LRT Plius HD
Patrauklus, plataus spektro LRT Plius turinys skirtas informuoti, sudominti ir sužavėti auditoriją. LRT Llius tiesiogiai transliuoja naujienas ir debatus apie svarbiausius vietinius ir pasaulinius įvykius. LRT Pius programoje švenčiamas menas, muzika ir literatūra. Rodomi užsienio ir lietuvių režisierių sukurti filmai ir serialai. Taip LRT Plius žiūrovai gali mėgautis įvairiais kino žanrais, istorijomis ir kultūrinio paveldo kūriniais.
TV Programa
2024-06-21
(penktadienis)
11:30
Pusryčiai pas kaimyną
Lietuvoje gyvena 154-ių tautybių gyventojai. Nors tautinės mažumos yra neatsiejama mūsų visuomenės dalis, su Lietuva susijusi istoriniais saitais, visuomenės susiskaldymas, nacionalizmo protrūkiai, diskriminacija rodo, kad rasiniu pagrindu grįsta neapykanta visuomenėje vis dar egzistuoja (pvz. 2019 m. Eurobarometro tyrimas atskleidė, kad 48proc. Lietuvos gyventojų mano, kad romų tautybės diskriminacija yra labai paplitusi). Programos tikslas - supažindinti žiūrovą su šalia gyvenančių tautinių bendrijų atstovais, mažinti diskriminaciją, atskirtį. Idėja - kaimyną pažinsi virtuvėje prie pusryčių stalo. Lankomi Lietuvoje gyvenančių įvairių kultūrų žmonių namai, kartu gaminami jų mėgstami pusryčiai, susipažįstama su jų gyvenimo ypatybėmis, tradicijomis, kultūra ir pan.
12:00
Duokim garo!
Jaukios penktadienio vakaronės LRT Televizijos Didžiojoje studijoje. Tradicija ir dabartis,nuoširdžiai grojantys ir dainuojantys Lietuvos žmonės – mūsų dainos ir muzika. Tai, kas paveldėta ir kuriama šiandien, kas jungia mus į bendruomenę. Čia – Lietuva. Čia duosim garo!
14:00
Daugiau nei mokytojas
Laida apie Lietuvos mokytojus, pademonstruoti šios profesijos patrauklumą ir visapusiškumą, atskleisti jaunųjų mokytojų mokymo metodus, asmenybių simpatiškumą, aktyvų laisvalaikį, lyderystės gebėjimus.
14:30
Banksy. Ieškomiausias
Dokumentinis filmas Prancūzija 2020 m. Rež. Aurelia Rouvier ir Seamus Haley. Už Banksio vardo slypi gatvės menas, kandžios politinės ir socialinės žinutės, įžūlūs triukai ir milijonų svarų vertės kūriniai. Sklando daugybė sąmokslo teorijų, tačiau niekas iš tiesų nežino - kas gi iš tiesų yra Banksis?
15:30
Ist Endo seserys
Serialo siužetas paremtas bestseleriu tapusiais Jennifer Worth memuarais. Ji dirbo Šventojo Jono anglikonų religinės bendruomenės namuose, kurių pagrindinė veikla - akušerija. Seriale vaizduojamas seserų iš Londono skurdžiausio Ist Endo rajono kasdienis gyvenimas. Istorija prasideda pasakojimu apie dvidešimt dvejų metų Dženi, ką tik įgijusią akušerės kvalifikaciją. Mergina 1957 metais palieka šeimos namus ir tampa akušere varganame miesto rajone. Dirbdama kartu su vienuolėmis ir kvalifikuotomis slaugytojomis, ji patiria sunkias gyvenimo sąlygas, mato motinų, kuriomis atvyko rūpintis, drąsą ir gerumą. Jauną akušerę maloniai priima vienuolės, ji susidraugauja su kitomis akušerėmis - linksmuole Triksi, švelniąja Sintija ir naujoke, kilusia iš turtingos šeimos Čumi. Vietos bendruomenės gyvenimą stebime jaunų slaugytojų, dviračiais važiuojančių pas pacientus, akimis. Nors pasaulis, kuriame atsidūrė Dženi, visai kitoks nei jai įprastas, mergina greitai pasineria į gimties, mirties, romanų ir intrigų sūkurį bendruomenėje, kurią mokosi pamilti. Dirbdama kartu su kitomis akušerėmis vienuolėmis, Dženi mato sunkias pacientų gyvenimo sąlygas, bet ir atranda jų nepaprastą stiprybę. Ji pamažu įsilieja į vietos gyventojų kasdienybę, kurioje netrūksta romantikos ir paslapčių. Pirmojo sezono veiksmas prasideda 1957 m. pradžioje, kai Didžiojoje Britanijoje kyla kūdikių bumas, o Ist Endą vargina skurdas. Seriale nagrinėjamos tokios temos, kaip tuberkuliozės epidemija, sergančių ligonių priežiūra, akušerija kalėjimo sąlygomis, smurtas šeimoje, rasinės santuokos, moterų lytinių organų žalojimas ir abortai. BAFTA apdovanojimai atiteko pirmųjų serijų režisierei Philippai Lowthorpe bei už geriausią grimą. Dar pelnytos 3 BAFTA nominacijos. 2013 m. Nacionalinį britų televizijos apdovanojimą už geriausią moters vaidmenį dramoje pelnė aktorė Miranda Hart, 2017 metais ši premija įteikta kaip geriausiam draminiam serialui. Iš viso 17 televizijos apdovanojimų ir 20 nominacijų.
