžymybės pasaulis staiga apsiverčia aukštyn kojom, kai ji automobiliu partrenkia motorolerio vairuotoją. Netikėtas kasdienybės sutrikdymas priverčia viską permąstyti. Frans bando sulėtinti tempą ir pasitraukti į paprastą, anonimišką gyvenimą, tačiau šlovė ir toliau ją persekioja, o naujo gyvenimo paieškas nutraukia paslaptingas meilės romanas.
02:35
Panorama
Svarbiausios naujienos iš Lietuvos ir pasaulio – ne tik iš sostinių, bet ir atokiausių kampelių, informacija tiesiogiai iš įvykių epicentro, argumentų kaktomuša, interviu su dienos herojais tiesioginiame eteryje.
03:05
Dienos tema
Nauja aktualių pokalbių rubrika žiūrimiausioje informacinėje laidoje "Panorama". Svarbiausius dienos įvykius apžvelgs ir su pašnekovais diskutuos penki žurnalistikos profesionalai – Audrius Matonis, Indrė Makaraitytė, Nemira Pumprickaitė, Rita Miliūtė, Vladimiras Laučius.
03:25
Sportas. Orai
03:30
Gero gyvenimo receptai
Kaip įvairiomis kryptimis auginti save? Kaip rečiau tapti auka ir dažniau džiaugtis savo gyvenimu? Kaip išmokti jaustis laimingu ir dėkingu? Daugelis Lietuvos žmonių vis dar neišdrįsta ar neturi lėšų kreiptis psichologinės pagalbos. Tai bus visiems prieinamas būdas gauti daugiau profesionalių patarimų, kaip pagerinti savo emocinę sveikatą.
03:30
Gero gyvenimo receptai
Kaip įvairiomis kryptimis auginti save? Kaip rečiau tapti auka ir dažniau džiaugtis savo gyvenimu? Kaip išmokti jaustis laimingu ir dėkingu? Daugelis Lietuvos žmonių vis dar neišdrįsta ar neturi lėšų kreiptis psichologinės pagalbos. Tai bus visiems prieinamas būdas gauti daugiau profesionalių patarimų, kaip pagerinti savo emocinę sveikatą.
04:25
Auksinis protas
"Auksinis protas" - tai populiariausias Lietuvoje intelektinis televizijos žaidimas. Jo vedėjai - intelektinių viktorinų Lietuvoje pradininkas, TV laidų prodiuseris Lietuvoje Arūnas Valinskas ir populiarus žurnalistas, vertėjas, visuomeninių iniciatyvų autorius Andrius Tapinas. Šis žiūrovų jau daugelį metų mėgstamas duetas penktadienio vakarais siūlo kokybišką pramogą, prie ekrano suvienijančią įvairaus amžiaus, išsilavinimo, pomėgių ir profesijų publiką. Žaidimą gali žaisti ne tik šeši žaidėjai studijoje, bet ir TV žiūrovai - pirmojo etapo klausimai pateikiami PROTOTO programėlėje.
05:30
Pusryčiai pas kaimyną
Lietuvoje gyvena 154-ių tautybių gyventojai. Nors tautinės mažumos yra neatsiejama mūsų visuomenės dalis, su Lietuva susijusi istoriniais saitais, visuomenės susiskaldymas, nacionalizmo protrūkiai, diskriminacija rodo, kad rasiniu pagrindu grįsta neapykanta visuomenėje vis dar egzistuoja (pvz. 2019 m. Eurobarometro tyrimas atskleidė, kad 48proc. Lietuvos gyventojų mano, kad romų tautybės diskriminacija yra labai paplitusi). Programos tikslas - supažindinti žiūrovą su šalia gyvenančių tautinių bendrijų atstovais, mažinti diskriminaciją, atskirtį. Idėja - kaimyną pažinsi virtuvėje prie pusryčių stalo. Lankomi Lietuvoje gyvenančių įvairių kultūrų žmonių namai, kartu gaminami jų mėgstami pusryčiai, susipažįstama su jų gyvenimo ypatybėmis, tradicijomis, kultūra ir pan.
06:00
Lietuvos Respublikos himnas
06:02
Mūšio laukas
Visuomenės atsparumo skatinimo programa.
06:30
Veranda
Architektūros ir dizaino žurnalas, skirtas pristatyti urbanistinę ir regioninę architektūrą ir jos objektus. Parodyti dizaino ir interjerų įdomiuosius pavyzdžius, naujienas, atkurtus istorinius objektus. Formuoti interjerų estetikos ir stilistikos nuovokas ir ugdyti estetines vertybes. Pristatyti architektus, dizainerius ir jų kūrybinius darbus.Laidos moto - apie mus ir namus - leidžia suprasti, jog laida skiriama visiems, besidomintiems savo gyvenama aplinka.Laidoje rodomi rimti dalykai, bet apie juos kalbama lengvai ir linksmai.