16:30
Laba diena, Lietuva
Apie tai, kas šiuo metu vyksta Lietuvoje ir visame pasaulyje kiekvieną darbo dieną nuo 14 val. iki 16.30 val. informuoja aktualijų laida "Laba diena, Lietuva!". LRT TELEVIZIJOS naujienų tarnyba turi plačiausią korespondentų tinklą visoje šalyje, todėl operatyviai gali informuoti iš kone bet kurios Lietuvos vietos. Pasitelkę naujausias transliavimo technologijas mūsų žurnalistai nuolat dirba ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Ten, kur vyksta tai, apie ką pasaulio naujienų laidos praneša pirmiausia. Ten, kur kur sprendžiami visai pasaulio bendruomenei aktualūs politiniai, ekonominiai, kultūriniai klausimai. Tačiau popietės metas per LRT TELEVIZIJĄ skirtas ne tik žinioms iš neramaus pasaulio. Čia ir naujausia teisinė informacija, medicinos, kultūros naujienos, neakivaizdžios kelionės po išskirtines pasaulio vietas ar patyrusio virtuvės šefo pasiūlyta idėja vakarienei.
18:30
7 Kauno dienos
"7 Kauno dienos" -TV laida, kurios temos - nuo jaunatviškų eksperimentų iki rimtų argumentų, nuo kasdienių įvykių iki visuomenės aktualijų.
19:00
Knygų žiurkės
Ką apie kiekvieną iš mūsų sako mūsų namų bibliotekose esančios knygos?Įspūdingiausios, brangiausios, mylimiausios, netikėta linkme gyvenimą pasukusios knygos, knygų veikėjai ir istorijos, formavusios asmenybę, lėmusios gyvenimo būdą ar profesinius pasirinkimus. Knyga po knygos, istorija po istorijos, ir lig šiol niekam nerodyti namų bibliotekos lobiai tampa žiūrovui raktu, atveriančiu kitokį, labai asmeninį ir intymų laidos herojaus pasaulį.
19:30
Europos plaukimo čempionatas. Pusfinaliai ir finalai
Tiesioginė transliacija iš Belgrado
19:30
Europos plaukimo čempionatas. Pusfinaliai ir finalai. Gali dalyvauti A. Šidlauskas, D. Rapšys
Tiesioginė transliacija iš Belgrado
21:30
Mažasis kareivis
Per Alžyro karą Briuno Forestjė gyvena Ženevoje, kad išvengtų šaukimo į kariuomenę Prancūzijoje. Dirbdamas reporteriu, jis gauna įsakymą nužudyti Alžyro nacionalinio išsivadavimo fronto šalininką Palivodą, kad įrodytų, jog nėra dvigubas agentas. Atsisakymas ir dvejonės neleidžia jam įvykdyti žmogžudystės. Tuo metu jis sutinka ir įsimyli Veroniką Drejer, kuri padėjo Alžyro pasipriešinimo fronto maištininkams. Briuno planuoja su ja išvykti į Braziliją, tačiau jį pagauna ir kankina Alžyro revoliucionieriai. Pabėgęs jis sutinka prancūzams nužudyti Palivodą mainais į kelionę Brazilijon kartu su Veronika. Tačiau prancūzai išsiaiškina Veronikos ryšius su alžyriečių pasipriešinimu ir mirtinai ją nukankina.Nors filmas reprezentuoja konkretų politinį laikotarpį ir jame daug kalbama apie politiką, "Mažasis kareivis" neturi politinio šališkumo. Nepaisant to, filmas vis tiek buvo uždraustas rodyti kino teatruose trejus metus.
23:00
Širdyje lietuvis
Tai laida, pasakojanti lietuvių, save vadinančių mūsų šalies ambasadoriais visame pasaulyje, istorijas. Žmonės, kurių širdyse visada Lietuva, įkvepiantis patriotiškumas, pastangos išsaugoti lietuvybę ir ją perduoti ateities kartoms - tai rubrikos "Savaitės lietuvis" herojai. Laidoje bendradarbiaujant su Pasaulio lietuvių bendruomene ir lietuvių bendruomenėmis įvairiose šalyse, pristatomi bendruomenėms svarbūs įvykiai lietuvių gyvenime, tendencijos, istorijos, apie jų gyvenimus svečioje šalyje. Kalbinami žmonės, kurių lūpose Lietuvos vardas kasdien skamba net už tūkstančių kilometrų, o lietuviškos dainos ir tautiniai šokiai neatskiriama jų laisvalaikio dalis. Tie, kurie dirba dėl tėvynės nesitikėdami jokio atlygio ir kur bebūtų aplink save susikuria mažą Lietuvą.
2024-06-22
(šeštadienis)
00:00
DW žinios rusų kalba
Informacinio karo prieš Lietuvą ir demokratines vertybes akivaizdoje Lietuvos nacionalinis transliuotojas pateikia dar vieną alternatyvą ieškantiems objektyvios informacijos rusų kalba. Portale LRT.lt nuo šiol galima matyti vokiečių kanalo "Deutsche Welle" rusų kalba rengiamas žinias.
00:15
Dabar pasaulyje
Objektyvus žvilgsnis į įvykius posovietinėje erdvėje – naujame "Laisvės radijo" ir "Amerikos balso" televiziniame projekte "Dabar pasaulyje".
00:40
Pagarba
Filme pasakojamas pasaulinę šlovę pelniusios atlikėjos, garsios feministės bei žmogaus teisių aktyvistės Arethos Franklin gyvenimo kelias: nuo pirmųjų gospelo dainų tėvų namuose vykstančiuose vakarėliuose, vėliau - tėvo vadovaujamame bažnyčios chore, motinos netekties, mergaitei sulaukus vos dešimties metų, o po poros metų jau pačiai tapus mama, iki nelengvo kelio siekiant muzikinės karjeros, tuo pat metu išgyvenant smurtą artimoje aplinkoje.
03:00
Panorama
Svarbiausios naujienos iš Lietuvos ir pasaulio – ne tik iš sostinių, bet ir atokiausių kampelių, informacija tiesiogiai iš įvykių epicentro, argumentų kaktomuša, interviu su dienos herojais tiesioginiame eteryje.
03:22
Sportas. Orai
03:30
Arbata
Pokalbių laida "Arbata". Čia išgerti arbatos, pabūti kartu ir pasidalinti savo pastebėjimais apie gyvenimą renkasi gerai pažįstami nuolatiniai pašnekovai. Tarsi savotiškas bendraminčių klubas, kur labiau bendros yra vertybės, o ne mintys ir požiūriai. Todėl aktualijų aptarimas ir dalinimasis įžvalgomis stengiantis nesiginčyti, o įsiklausyti ir išgirsti, kuria dėkingą terpę dvejoti nusistovėjusiomis tiesomis, tikrinti faktus ir ieškoti priežasčių, kitaip tariant - mąstyti.
04:25
Auksinis protas. Vasaros lyga
"Auksinis protas" - tai populiariausias Lietuvoje intelektinis televizijos žaidimas. Jo vedėjai - intelektinių viktorinų Lietuvoje pradininkas, TV laidų prodiuseris Lietuvoje Arūnas Valinskas ir populiarus žurnalistas, vertėjas, visuomeninių iniciatyvų autorius Andrius Tapinas. Šis žiūrovų jau daugelį metų mėgstamas duetas vasaros penktadienio vakarais siūlo kokybišką pramogą, prie ekrano suvienijančią įvairaus amžiaus, išsilavinimo, pomėgių ir profesijų publiką.
05:30
Pusryčiai pas kaimyną
Lietuvoje gyvena 154-ių tautybių gyventojai. Nors tautinės mažumos yra neatsiejama mūsų visuomenės dalis, su Lietuva susijusi istoriniais saitais, visuomenės susiskaldymas, nacionalizmo protrūkiai, diskriminacija rodo, kad rasiniu pagrindu grįsta neapykanta visuomenėje vis dar egzistuoja (pvz. 2019 m. Eurobarometro tyrimas atskleidė, kad 48proc. Lietuvos gyventojų mano, kad romų tautybės diskriminacija yra labai paplitusi). Programos tikslas - supažindinti žiūrovą su šalia gyvenančių tautinių bendrijų atstovais, mažinti diskriminaciją, atskirtį. Idėja - kaimyną pažinsi virtuvėje prie pusryčių stalo. Lankomi Lietuvoje gyvenančių įvairių kultūrų žmonių namai, kartu gaminami jų mėgstami pusryčiai, susipažįstama su jų gyvenimo ypatybėmis, tradicijomis, kultūra ir pan.
06:00
Lietuvos Respublikos himnas
06:02
Mūšio laukas
Visuomenės atsparumo skatinimo programa.
06:30
Veranda
Seni ir nauji. Atnaujinti ir ką tik sukurti. Šiuolaikiškai apgyventi ir istoriškai vertingi. Pajuskime skirtingas namų nuotaikas.
07:00
Draugiška Lietuva
LRT tęsia pažintį su regionais ir vasaros sezono metu iš televizijos studijų keliasi į Lietuvos miestus ir miestelius - keliauja pažinti šalies ir jos gyventojų.
07:00
Draugiška Lietuva
LRT tęsia pažintį su regionais ir vasaros sezono metu iš televizijos studijų keliasi į Lietuvos miestus ir miestelius - keliauja pažinti šalies ir jos gyventojų.
07:55
Auksinis protas. Vasaros lyga
"Auksinis protas" - tai populiariausias Lietuvoje intelektinis televizijos žaidimas. Jo vedėjai - intelektinių viktorinų Lietuvoje pradininkas, TV laidų prodiuseris Lietuvoje Arūnas Valinskas ir populiarus žurnalistas, vertėjas, visuomeninių iniciatyvų autorius Andrius Tapinas. Šis žiūrovų jau daugelį metų mėgstamas duetas vasaros penktadienio vakarais siūlo kokybišką pramogą, prie ekrano suvienijančią įvairaus amžiaus, išsilavinimo, pomėgių ir profesijų publiką.
09:00
Čia mano sodas
Laida, skirta sodininkams, kurie dar nėra profesionalūs daržovių ir gėlių augintojai, bet jiems įdomu kurti, atrasti, sužinoti, išbandyti naujus augalus, naujus žemdirbystės ar kovos su kenkėjais būdus. Žiūrovų laukia geriausių Lietuvos kraštovaizdžio projektų pristatymas, pažintis ir su kraštovaizdžio dizaineriais, ir sodininkais mėgėjais, ir su patyrusiais ūkininkais, taip pat daug praktiškų patarimų bei tikslūs augalų pavadinimai.
09:30
Toliau nuo miesto
Lietuvos miestų ir miestelių bei juose įsikūrusių žmonių istorijos. Laida sako, kad persikelti gyventi į regioną tampa nauja realybe, kuri įrodo, jog kaip ir sostinė ar kiti didieji Lietuvos miestai, taip ir mažesni miestai ar miesteliai turi, ką pasiūlyti bet kokio amžiaus ir socialinio statuso žmonėms.
10:00
Kas geresnio, kaimyne?
Moderni ir pozityvi laida (su subtitrais) atspindės mūsų daugiatautės valstybės didžiausios tautinės bendruomenės aktualijas, kultūrą, pristatys iškilių ir nusipelniusių Lietuvos lenkų portretus, bei mūsų bendros istorijos ypatingus puslapius, kurių pamokos aktualios ir šiandien. Gvildensime aktualias ir patrauklias temas, žengsime koją kojon su greitai besikeičiainčiu medijų pasauliu. Šiame sezone pristatysime ne tik Lietuvos lenkų bendruomenės ryškius atstovus, bet ir lietuvius, kuriuos sieja ypatingas ryšys su Lenkija, jos kultūra ir kalba. Kursime teimines laidas, skirsime dėmėsio reiškiniams ir įvykiams, kurie vienija lietuvių ir lenkų kultūras, aptarsime ir politines aktualijas. Pasakosime apie įvairių sričių mokslininkus, sportininkus ir menininkus, lenkus, kuriančius Vilniuje, Lietuvos kultūrai nusipelniusius lenkų kilmės asmenis.