07:00
LRT girdi
07:55
Auksinis protas
"Auksinis protas" - tai populiariausias Lietuvoje intelektinis televizijos žaidimas. Jo vedėjai - intelektinių viktorinų Lietuvoje pradininkas, TV laidų prodiuseris Lietuvoje Arūnas Valinskas ir populiarus žurnalistas, vertėjas, visuomeninių iniciatyvų autorius Andrius Tapinas. Šis žiūrovų jau daugelį metų mėgstamas duetas penktadienio vakarais siūlo kokybišką pramogą, prie ekrano suvienijančią įvairaus amžiaus, išsilavinimo, pomėgių ir profesijų publiką. Žaidimą gali žaisti ne tik šeši žaidėjai studijoje, bet ir TV žiūrovai - pirmojo etapo klausimai pateikiami PROTOTO programėlėje.
09:00
Pradėk nuo savęs
Tik įsižiūrėjęs ir įsigilinęs gali suprasti, koks svarbus yra gamtoje kiekvienas augalas, gyvūnas. Tada žodis "bioįvairovė" nebeskamba valdiškai, mokslinčių kalba. Tiesiog supranti, kad visiems gamtos kūriniams turi likti vieta gyventi ir ne žmogui nuspręsti, kam užtenka tos vietos, o kas turi pasitraukti. Kad kiekvienas žmogus, o ypač jaunas, išsiugdytų tokį pojūtį ir suvokimą - toks būtų didysis laidos kūrėjų tikslas. O realusis - kad kuo daugiau įdomios, pagaulios informacijos galėtume paskleisti apie gamtos stebuklus. Tuos, kasdienius ir nepastebimus.
09:30
Žalia lentyna
Nauja laida "Žalia lentyna" - apie tvarumą bei antrą daiktų šansą įdomiai bei šiuolaikiškai.
10:00
Kas geresnio, kaimyne?
Moderni ir pozityvi laida (su subtitrais) atspindės mūsų daugiatautės valstybės didžiausios tautinės bendruomenės aktualijas, kultūrą, pristatys iškilių ir nusipelniusių Lietuvos lenkų portretus, bei mūsų bendros istorijos ypatingus puslapius, kurių pamokos aktualios ir šiandien. Gvildensime aktualias ir patrauklias temas, žengsime koją kojon su greitai besikeičiainčiu medijų pasauliu. Šiame sezone pristatysime ne tik Lietuvos lenkų bendruomenės ryškius atstovus, bet ir lietuvius, kuriuos sieja ypatingas ryšys su Lenkija, jos kultūra ir kalba. Kursime teimines laidas, skirsime dėmėsio reiškiniams ir įvykiams, kurie vienija lietuvių ir lenkų kultūras, aptarsime ir politines aktualijas. Pasakosime apie įvairių sričių mokslininkus, sportininkus ir menininkus, lenkus, kuriančius Vilniuje, Lietuvos kultūrai nusipelniusius lenkų kilmės asmenis.
10:30
Pahonia. Vytis
Programoje pasakojamos baltarusių gyvenimo istorijos, rodoma, ką jie veikia ir kaip jaučiasi Lietuvoje. Daugelis baltarusių buvo priversti palikti savo šalį ir persikelti gyventi į skirtingas šalis. Kiekvienas turi savo istoriją ir savo mintis ateičiai. Kažkas jau sukūrė savo verslą ir aktyviai jį plėtoja, kažkas organizuoja kultūrinį gyvenimą savo tautiečiams ir kitų šalių piliečiams.
11:00
Mes ukrainiečiai
Tai laida apie ketvirtą pagal dydį tautinę mažumą mūsų šalyje - ukrainiečius, jų gyvenimą Lietuvoje išlaikant ukrainietiškąją tapatybę ir puoselėjant gimtosios šalies tradicijas. Laidoje kalbinami ne vienerius metus Lietuvoje gyvenantys ukrainiečiai ir saugų prieglobstį čia radę karo pabėgėliai, atspindimos skaudžiausios jų gyvenimo akimirkas kovoje už laisvę ir pasiryžimas padėti savo šaliai, kad ir kas nutiktų. Laidos herojai kviečia prisidėti prie bendros kovos iki pergalės. Pasakojama ir apie ryškiausias lietuvių pagalbos Ukrainai iniciatyvas, o gyvenantiems Lietuvoje laikinai, ar čia besikuriantiems visam laikui, kaskart pateikiami naudingi patarimai, kaip į lietuvišką kasdienybę įsilieti kuo paprasčiau.
11:30
Mūsų rusų gatvė
Laida apie rusų, lietuvių ir kitų Lietuvoje gyvenančių tautų ryšius praeityje ir šiandien, transliuojama rusų kalba su lietuviškais subtitrais. Tik šioje laidoje galite sužinoti visą informaciją apie rusų bendruomenės gyvenimą, jos pilietinę poziciją dabartinėje geopolitinėje situacijoje, artimiau susipažinti su įdomiais tėvynainiais ir naujais imigrantais. Laidos vizitinė kortelė - siužetai apie praeitį, nufilmuoti remiantis archyviniais dokumentais ir senąja spauda. "Mūsų rusų gatvė" apdovanota Prahoje vykusio Tarptautinio televizijos ir radijo laidų rusų kalba festivalio Didžiuoju prizu, įvertinta Tautinių mažumų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės premija "Už tarpkultūrinio dialogo skatinimą", laimėjo Lietuvos radijo ir televizijos komisijos konkurso "Pragiedruliai" nominacijoje "Geriausia televizijos kultūros laida".
12:00
Pusryčiai pas kaimyną
Lietuvoje gyvena 154-ių tautybių gyventojai. Nors tautinės mažumos yra neatsiejama mūsų visuomenės dalis, su Lietuva susijusi istoriniais saitais, visuomenės susiskaldymas, nacionalizmo protrūkiai, diskriminacija rodo, kad rasiniu pagrindu grįsta neapykanta visuomenėje vis dar egzistuoja (pvz. 2019 m. Eurobarometro tyrimas atskleidė, kad 48proc. Lietuvos gyventojų mano, kad romų tautybės diskriminacija yra labai paplitusi). Programos tikslas - supažindinti žiūrovą su šalia gyvenančių tautinių bendrijų atstovais, mažinti diskriminaciją, atskirtį. Idėja - kaimyną pažinsi virtuvėje prie pusryčių stalo. Lankomi Lietuvoje gyvenančių įvairių kultūrų žmonių namai, kartu gaminami jų mėgstami pusryčiai, susipažįstama su jų gyvenimo ypatybėmis, tradicijomis, kultūra ir pan.
12:30
Širdyje lietuvis
Tai laida, pasakojanti lietuvių, save vadinančių mūsų šalies ambasadoriais visame pasaulyje, istorijas. Žmonės, kurių širdyse visada Lietuva, įkvepiantis patriotiškumas, pastangos išsaugoti lietuvybę ir ją perduoti ateities kartoms - tai rubrikos "Savaitės lietuvis" herojai. Laidoje bendradarbiaujant su Pasaulio lietuvių bendruomene ir lietuvių bendruomenėmis įvairiose šalyse, pristatomi bendruomenėms svarbūs įvykiai lietuvių gyvenime, tendencijos, istorijos, apie jų gyvenimus svečioje šalyje. Kalbinami žmonės, kurių lūpose Lietuvos vardas kasdien skamba net už tūkstančių kilometrų, o lietuviškos dainos ir tautiniai šokiai neatskiriama jų laisvalaikio dalis. Tie, kurie dirba dėl tėvynės nesitikėdami jokio atlygio ir kur bebūtų aplink save susikuria mažą Lietuvą.
13:30
Smalsumo genas
Laida apie naujausias mokslinių tyrimų tendencijas ir naujas mokslo sritis, padedančias geriau pažinti pasaulį ir visuomenę. Atskleidžiamas žmonijos kelias iš mitologinės praeities į technologinę dabartį ir postžmogišką ateitį (dirbtinis intelektas, implantai, naujos medžiagos, socialiniai aspektai). Naudojamas evoliucinis požiūris, padedantis suprasti tikrąsias įvairių procesų priežastis, jų kontekstą ir rasti geriausią sprendimą (genetiniai, ekonominiai, politiniai, socialiniai procesai). Supažindinama su Lietuvos mokslininkų reikšmingiausiais darbais ir jų praktiniais taikymais, inovacijomis (bendradarbiaujant su Lietuvos mokslų akademija, MITA ir kt. mokslo institucijomis). Siekiant suartinti dvi kultūras (meną, filosofiją ir mokslą), laidose kalbinami ne tik mokslininkai.