10:30
Pahonia. Vytis
Programoje pasakojamos baltarusių gyvenimo istorijos, rodoma, ką jie veikia ir kaip jaučiasi Lietuvoje. Daugelis baltarusių buvo priversti palikti savo šalį ir persikelti gyventi į skirtingas šalis. Kiekvienas turi savo istoriją ir savo mintis ateičiai. Kažkas jau sukūrė savo verslą ir aktyviai jį plėtoja, kažkas organizuoja kultūrinį gyvenimą savo tautiečiams ir kitų šalių piliečiams.
11:00
Mes ukrainiečiai
Tai laida apie ketvirtą pagal dydį tautinę mažumą mūsų šalyje - ukrainiečius, jų gyvenimą Lietuvoje išlaikant ukrainietiškąją tapatybę ir puoselėjant gimtosios šalies tradicijas. Laidoje kalbinami ne vienerius metus Lietuvoje gyvenantys ukrainiečiai ir saugų prieglobstį čia radę karo pabėgėliai, atspindimos skaudžiausios jų gyvenimo akimirkas kovoje už laisvę ir pasiryžimas padėti savo šaliai, kad ir kas nutiktų. Laidos herojai kviečia prisidėti prie bendros kovos iki pergalės. Pasakojama ir apie ryškiausias lietuvių pagalbos Ukrainai iniciatyvas, o gyvenantiems Lietuvoje laikinai, ar čia besikuriantiems visam laikui, kaskart pateikiami naudingi patarimai, kaip į lietuvišką kasdienybę įsilieti kuo paprasčiau.
11:30
Mūsų rusų gatvė
Laida apie rusų, lietuvių ir kitų Lietuvoje gyvenančių tautų ryšius praeityje ir šiandien, transliuojama rusų kalba su lietuviškais subtitrais. Tik šioje laidoje galite sužinoti visą informaciją apie rusų bendruomenės gyvenimą, jos pilietinę poziciją dabartinėje geopolitinėje situacijoje, artimiau susipažinti su įdomiais tėvynainiais ir naujais imigrantais. Laidos vizitinė kortelė - siužetai apie praeitį, nufilmuoti remiantis archyviniais dokumentais ir senąja spauda. "Mūsų rusų gatvė" apdovanota Prahoje vykusio Tarptautinio televizijos ir radijo laidų rusų kalba festivalio Didžiuoju prizu, įvertinta Tautinių mažumų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės premija "Už tarpkultūrinio dialogo skatinimą", laimėjo Lietuvos radijo ir televizijos komisijos konkurso "Pragiedruliai" nominacijoje "Geriausia televizijos kultūros laida".
12:00
Pusryčiai pas kaimyną
Lietuvoje gyvena 154-ių tautybių gyventojai. Nors tautinės mažumos yra neatsiejama mūsų visuomenės dalis, su Lietuva susijusi istoriniais saitais, visuomenės susiskaldymas, nacionalizmo protrūkiai, diskriminacija rodo, kad rasiniu pagrindu grįsta neapykanta visuomenėje vis dar egzistuoja (pvz. 2019 m. Eurobarometro tyrimas atskleidė, kad 48proc. Lietuvos gyventojų mano, kad romų tautybės diskriminacija yra labai paplitusi). Programos tikslas - supažindinti žiūrovą su šalia gyvenančių tautinių bendrijų atstovais, mažinti diskriminaciją, atskirtį. Idėja - kaimyną pažinsi virtuvėje prie pusryčių stalo. Lankomi Lietuvoje gyvenančių įvairių kultūrų žmonių namai, kartu gaminami jų mėgstami pusryčiai, susipažįstama su jų gyvenimo ypatybėmis, tradicijomis, kultūra ir pan.
12:30
Širdyje lietuvis
Tai laida, pasakojanti lietuvių, save vadinančių mūsų šalies ambasadoriais visame pasaulyje, istorijas. Žmonės, kurių širdyse visada Lietuva, įkvepiantis patriotiškumas, pastangos išsaugoti lietuvybę ir ją perduoti ateities kartoms - tai rubrikos "Savaitės lietuvis" herojai. Laidoje bendradarbiaujant su Pasaulio lietuvių bendruomene ir lietuvių bendruomenėmis įvairiose šalyse, pristatomi bendruomenėms svarbūs įvykiai lietuvių gyvenime, tendencijos, istorijos, apie jų gyvenimus svečioje šalyje. Kalbinami žmonės, kurių lūpose Lietuvos vardas kasdien skamba net už tūkstančių kilometrų, o lietuviškos dainos ir tautiniai šokiai neatskiriama jų laisvalaikio dalis. Tie, kurie dirba dėl tėvynės nesitikėdami jokio atlygio ir kur bebūtų aplink save susikuria mažą Lietuvą.
13:30
Mokslo sriuba
"Mokslo sriuba" - keista, įdomi, nuotaikinga, kerinti, pažintinė TV laida smalsiems žmonėms. Mokslas ir technologijos ateina pas tave!
14:00
Euromaxx
"Euromaxx" – tai vokiečių televizijos "Deutsche Welle" ir LRT bendros gamybos Europos kultūros ir gyvenimo būdo žurnalas. Dinamiškuose reportažuose – meno, kultūros renginiai, mokslo atradimai, mada, muzika, kulinarinis paveldas, gražiausių Europos miestų architektūra, įdomūs žmonės ir jų istorijos, skirtingų tautų gyvenimo būdo ypatybės.
14:30
Perspektyva
Laida "Perspektyva" atskleidžia įvairialypę fotografijos panoramą ir jos įtaką šiuolaikiniam žmogui. Kas yra geras kadras? Kur slypi fotografijos galia? O gal šiandien vaizdų gausoje fotografijai vis sunkiau atkreipti dėmesį ir veikti žiūrovą?
15:00
Dėmesio! Ieškome meno
"Dėmesio! Ieškome meno" - tai televizijos laida, skirta populiarinti Lietuvos dailę ir šalies kūrėjus. Kiekvieną savaitę laidos kūrybinė komanda meno ieškos trijose vietose: profesionalaus menininko kūrybinėje dirbtuvėje, Lietuvos muziejuose ir netradicinėse meno erdvėse visoje Lietuvoje.