14:00
Euromaxx
"Euromaxx" - tai vokiečių televizijos "Deutsche Welle" ir LRT bendros gamybos Europos kultūros ir gyvenimo būdo žurnalas. Dinamiškuose reportažuose - meno, kultūros renginiai, mokslo atradimai, mada, muzika, kulinarinis paveldas, gražiausių Europos miestų architektūra, įdomūs žmonės ir jų istorijos, skirtingų tautų gyvenimo būdo ypatybės. DW televizija šią laidą kuria jau septynerius metus. Ji transliuojama įvairiose pasaulio šalyse aštuoniomis kalbomis, o per LRT matysite ir lietuviškąjį "Euromaxx" variantą, kurį ves žurnalistė ir informacinių laidų vedėja Ugnė Galadauskaitė. "Euromaxx" yra pelnęs tarptautinį pripažinimą: "Hotbird TV" apdovanojimą, aukščiausius Niujorko festivalio ir "Worldfest" Hjustone prizus, apdovanotas "WorldMediaFEest" Hamburge. Apdovanojimais įvertinta ir laidos studija bei jos grafinis apipavidalinimas.
14:30
Restauratoriai
Pasakojimai apie įvairių sričių paveldo objekto restauratorius. Apie paveldo reikšmę ir svarbą, išryškina, atskleidžia restauratoriaus vaidmenį visuomenės gyvenime ir pasaulio kontekste.
15:00
Pasivaikščiojimai
"Pasivaikščiojimai" yra autorinė pokalbių laida, pakeitusi Lietuvos pokalbių laidų peizažą ir padariusi reikšmingą įtaką žanro vystymui. Lietuvos kultūros, mokslo, sporto ir visuomenės figūrų portretų galerija. Laida pastaruoju metu aktyviai eina ir į tarptautinių pokalbių sritį bei jaunimo turinį ir auditoriją. Laidos pagrindu "Alma Litera" leidykla 2013 metais išleido "Pasivaikščiojimų" knygą. 2023 pavasarį pasirodys antroji knyga. "Pasivaikščiojimai" visada buvo nekonformistinis ir atviras pokalbių šou, į kurį patekti laikoma prestižo reikalu.
15:30
Prognozė
Programa apie klimato kaitą, kurioje išeinama už gamtinio faktoriaus ribų ir į klimato kaitos problemą gilinamasi plačiau. Klimato kaita jau veikia ir ateityje dar stipriau veiks visas šiuolaikinio žmogaus gyvenimo sritis - nuo globalios ekonomikos iki kasdienio vartojimo, nuo psichologijos iki vertybių kaitos bei ryškių gyvenamosios aplinkos pokyčių. Įvairiais kampais nagrinėjant temą, siekiama atsakyti į svarbiausią klausimą: kaip klimato kaita paveiks kiekvieno žmogaus kasdienybę?
16:00
Aš gyvenu iliuzijų pasaulyje
Pagal prigimtį žmogus yra sociali būtybė. Gyvendami bendruomenėmis žmonės suformuoja įsitikinimus ir "tiesas", kurios nebūtinai yra... teisingos. Kodėl šaltibarščiai neva yra skanesni, nes jie gaminami iš riebesnio kefyro? Ar tikrai riebiau yra skaniau? Padarykime eksperimentą - tegul focus grupė nežinodama, kurie riebesni, kurie ne, paragauja ir pasako savo verdiktą. Įsitikinimus ir stereotipus formuoja tradicijos, tačiau XXI-ame amžiuje šis procesas paspartėja socialinių tinklų dėka. Lengviausia kaltinti internetą dėl melagienų sklaidos, tačiau tai - kraštutiniai bendruomenių poveikio atvejai. Didžioji dalis interneto vartotojų (skaitmenizuotoje visuomenėje tai praktiškai visi piliečiai) priima socialinės elgsenos ir mąstymo modelius, kurie neatrodo grėsmingi, tačiau galėtų būti priskirti bandos elgesiui. Trys pašnekovai per penkias minutes kiekvienas atskleidžia įdomių faktų, analizių apie aptariamą dalyką. Savo verdiktą ir pasirinkimo argumentus aptariamo dalyko tema po eskperimento pateikia focus grupės atstovai.
16:30
Mano mokytojas
Dokumentikos ciklas "Mano mokytojas" - tai jaudinanti kelionė į mokytojo ir buvusių mokinių praeitį bei kartu išgyventas istorijas, kuomet mokiniai žengė savo pirmuosius žingsnius brandaus gyvenimo link. Tai istorijos apie Lietuvos "kultinius" mokytojus, kurie ugdė, auklėjo, perdavė mokiniams kompetencijas ir slapčiausias profesines patirtis, o jų mokiniai rinkosi skirtingus karjeros vingius. Kas tie "nematomi žmonės" kūrę ir vis dar kuriantys dabartinę Lietuvą? Kam turime pasakyti "ačiū"?
17:00
Žinomos nežinomos moterys
18:00
Kalbantys tekstai
18:45
Prisiminkime
18:55
Vizionieriai
Trečiame "Vizionierių" dokumentikos ciklo sezone dėmesys skiriamas kūrėjams, dirbantiems scenos menų lauke. Pristatomi teatro režisieriai, dramaturgai, scenografai, kostiumo dailininkai, prodiuseriai ir teatro kompozitoriai.
19:00
Stop juosta
"Stop juosta". Virsmo ir laisvės architektūra. Lietuviai emigracijoje ir jų išgyvenimo istorijos. Jungtinės Amerikos Valstijos, Kanada, Pietų Afrikos respublika. 20 TV dokumentinių apybraižų apie emigrantų kovą už Lietuvos laisvę.
20:00
Čia kinas
Kino įvykiai ir asmenybės Lietuvoje ir pasaulyje. Interviu su kino žmonėmis, apžvalgos, filmų rekomendacijos ir analizės, festivaliai ir kino filmavimo užkulisiai.
20:30
Panorama
Svarbiausios naujienos iš Lietuvos ir pasaulio – ne tik iš sostinių, bet ir atokiausių kampelių, informacija tiesiogiai iš įvykių epicentro, argumentų kaktomuša, interviu su dienos herojais tiesioginiame eteryje.
20:52
Sportas. Orai
21:00
Ponas Verdu
Charlie Chaplinas savo prieštaringiausiame filme - puikioje ir niūrioje juodojoje komedijoje apie pinigus, santuoką ir žmogžudystę, vaidina šokiruojančią priešingybę savo ankstesniam personažui. Ponas Verdu - Mėlynbarzdis, mįslingas šeimos žmogus, kuris stengiasi išlaikyti savo žmoną ir vaiką žudydamas turtingas moteris. Jis žiaurus ir rafinuotas. Žmogžudystę jis laiko teisėtu būdu siekti gyvenimo tikslų. Ch. Chaplinas pasinaudojo Verdu personažu, kad parodytų, jog visuomenė, kurios prasmę lemia verslas, yra grįsta nusikaltimais ir karais. Nominuotas "Oskarui už geriausią scenarijų. Pelnė 5 kino apdovanojimus.
23:05
Oro pasipriešinimas
Vensanas yra šaudymo iš 300 metrų čempionas, gyvenantis ramų vedybinį gyvenimą. Finansinių problemų prislėgtas vyras sunkiai įsivaizduoja laimingą jų santuokos ir dukters ateitį, o dar rimtesni šeimos rūpesčiai prasideda, kai į namus atsikrausto ligotas ir įnoringas tėvas. Nuo tada Vensanas prieglobstį randa šaudykloje, kur gali pamiršti slegiančią kasdienybę. Čia jis sutinka Reno, simpatišką paslaptingą penkiasdešimtmetį vyrą, kuris pasiūlo jam ypatingą kontraktą...
2024-02-25
(sekmadienis)
00:40
Laisvė šviečia 2024. RADAROM! Koncertas Lukiškių aikštėje Vilniuje
Drauge su garsiausiais šalies atlikėjais ir visuomenės lyderiais, kaip TADA, taip ir DABAR, tarkime - tegu Laisvė šviečia. RADAROM!
01:45
Kai nutyla artilerija
Filmuota Kramatorske, Sviatohirske, Slovjanske, Majakuose, Sosnovėje, Voznesenske, Tetjanivkoje, Tetianivkoje, Lvive.
02:45
LRT OPUS Jaunatis
Naujos jaukių pokalbių ir koncertų serijos formatas LRT OPUS klausytojams ir žiūrovams bus atpažįstamas - LRT OPUS JAUNATIS studijos svečių pasirodymus kaskart papildys jaukūs pokalbiai su LRT populiariosios muzikos vyriausiuoju redaktoriumi Ramūnu Zilniu.
03:10
Tarptautinis folkloro festivalis "Pokrovo varpai" 2023
Mindaugo Stumbro World Music projekto "SPELL" pasaulinė premjera Paremta ukrainiečių tradicine muzika LNF Didžiojoje salėje nuskambės pasaulinė Mindaugo Stumbro World Music projekto "SPELL" premjera, kurios pagrindas - ukrainiečių tradicinė muzika. Koncertas į vieną sceną suburs Lietuvos, Ukrainos bei Sakartvelo atlikėjus: ukrainiečių folkloro ansamblį "Sviato", K. Vardeli styginių kvartetą ir būrį kitų muzikų, tarp kurių trombonu grojantis kompozitorius - Jievaras Jasinskis, fortepijonu skambinanti Julija Lankė ar pats klasikinę gitarą, arabišką udą įvaldęs kūrinio autorius - Mindaugas Stumbras. Folkloro ansamblis "Sviato" ves klausytojus savitais, atradimų kupinais ukrainiečių tautos tradicinės muzikos keliais. Koncertui diriguos jaunas, tačiau savo šalyje bei Europoje puikiai žinomas dirigentas, Levan Jagaev iš Sakartvelo.