15:30
Prognozė
Programa apie klimato kaitą, kurioje išeinama už gamtinio faktoriaus ribų ir į klimato kaitos problemą gilinamasi plačiau. Klimato kaita jau veikia ir ateityje dar stipriau veiks visas šiuolaikinio žmogaus gyvenimo sritis - nuo globalios ekonomikos iki kasdienio vartojimo, nuo psichologijos iki vertybių kaitos bei ryškių gyvenamosios aplinkos pokyčių. Įvairiais kampais nagrinėjant temą, siekiama atsakyti į svarbiausią klausimą: kaip klimato kaita paveiks kiekvieno žmogaus kasdienybę?
16:00
Veranda
Seni ir nauji. Atnaujinti ir ką tik sukurti. Šiuolaikiškai apgyventi ir istoriškai vertingi. Pajuskime skirtingas namų nuotaikas.
16:30
Gyvenk kaip galima švariau
Projektas "Gyvenk kaip galima švariau" - atsakingo gyvenimo būdo žurnalas, kurio herojams rūpi ne tik "savas kiemas", dabartis, bet ir planetos švara, aplinka, kurioje gyvens ateinančios kartos.
17:00
Architektūros ikonos
Dokumentinių filmų ciklas apie įspūdingą socialistinės eros architektų kartą, dėl kurios XX a. antroje pusėje Slovakijos vardas buvo įrašytas į pasaulinės architektūros žemėlapį.
17:00
Legendos
17:30
Architektūros ikonos
Dokumentinių filmų ciklas apie įspūdingą socialistinės eros architektų kartą, dėl kurios XX a. antroje pusėje Slovakijos vardas buvo įrašytas į pasaulinės architektūros žemėlapį.
17:50
Šoka Lietuva
18:00
Čia kinas
Kino įvykiai ir asmenybės Lietuvoje ir pasaulyje. Interviu su kino žmonėmis, apžvalgos, filmų rekomendacijos ir analizės, festivaliai ir kino filmavimo užkulisiai.
18:30
Lina Kačiušytė. Auksiniai grybšniai
Lyg kometa į sporto elitą įsiveržusi Lina Kačiušytė būdama vos septyniolikos savo kolekcijoje jau turėjo viską, apie ką galėjo svajoti bet koks profesionalus sportininkas. Lietuvei 1980 m. jau priklausė pasaulio rekordas, pasaulio čempionato auksas ir amžiams liekantis olimpinės čempionės titulas.
19:30
Europos plaukimo čempionatas. Pusfinaliai ir finalai
Tiesioginė transliacija iš Belgrado
19:30
Europos plaukimo čempionatas. Pusfinaliai ir finalai. Gali dalyvauti A. Šidlauskas, T. Navikonis, J. Keblys, T. Lukminas, R. Jazdauskas
Tiesioginė transliacija iš Belgrado
21:30
Munreikeris
Šį kartą Džeimsas Bondas išsiruošia į atvirą kosmosą. Jam tenka užduotis rasti paslaptingai dingusius erdvėlaivius. Į visatos platybes vogtu erdvėlaiviu "Munreikeris" rengiasi persikelti amerikiečių milijardieriaus Hugo Drakso vadovaujami nusikaltėliai. Jie nori sunaikinti gyvybę Žemėje, o tada čia užveisti kosmose užaugintų humanoidų rasę. Kartu su žavinga mokslininke iš aeronautikos centro Bondas žūtbūt turi sulaikyti beprotį ir išgelbėti žmoniją. Prieš kildamas į žvaigždes, Bondas dar spėja pabūti Brazilijoje ir Amazonės džiunglėse. Prodiuseriai nutarė imtis mokslinės fantastikos, nors buvo pasirengę filmuoti pagal kitą Iano Flemingo romaną. Taip buvo nuspręsta, kai didžiulės sėkmės sulaukė George'o Lucaso filmas ,,Žvaigždžių karai". Tai vienintelis filmas apie Bondą, kuriame šis neišsitraukia savo garsiojo pistoleto.
23:35
Koncertuoja Laura Mvula. "Baloise Session 2016"
Koncertas 2016 Rež. Roli Barlocher Bazelis, Šveicarija.
2024-06-23
(sekmadienis)
00:45
Mano pusbrolis Vinis
Du niujorkiečiai, kaltinami žmogžudyste Alabamos kaime pakeliui į koledžą, kreipiasi pagalbos į vieną iš savo pusbrolių, Vinį - garsiai kalbantį advokatą, neturintį jokios patirties teisminiuose procesuose. Norėdamas įrodyti savo klientų nekaltumą, Vinis turi stoti į kovą su kompromisų neieškančiu teisėju, keliais griežtais vietiniais gyventojais ir net savo sužadėtine Mona Lisa Vito, kuri nežino, kada verta patylėti.
02:40
Aš esu muzika
10 įvairių muzikos žanrų dainininkų pirmoje laidoje prisistato ir atlieka savo dainas, kitose laidose atlieka kito žanro kūrinius. Komisija ir žiūrovai balsuoja. Atlikėjai pristatomi trumpais siužetais.
04:30
Euromaxx
"Euromaxx" – tai vokiečių televizijos "Deutsche Welle" ir LRT bendros gamybos Europos kultūros ir gyvenimo būdo žurnalas. Dinamiškuose reportažuose – meno, kultūros renginiai, mokslo atradimai, mada, muzika, kulinarinis paveldas, gražiausių Europos miestų architektūra, įdomūs žmonės ir jų istorijos, skirtingų tautų gyvenimo būdo ypatybės.