04:00
Tarptautinis folkloro festivalis "Pokrovo varpai" 2023
Mindaugo Stumbro World Music projekto "SPELL" pasaulinė premjera Paremta ukrainiečių tradicine muzika LNF Didžiojoje salėje nuskambės pasaulinė Mindaugo Stumbro World Music projekto "SPELL" premjera, kurios pagrindas - ukrainiečių tradicinė muzika. Koncertas į vieną sceną suburs Lietuvos, Ukrainos bei Sakartvelo atlikėjus: ukrainiečių folkloro ansamblį "Sviato", K. Vardeli styginių kvartetą ir būrį kitų muzikų, tarp kurių trombonu grojantis kompozitorius - Jievaras Jasinskis, fortepijonu skambinanti Julija Lankė ar pats klasikinę gitarą, arabišką udą įvaldęs kūrinio autorius - Mindaugas Stumbras. Folkloro ansamblis "Sviato" ves klausytojus savitais, atradimų kupinais ukrainiečių tautos tradicinės muzikos keliais. Koncertui diriguos jaunas, tačiau savo šalyje bei Europoje puikiai žinomas dirigentas, Levan Jagaev iš Sakartvelo.
04:00
Tarptautinis folkloro festivalis "Pokrovo varpai" 2023
Mindaugo Stumbro World Music projekto "SPELL" pasaulinė premjera Paremta ukrainiečių tradicine muzika LNF Didžiojoje salėje nuskambės pasaulinė Mindaugo Stumbro World Music projekto "SPELL" premjera, kurios pagrindas - ukrainiečių tradicinė muzika. Koncertas į vieną sceną suburs Lietuvos, Ukrainos bei Sakartvelo atlikėjus: ukrainiečių folkloro ansamblį "Sviato", K. Vardeli styginių kvartetą ir būrį kitų muzikų, tarp kurių trombonu grojantis kompozitorius - Jievaras Jasinskis, fortepijonu skambinanti Julija Lankė ar pats klasikinę gitarą, arabišką udą įvaldęs kūrinio autorius - Mindaugas Stumbras. Folkloro ansamblis "Sviato" ves klausytojus savitais, atradimų kupinais ukrainiečių tautos tradicinės muzikos keliais. Koncertui diriguos jaunas, tačiau savo šalyje bei Europoje puikiai žinomas dirigentas, Levan Jagaev iš Sakartvelo.
04:00
Tarptautinis folkloro festivalis "Pokrovo varpai" 2023
Mindaugo Stumbro World Music projekto "SPELL" pasaulinė premjera Paremta ukrainiečių tradicine muzika LNF Didžiojoje salėje nuskambės pasaulinė Mindaugo Stumbro World Music projekto "SPELL" premjera, kurios pagrindas - ukrainiečių tradicinė muzika. Koncertas į vieną sceną suburs Lietuvos, Ukrainos bei Sakartvelo atlikėjus: ukrainiečių folkloro ansamblį "Sviato", K. Vardeli styginių kvartetą ir būrį kitų muzikų, tarp kurių trombonu grojantis kompozitorius - Jievaras Jasinskis, fortepijonu skambinanti Julija Lankė ar pats klasikinę gitarą, arabišką udą įvaldęs kūrinio autorius - Mindaugas Stumbras. Folkloro ansamblis "Sviato" ves klausytojus savitais, atradimų kupinais ukrainiečių tautos tradicinės muzikos keliais. Koncertui diriguos jaunas, tačiau savo šalyje bei Europoje puikiai žinomas dirigentas, Levan Jagaev iš Sakartvelo.
05:00
Gustavo enciklopedija
LRT televizijos laida vaikams "Gustavo enciklopedija" – tai ne vien pažintis su mus supančio pasaulio istorija, geografija, gamta, iškiliomis asmenybėmis. Tai tikros draugystės, tolerancijos, pozityvaus požiūrio į gyvenimą pamokėlės. Svarbiausias laidos autorių tikslas – pasitelkus fantaziją, humorą, pieštinę animaciją, visas įmanomas meninės raiškos priemones maloniai stebinti ir džiuginti žiūrovus. Per 17 laidos gyvavimo metų čia buvo sukurtas savitas pasaulis, kuriame draugiškai ir laimingai gyvena žurnalistas Gustavas, profesorius Kalėdauskas, nykštukas Benas, daygybė kitų, tikrų ir pieštų personažų. Riba, skirianti nerūpestingą vaikystę ir sudėtingą suaugusiųjų pasaulį – tarsi plonytė raudona linija, kuri čia neretai peržengiama, todėl laida skirta ne tik vaikams, bet ir visiems geros valios žmonėms.
05:30
Mano geriausias draugas
Pažintinė laida apie naminius gyvūnus, skirta pritraukti jauniausiąją TV aufitorijos dalį. Laidoje vaikams patrauklia forma pasakojama apie naminių gyvūnų auginimą, rūpinimąsi jais, dresavimą ir kitus būdus linksmai leisti laiką kartu. Vaikai supažindinami su naminių gyvūnų įvairove, jų poreikiais, ugdomas smalsumas, žingeidumas, atsakomybės jausmas, mokoma rūpintis silpnesniais už save. Laida filmuojama studijoje, kurioje susirenka vaikai su savo gyvūnais, studijoje vaikai denonstruoja geriausio draugo sugebėjimus.
06:00
Lietuvos Respublikos himnas
06:05
Henrieta
Karvutė Henrieta gyvena mažame ūkyje kartu su ūkininku ir daugybe kitų gyvūnų. Mėgstamiausia jos veikla - padėti vietiniam paštininkui pristatyti paštą. Ji patiria daugybę nuotykių, kartais sukelia chaosą, leidžiasi į keliones ir rengia vakarėlius. Su Henrieta ir jos bičiuliais liūdna nebus!
06:12
Henrieta
Karvutė Henrieta gyvena mažame ūkyje kartu su ūkininku ir daugybe kitų gyvūnų. Mėgstamiausia jos veikla - padėti vietiniam paštininkui pristatyti paštą. Ji patiria daugybę nuotykių, kartais sukelia chaosą, leidžiasi į keliones ir rengia vakarėlius. Su Henrieta ir jos bičiuliais liūdna nebus!
06:20
Kiškiai drąsuoliai
06:27
Kiškiai drąsuoliai
06:35
Kiškiai drąsuoliai
06:45
Riteriukas Gasas
Gasas, nedidukas berniukas, svajoja tapti Didžiausiu riteriu visoje Karamelio karalystėje. Bėda ta, kad Gasas yra be galo mažiukas! Jam teks įrodyti, kad drąsi širdis gali įveikti visas kliūtis, nepaisant jokių išorinių savybių.
06:56
Riteriukas Gasas
Gasas, nedidukas berniukas, svajoja tapti Didžiausiu riteriu visoje Karamelio karalystėje. Bėda ta, kad Gasas yra be galo mažiukas! Jam teks įrodyti, kad drąsi širdis gali įveikti visas kliūtis, nepaisant jokių išorinių savybių.
07:10
Kiškiai drąsuoliai
07:17
Kiškiai drąsuoliai
07:24
Kiškiai drąsuoliai
07:30
Alvinas ir patrakėliai burundukai
Tarptautinės muzikos pasaulio superžvaigždės Alvinas, Saimonas ir Teodoras nukels mažuosius žiūrovus į muzikos, juoko ir smagių istorijų kupiną kelionę, kuria žavisi ištisos muzikaliųjų burundukų gerbėjų kartos.
07:41
Alvinas ir patrakėliai burundukai
Tarptautinės muzikos pasaulio superžvaigždės Alvinas, Saimonas ir Teodoras nukels mažuosius žiūrovus į muzikos, juoko ir smagių istorijų kupiną kelionę, kuria žavisi ištisos muzikaliųjų burundukų gerbėjų kartos.
07:55
Tara Dankan
Tara Dankan nėra eilinė mergina, užaugusi Žemėje. Ji turi ypatingų galių. Keliaudama į stebuklingą Kito Pasaulio planetą, ji atras ir išmoks valdyti stiprėjančią magiją. Jos prireiks, kad Tara galėtų padėti savo šeimai apsaugoti imperiją, kurios paveldėtoja vieną dieną taps ji pati.
08:07
Tara Dankan
Tara Dankan nėra eilinė mergina, užaugusi Žemėje. Ji turi ypatingų galių. Keliaudama į stebuklingą Kito Pasaulio planetą, ji atras ir išmoks valdyti stiprėjančią magiją. Jos prireiks, kad Tara galėtų padėti savo šeimai apsaugoti imperiją, kurios paveldėtoja vieną dieną taps ji pati.