05:00
Gustavo enciklopedija
LRT televizijos laida vaikams "Gustavo enciklopedija" – tai ne vien pažintis su mus supančio pasaulio istorija, geografija, gamta, iškiliomis asmenybėmis. Tai tikros draugystės, tolerancijos, pozityvaus požiūrio į gyvenimą pamokėlės. Svarbiausias laidos autorių tikslas – pasitelkus fantaziją, humorą, pieštinę animaciją, visas įmanomas meninės raiškos priemones maloniai stebinti ir džiuginti žiūrovus. Per 17 laidos gyvavimo metų čia buvo sukurtas savitas pasaulis, kuriame draugiškai ir laimingai gyvena žurnalistas Gustavas, profesorius Kalėdauskas, nykštukas Benas, daygybė kitų, tikrų ir pieštų personažų. Riba, skirianti nerūpestingą vaikystę ir sudėtingą suaugusiųjų pasaulį – tarsi plonytė raudona linija, kuri čia neretai peržengiama, todėl laida skirta ne tik vaikams, bet ir visiems geros valios žmonėms.
05:30
Mano geriausias draugas
Į laidas atkeliauja vaikai su savo augintiniais. Demonstruoja savo geriausio draugo sugebėjimus, dalinasi linksmomis istorijomis. Atvyksta ir pramogų pasaulio žvaigždės. Renkami smagiausio gyvūno vaizdeliai.
06:00
Lietuvos Respublikos himnas
06:05
Aviukas Šonas
Šonas ir jo draugai aviukai dažnai sukinėjasi aplink aviganį vardu Bitceris, kovoja su blogiečių paršiukų trijule bei kitais fermos gyventojais
06:12
Aviukas Šonas
Šonas ir jo draugai aviukai dažnai sukinėjasi aplink aviganį vardu Bitceris, kovoja su blogiečių paršiukų trijule bei kitais fermos gyventojais
06:20
Padingtono nuotykiai
Keliaukite po Londoną ir patirkite širdžiai mielų nuotykių su meškiuku Padingtonu! Linksmasis meškiukas rašo laiškus tetai Liucijai, kuriuose pasakoja apie savo dienos atradimus, naujus draugus ir smagias išdaigas.
06:31
Padingtono nuotykiai
Keliaukite po Londoną ir patirkite širdžiai mielų nuotykių su meškiuku Padingtonu! Linksmasis meškiukas rašo laiškus tetai Liucijai, kuriuose pasakoja apie savo dienos atradimus, naujus draugus ir smagias išdaigas.
06:45
Smurfai
Smurfai grįžta, ir jie dar smurfiškesni! Prisijunkite prie šių mėlynų veikėjų naujuose jų nuotykiuose, kur originalaus serialo žavumas, absurdas ir humoras kils į kitą lygį! Pirmyn, smurfai!
06:56
Smurfai
Smurfai grįžta, ir jie dar smurfiškesni! Prisijunkite prie šių mėlynų veikėjų naujuose jų nuotykiuose, kur originalaus serialo žavumas, absurdas ir humoras kils į kitą lygį! Pirmyn, smurfai!
07:10
Bluji
Šešerių metų šunytė vardu Bluey kiekvieną dieną trykšta energija. Pasitelkdama savo vaizduotę ji kasdienes situacijas paverčia fantastiškais nuotykiais. Nesvarbu, ar ji žaidžia su jaunesniąja sesute Bingo, ar prisijungia prie jų rūpestingų tėvų Bandito ir Čili veiklos, begalinis Bluey entuziazmas įtraukia visus šeimos narius į jos vaizduotės pasaulį.
07:17
Bluji
Šešerių metų šunytė vardu Bluey kiekvieną dieną trykšta energija. Pasitelkdama savo vaizduotę ji kasdienes situacijas paverčia fantastiškais nuotykiais. Nesvarbu, ar ji žaidžia su jaunesniąja sesute Bingo, ar prisijungia prie jų rūpestingų tėvų Bandito ir Čili veiklos, begalinis Bluey entuziazmas įtraukia visus šeimos narius į jos vaizduotės pasaulį.
07:25
Stebuklingoji Boružėlė
07:48
Stebuklingoji Boružėlė
08:10
Padingtono nuotykiai
Keliaukite po Londoną ir patirkite širdžiai mielų nuotykių su meškiuku Padingtonu! Linksmasis meškiukas rašo laiškus tetai Liucijai, kuriuose pasakoja apie savo dienos atradimus, naujus draugus ir smagias išdaigas.
08:20
Bitelės Uogelės
08:35
Momonstriukai
Momonstriukai Haha, Hehe, Hihi, Hoho ir Huhu nori būti geriausi vaikų draugai, tačiau kur išmokti jais būti? Žinoma, kad Momonstriukų akademijoje, kur kiekvieną dieną vis kitas vaikas parodys, kas jam patinka labiausiai pasaulyje.
08:42
Momonstriukai
Momonstriukai Haha, Hehe, Hihi, Hoho ir Huhu nori būti geriausi vaikų draugai, tačiau kur išmokti jais būti? Žinoma, kad Momonstriukų akademijoje, kur kiekvieną dieną vis kitas vaikas parodys, kas jam patinka labiausiai pasaulyje.
08:50
Momonstriukai
Momonstriukai Haha, Hehe, Hihi, Hoho ir Huhu nori būti geriausi vaikų draugai, tačiau kur išmokti jais būti? Žinoma, kad Momonstriukų akademijoje, kur kiekvieną dieną vis kitas vaikas parodys, kas jam patinka labiausiai pasaulyje.
09:00
Mano pasas meluoja
Programa apie visada jaunus ir energingus meluojančių pasų savininkus. Tuos, kurie nekreipia dėmesio į sidabro spalvos plaukus ir nesiruošia sustoti: dirba, kuria, keliauja, mokosi. Kiekvienoje laidoje - du pasakojimai apie žavius meluojančių pasų savininkus ir pokalbis su svečiu.