08:20
Padingtono nuotykiai
08:32
Padingtono nuotykiai
08:44
Padingtono nuotykiai
09:00
Mano pasas meluoja
Programa apie visada jaunus ir energingus meluojančių pasų savininkus. Tuos, kurie nekreipia dėmesio į sidabro spalvos plaukus ir nesiruošia sustoti: dirba, kuria, keliauja, mokosi. Kiekvienoje laidoje - du pasakojimai apie žavius meluojančių pasų savininkus ir pokalbis su svečiu.
09:30
Kelias
Kultūrinė-religinė programa "Kelias" pasakoja apie Lietuvos evangelikų liuteronų ir reformatų bendruomenių istoriją ir dabartį. Laidose vaizdingai pristatoma daugiau nei 500 metų Lietuvoje gyvuojanti liuteronų ir reformatų bažnyčios tradicija ir istorinis paveldas. Pasakojama apie įvairiuose Lietuvos kampeliuose esančias liuteronų ir reformatų bažnyčias ir bendruomenes, jų gyvenimą, ryšius su išeivija ir užsienio bendruomenėmis, pristatomos iškilios asmenybės. Programa "Kelias" per Lietuvos nacionalinę televiziją transliuojama jau daugiau nei 30 metų. Jos autoriai: Rita Naujokaitytė ir Tomas Pavilanskas-Kalvanas.
10:00
7 Kauno dienos
10:30
Tikėjimas ir gyvenimas
Laidoje kalbama apie ortodoksų (stačiatikių) ir sentikių gyvenimą, jų dvasinius kelius. Lietuvos Valstybė pripažįsta devynias Lietuvos istorinio, dvasinio bei socialinio palikimo dalį sudarančias tradicines Lietuvoje egzistuojančias religines bendruomenes ir bendrijas, tarp jų ir ortodoksų (stačiatikių) ir sentikių. Laidos kūrėjai stengiasi atskleisti konfesijų esmę kalbinant jų atstovus. Laidoje pasakojama apie žmones, šventes, istoriją, tradicijas ir kitas svarbias šių bendruomenių temas. Ortodoksų ir sentikių gyvenimas Lietuvoje yra įdomus, įvairiapusis ir kupinas bendruomeninių veiklų.
11:00
Močiute, išmokyk
Socialinis projektas apie ryšį tarp suaugusių anūkų ir senelių, apie galimybes pažinti senesnės kartos gyvenimą, sutvirtinti vertybinį pamatą, sužinoti apie senjorų problemas, pamatyti pasaulį jų akimis. Laida "Močiute, išmokyk" per konkrečias daugiau ar mažiau žinomų žmonių istorijas ir jų išmoktas pamokas iš savųjų senelių, padės kiekvienam atrasti savo šeimos istoriją.
11:30
Menora
Apie Lietuvos žydų - litvakų - praeitį ir nūdieną ne tik Lietuvoje, bet ir plačiajame pasaulyje pasakoja LRT laida "Menora". Sportininkai ir muzikantai, mokslininkai ir avantiūristai, kino žvaigždės ir politikos veikėjai, kilę iš mažų dulkėtų Aukštaitijos ar Žemaitijos štetlų, pramoninių Šiaulių ar pasakų miesto Vilniaus, gyvenantys Lietuvoje ar istorijos audrų išblaškyti po pasaulį, - visi jie esami ir būsimi laidos apie Lietuvos žydus "Menora" herojai.
12:00
Šventadienio mintys
Laida religine tematika, kuri padeda pajusti visuotinės bažnyčios pulsą, atskleidžia bažnyčios požiūrį į daugelį reiškinių. Ji svarbi Lietuvos katalikams ir plačiajai auditorijai, besidominčiai religija, kultūra, visiems, ieškantiems atsakymų į egzistencinius klausimus.
12:30
Šv. Mišios iš Vilniaus šv. Vyskupo Stanislovo ir šv. Vladislovo arkikatedros bazilikos
13:45
Anė su Ė
Paskutiniame serialo sezone Anei sukanka 16 metų, ji baigia mokslus mažoje mokykloje ir ruošiasi stoti į koledžą. Mergina pagaliau daugiau sužino apie savo kilmę. Anė labiau subrendusi, ima pastebėti žavius berniukus, bet ji vis dar tokia pat emocinga, impulsyvi ir nenumaldoma kaip anksčiau.
16:00
Muzikos talentų lyga 2024
Vaikų ir jaunimo populiariosios muzikos konkursas "Muzikos talentų lyga" Palangos koncerto pasirodymai.
17:00
Arbata