09:30
Kelias
Kultūrinė-religinė programa "Kelias" pasakoja apie Lietuvos evangelikų liuteronų ir reformatų bendruomenių istoriją ir dabartį. Laidose vaizdingai pristatoma daugiau nei 500 metų Lietuvoje gyvuojanti liuteronų ir reformatų bažnyčios tradicija ir istorinis paveldas. Pasakojama apie įvairiuose Lietuvos kampeliuose esančias liuteronų ir reformatų bažnyčias ir bendruomenes, jų gyvenimą, ryšius su išeivija ir užsienio bendruomenėmis, pristatomos iškilios asmenybės. Programa "Kelias" per Lietuvos nacionalinę televiziją transliuojama jau daugiau nei 30 metų. Jos autoriai: Rita Naujokaitytė ir Tomas Pavilanskas-Kalvanas.
10:00
7 Kauno dienos
"7 Kauno dienos" -TV laida, kurios temos - nuo jaunatviškų eksperimentų iki rimtų argumentų, nuo kasdienių įvykių iki visuomenės aktualijų.
10:30
Tikėjimas ir gyvenimas
Laida apie ortodoksų ir sentikių bendruomenių dvasinius kelius. Laidos autoriai pasakos apie ortodoksų ir sentikių gyvenimą Lietuvoje, apie žmones, šventes, istoriją, tradicijas ir kitas svarbias šių konfesijų temas.
11:00
Močiute, išmokyk
Socialinis projektas apie ryšį tarp suaugusių anūkų ir senelių, apie galimybes pažinti senesnės kartos gyvenimą, sutvirtinti vertybinį pamatą, sužinoti apie senjorų problemas, pamatyti pasaulį jų akimis. Laida "Močiute, išmokyk" per konkrečias daugiau ar mažiau žinomų žmonių istorijas ir jų išmoktas pamokas iš savųjų senelių, padės kiekvienam atrasti savo šeimos istoriją.
11:30
Menora
Savaitinė televizijos laida "Menora" kaip tik ir skirta Lietuvos žydų kultūrai ir istorijai, kasdieniam Lietuvos žydų bendruomenės gyvenimui. Joje dažnai vieši iškilūs Lietuvos visuomenės ir kultūros veikėjai, svečiai iš užsienio, besidomintys Lietuvos žydiškuoju paveldu.Nors ir nedidelė Lietuvos žydų bendruomenė, tačiau Lietuvos piliečiai žydai aktyviai dalyvauja kasdieniame valstybės gyvenime. Todėl pačios aktualiausios temos nušviečiamos ir "Menoroje".
12:00
Šventadienio mintys
Laida religine tematika, kuri padeda pajusti visuotinės bažnyčios pulsą, atskleidžia bažnyčios požiūrį į daugelį reiškinių. Ji svarbi Lietuvos katalikams ir plačiajai auditorijai, besidominčiai religija, kultūra, visiems, ieškantiems atsakymų į egzistencinius klausimus.
12:30
Šv. Mišios iš Vilniaus šv. Vyskupo Stanislovo ir šv. Vladislovo arkikatedros bazilikos
13:45
Princas su lokio gaurais
Brolių Grimų pasakos. 1s. Karalius Strazdabarzdis (Die Märchen der Brüder Grimm. Konig Drosselbart / Finest Fairy Tales. The King Trushbeard). 2008 m. Vokietija. Rež. Sibylle Tafel. Brolių Grimų pasakos. 2s. Stebuklingas stalelis (Die Märchen der Brüder Grimm. Tischlein deck dich! / Finest Fairy Tales. The Wishing Table). 2008 m. Vokietija. Rež. Ulrich Köning. Brolių Grimų pasakos. 3s. Broliukas ir sesutė (Die Märchen der Brüder Grimm. Brüderchen und Schwesterchen / Finest Fairy Tales. Brother and Sister ). 2008 m. Vokietija. Rež. Wolfgang Eißler. Brolių Grimų pasakos. 4s. Sniego močia (Die Märchen der Brüder Grimm. Frau Holle / Finest Fairy Tales. Mother Hulda). 2008 m. Vokietija. Rež. Bodo Fürneisen. Brolių Grimų pasakos. 5s. Narsus siuvėjas (Die Märchen der Brüder Grimm. Das tapfere Schneiderlein. / Finest Fairy Tales. The Brave Lttle Tailor). 2008 m. Rež. Christian Theede. Brolių Grimų pasakos. 6s. Užkeiktas princas (Die Märchen der Brüder Grimm. Der Froschkönig / Finest Fairy Tales. The Frog King). 2008 m. Vokietija. Rež. Franziska Buch Brolių Grimų pasakos. 7s. Snieguolė (Die Märchen der Brüder Grimm. Schneewittchen / Finest Fairy Tales. Snow White). 2009/2010 m. Vokietija. Rež. Thomas Freundner Brolių Grimų pasakos. 8s. Nykštukėnas (Die Märchen der Brüder Grimm. Rumpelstilzchen / Finest Fairy Tales. Rumpelstiltskin). 2009 m. Vokietija. Rež. Ulrich König Brolių Grimų pasakos. 9s. Sultenė (Die Märchen der Brüder Grimm. Rapunzel / Finest Fairy Tales. Rapunzel). 2009 m. Vokietija. Rež. Bodo Fürneisen Brolių Grimų pasakos. 10s. Batuotas katinas (Die Märchen der Brüder Grimm. Der Gestiefelte Kater / Finest Fairy Tales. Puss in Boots ). 2009 m. Vokietija. Rež. Christian Theede Brolių Grimų pasakos. 11s Žąsiaganė (Die Märchen der Brüder Grimm. Die Gänsemagd/ Finest Fairy Tales. The Goose Girl ). 2009 m. Vokietija. Rež. Sybille Tafel.
14:45
Nematoma Siu
Chemijos laboratorijoje, kur dirba dvylikametės Siu motina, įvyksta nelaimė, per kurią mergaitė įgauna ypatingų galių - gali tapti nematoma. Kai pagrobiama mamą, mergaitei atsiranda proga panaudoti šias neįprastas galias. Kartu su draugais: Tobiu ir genialia išradėja Kaja, Siu imasi gelbėjimo misijos. Reikia ne tik išvaduoti motiną, bet ir demaskuoti tuos, kurie sumanė šį sąmokslą. Nominuotas Vokietijos kino kritikų apdovanojimui kaip geriausias filmas vaikams.
16:20
Aviukas Šonas
Šonas ir jo draugai aviukai dažnai sukinėjasi aplink aviganį vardu Bitceris, kovoja su blogiečių paršiukų trijule bei kitais fermos gyventojais
16:30
Fokusas
Šis "Fokusas" į bendruomenes leis ne tik visame sezone, bet ir kiekvienoje laidoje išlaikyti vientisumą - keliausime po specifines erdves, kurios atspindi tam tikrą grupę, temą, pomėgį ir tai padės kurti nuoseklų pasakojimą. Nebeliks tiesiog gražių "background" planų. Tikslas - turėti laidoje daugiau vizualinės dinamikos, daugiau judesio ir veiksmo judant kartu su laidos herojais.
16:30
Arbata
17:30
Lietuvos futbolo A lyga. Vilniaus "Žalgiris" - Marijampolės "Sūduva"
Tiesioginė transliacija iš Vilniaus
20:00
Europos plaukimo čempionatas. Finalai
Tiesioginė transliacija iš Belgrado
20:00
Europos plaukimo čempionatas. Finalai. Gali dalyvauti D. Rapšys
Tiesioginė transliacija iš Belgrado
21:15
Baloise Session
Koncertas 2022 Režisierius: Roli Barlocher Bazelis, Šveicarija.
22:25
"Coldplay". Koncertas iš San Paulo
Pasimėgaukite 2017 m. lapkritį San Paule vykusio "Coldplay" rekordinių gastrolių "A Head Full of Dreams Tour" koncertu! Šis šou tapo koncertinio turo kulminacija, skambėjo legendinės grupės dainos "Fix You", "Yellow", "In my place" ir kitos.
2024-06-24
(pirmadienis)
00:30
Zalcburgo festivalis
01:40
Duokim garo!
Jaukios penktadienio vakaronės LRT Televizijos Didžiojoje studijoje. Tradicija ir dabartis,nuoširdžiai grojantys ir dainuojantys Lietuvos žmonės – mūsų dainos ir muzika. Tai, kas paveldėta ir kuriama šiandien, kas jungia mus į bendruomenę. Čia – Lietuva. Čia duosim garo!
04:30
Biografija. Devyni Ozzy'io Osbourne'o gyvenimai
Jau penkis dešimtmečius Ozzy'is Osbourne'as įkūnija gryną rokenrolą. Vaikystėje kentęs skurdą, kalėjęs kalėjime geležinis žmogus tapo metalo grupės "Black Sabbath" lyderiu ir sulaukė sėkmės kaip solistas.
06:00
Lietuvos Respublikos himnas
06:05
Beatos virtuvė
Virtuvėje ir toliau šeimininkaus B. Nicholson - žurnalistė, dviejų kulinarinių knygų ir tinklaraščio autorė.
07:00
Kas ir kodėl?
Triuškinantys LRT viktorinos "Auksinis protas" TV reitingai įtikino, kad intelektinis žaidimas Lietuvoje irgi gali būti pramoga. Protų kovas mėgstantiems žiūrovams nacionalinis transliuotojas jau trečiąjį sezoną siūlo dar vieną projektą – "Kas ir kodėl". Šį sezoną laidą vesti patikėta Dariui Jurgelevičiui, perėmusiam estafetę iš humoristo Pauliaus Ambrazevičiaus. Darius – tikra radijo legenda, prieš daugelį metų vedęs kultinę laidą "Miklusis pirštas" pirmojoje komercinėje Lietuvos radijo stotyje. Kasdien transliuojamoje laidoje nuo pirmadienio iki ketvirtadienio dalyvauja po 4 žaidėjus, o penktadienį eteryje kaunasi kiekvienos dienos laimėtojai, besirungiantys dėl galimybės patekti į finalą.
07:30
Stilius
Istorijos apie žmones ir jų gyvenimo istorijos. Kad plačiau atsivertų akys ir suprastume nauja bei neregėta.
08:30
Kelias
Kultūrinė-religinė programa "Kelias" pasakoja apie Lietuvos evangelikų liuteronų ir reformatų bendruomenių istoriją ir dabartį. Laidose vaizdingai pristatoma daugiau nei 500 metų Lietuvoje gyvuojanti liuteronų ir reformatų bažnyčios tradicija ir istorinis paveldas. Pasakojama apie įvairiuose Lietuvos kampeliuose esančias liuteronų ir reformatų bažnyčias ir bendruomenes, jų gyvenimą, ryšius su išeivija ir užsienio bendruomenėmis, pristatomos iškilios asmenybės. Programa "Kelias" per Lietuvos nacionalinę televiziją transliuojama jau daugiau nei 30 metų. Jos autoriai: Rita Naujokaitytė ir Tomas Pavilanskas-Kalvanas.
09:00
Lietuvos tūkstantmečio vaikai
Programos esminė misija - pristatyti gabiausių Lietuvos vaikų tėvus. Tėvai rungtyniauja, vaikai juos palaiko.
10:00
Gustavo enciklopedija
Tyrinėjame mus supančią aplinką - gamtą, architektūrą, kosmosą, žmonijos istoriją.
10:30
Mano geriausias draugas
Į laidas atkeliauja vaikai su savo augintiniais. Demonstruoja savo geriausio draugo sugebėjimus, dalinasi linksmomis istorijomis. Atvyksta ir pramogų pasaulio žvaigždės. Renkami smagiausio gyvūno vaizdeliai.
11:00
Labas rytas, Lietuva
Populiariausia ir ankstyviausia Lietuvoje ryto informacinė laida kiekvieną darbo dienos rytą žiūrovams siūlo tai, kas svarbiausia ryte: naujausias žinias, sporto pranešimus, spaudos apžvalgas, išsamią orų prognozę, pokalbius su studijos svečiais aktualiausiomis nūdienos temomis.